obrazek_trendsZapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Fanpage Trends, w którym przedstawiamy szczegółowe wyniki polskich stron na Facebooku. W majowym wydaniu prezentujemy statystyki stron z 39 kategorii. Wyniki stron z 33 branż zostały dodatkowo skomentowane przez specjalistów, śledzących działania polskich marek na Facebooku.

Nowości w Fanpage Trends

W ostatnich dniach Sotrender uruchomił nową stronę internetową. Dzięki tej zmianie, nasze opracowania są prezentowane w przyjemniejszej i bardziej przejrzystej szacie graficznej. Infografika z danymi demograficznymi polskich użytkowników Facebooka dostępna jest bezpośrednio ze strony głównej Fanpage Trends. Do nazw stron i top postów, uwzględnionych w rankingach publikowanych na stronie WWW oraz w pliku do pobrania, dodaliśmy odnośniki, dzięki czemu bezpośrednie przejście do omawianych elementów stało się łatwiejsze.

Kliknij,  aby przejść do pełnego raportu Fanpage Trends

Kliknij, aby przejść do pełnego raportu Fanpage Trends

Sportowe emocje

Lewandowski osiąga na Facebooku sukcesy równie spektakularne jak na boisku. Po fenomenalnych 4 golach dla Borussi, wbitych Realowi Madryt, Robert intensywnie działał w mediach społecznościowych, a jego oficjalny profil przekroczył w tym miesiącu milion fanów. Wzrost o 150%, czyli aż o 700 tys. fanów sprawił, że Robert Lewandowski znajduje się tuż nad Radiem ESKA i w sumie wyprzedził już 56 stron z rankingu najpopularniejszych polskich fanpage’y. Nagły, skokowy wzrost liczby fanów profilu zaobserwowaliśmy 28 maja, zaraz po finale Ligi Mistrzów. Czas wzrostu popularności strony doskonale zgrany był również z kampanią nowej linii marki odzieżowej promowanej przez Lewandowskiego. Profil Roberta Lewandowskiego jest pierwszym polskim milionowym fanpage’em osobowym w rankingu, po wyłączeniu profilu Kuby Wojewódzkiego, o usunięciu którego pisaliśmy w lutym tego roku. Wzrost liczby fanów Lewandowskiego sprawił, że Sport jako kategoria stron stał się niemal równie liczną kategorią jak Odzież i Żywność.

Lewandowski

Zainteresowanych sportem odsyłamy także do najnowszego artykułu na blogu, w którym opisywaliśmy Facebookową walkę Legii z Lechem oraz analizowaliśmy sposoby, z których korzysta warszawski klub, aby zaangażować swoich fanów na Facebooku.

Roszady w telekomunikacji

Jak na Facebookowe wyniki profili przekłada się ogólne zainteresowanie, pokazuje nie tylko sukces Lewandowskiego, ale również mniejszego Nju mobile, który może pochwalić się imponującym wzrostem liczby fanów na poziomie 4300%. W niecały miesiąc od uruchomienia strony na Facebooku, Nju mobile zdążył wyprzedzić Virgin Mobile Polska i plasuje się na 8 miejscu w rankingu operatorów telekomunikacyjnych.

Facebook podsumowuje

1 maja Facebook zaprezentował wyniki z I kwartału 2013 roku. Dowiedzieliśmy się z nich, że przychody portalu Marka Zuckerberga wzrosły do 1, 46 mln dolarów, podczas gdy w analogicznym okresie 2012 r. wyniosły 1, 06 mln. Facebook zanotował więc wzrost przychodów na poziomie 38%. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie Facebooka w dziale dla inwestorów.

Mniej technicznie, a bardziej obrazowo dane dotyczące Facebooka zostały przedstawione na zestawie przygotowanych przez portal infografik podsumowujących ubiegły rok „Facebook’s Growth In The Past Year”.

Sam Mark Zuckerberg świętował swoje 29 urodziny. Ostatni rok życia Zucka obfitował w wydarzenia: od poprzednich urodzin zdążył on wziąć ślub, zdobyć nagrodę Crunchie jako CEO roku, Facebook wszedł na giełdę, skończył 9 lat i połączył już miliard użytkowników z całego świata. Oby tak dalej, Mark! 😉

Darmowe rozmowy na Facebooku

Z ostatnich nowości wprowadzonych przez Facebooka, na uwagę zasługują darmowe rozmowy przez Messengera, które dopiero teraz są dostępne w Polsce. Aby skorzystać z darmowych połączeń, wystarczy posiadać aplikację mobilną Facebooka na iOS lub Androida. Należy jednak zauważyć, że chociaż rozmowy same w sobie są darmowe, to mogą pociągnąć za sobą koszty naliczane przez operatora za przesył danych.

Sotrender zapracowany, ale doceniony

Podczas konferencji Infoshare zostaliśmy wyróżnieni przez międzynarodowe grono jurorów, które przyznało Sotrenderowi Aulera – nagrodę za rozwój w środowisku innowacyjnych technologii i promowanie kultury przedsiębiorczości. Cieszymy się również, że doceniają nas największe marki w kraju, o czym świadczy fakt, że naszego narzędzia używają specjaliści pracujący dla takich marek, jak BZ WBK, In Post, Peugeot czy Plus. Możemy pochwalić się, że korzysta z naszych usług 5 największych marek na Facebooku i ponad połowa z pierwszej 50-tki wymienionej w raporcie Nowego Marketingu „Kto powinien obsługiwać marki w serwisach społecznościowych”. Dziękujemy wszystkim, którzy są z nami i obiecujemy nie spocząć na laurach!

Pełen raport Fanpage Trends, a w nim najnowsze dane, ciekawe wykresy i wnikliwe uwagi ekspertów, znajdziesz na stronie Sotrender.