To funkcja, dzięki której w łatwy sposób możesz dotrzeć do znacznie większej liczby osób, niż gdybyś polegał tylko na zasięgu organicznym. Promując swoje posty, pojawią się one nie tylko szerszej grupie Twoich fanów, ale również innym użytkownikom Facebooka, którzy nie są (jeszcze) Twoimi obserwatorami.

Czym dokładnie jest promowanie postów na Facebooku i jak to zrobić?

Promocję posta możesz włączyć w trakcie jego tworzenia lub później – po jego publikacji – w dowolnym momencie.

Oto jak to zrobić:

  • Kliknij przycisk ‘Promuj post’, który znajduje się przy każdym poście na Twojej Stronie.
  • Na ekranie pojawi się nowe okno z różnymi opcjami do wyboru.
  • Możesz wybrać pomiędzy dotarciem do większej liczby osób spośród Twoich obecnych fanów lub wyświetlaniem posta nowym użytkownikom.
  • Następnie możesz wybrać kolejne opcje targetowania wybranych wyżej osób, jak np. pod kątem ich lokalizacji, wieku, płci, zainteresowań. (Stworzoną grupę odbiorców z określonymi cechami i preferencjami możesz zapisać i wykorzystać również później.)
  • Oczywiście promowanie postów jest płatną opcją. W polu ‘Budżet’ możesz ustalić kwotę, jaką chcesz wydać na promocję wybranego posta. Zostaniesz również poinformowany do jakiej szacunkowo liczby osób uda Ci się dotrzeć za podaną kwotę.
  • Możesz wybrać także liczbę dni, przez które wybrany post będzie promowany.

Efekty swoich kampanii będziesz mógł sprawdzić i przeanalizować w statystykach Facebooka (Facebook Insights).

Rozpocznij analizę profilu na Facebooku

Warto jednak pamiętać, że promowanie postów nie jest najbardziej efektywnym sposobem na polepszenie wyników swoich działań na Facebooku. Choć może sprawdzać się w przypadku małych firm czy przedsięwzięć, zdecydowanie lepszym i bardziej skutecznym sposobem jest tworzenie reklam przez Power Editora lub Manadżer reklam.