Poznaj TOP20 profili agencji marketingowych na LinkedInie [analiza]

LinkedIn zaczyna być jednym z najbardziej angażujących kanałów social media.

Jak już pewnie wiecie, LinkedIn jest też kolejną platformą, którą można analizować w Sotrenderze, zaczynamy więc jeszcze bardziej zgłębiać się w dane z niego pochodzące.

Na pierwszy rzut postanowiliśmy sprawdzić, jak czołowe agencje w Polsce radzą sobie właśnie na tym kanale.

Nie będziemy długo trzymać w niepewności – oto najważniejsze wnioski z naszej analizy.

 1. Jedynie trzy agencje zgromadziły na swoim koncie ponad 10 tys. obserwatorów, na czele z agencją Tigers. 
 2. Obserwatorzy chętnie reagowali na posty na profilach agencji – agencje, które znalazły się w TOP10, na jedną publikację miały średnio między 52 a 36 reakcji. 
 3. Użytkownicy mniej chętnie publikowali komentarze pod postami – niewielu agencjom udało się mieć więcej niż 4 komentarze na jeden post. 
 4. Większość czołowych agencji publikowała posty co najmniej raz w tygodniu. Wyjątkiem była agencja Widoczni z liczbą 455 publikacji na przestrzeni 12 miesięcy. 

Przeanalizowaliśmy 290 profili agencji w okresie od 20.06.2022 – 20.06.2023. W analizie nie zostały uwzględnione agencje, które działają w skali globalnej, a ich profile prowadzone są wyłącznie w języku angielskim.

Zacznij analizować swoje działania na LinkedInie

Największe profile agencji w Polsce na LinkedInie 

W czerwcu 2023 roku, pięcioma największymi profilami agencji marketingowych na LinkedInie były:

 1. Tigers
 2. Social Media Now – merytorycznie o mediach społecznościowych
 3. Dentsu Polska
 4. Socjomania
 5. Widoczni

Tylko trzem agencjom udało się zgromadzić ponad 10 tys. obserwatorów na swojej stronie firmowej, a jedynie agencja Tigers miała ponad 15 tys. wiernych fanów. 

największe profile agencji na linkedinie

TOP20 największych profili agencji marketingowych w Polsce na LinkedInie | czerwiec 2023

Na przestrzeni ostatniego roku, cztery z pięciu największych profili agencji były jednocześnie profilami, które rosły najszybciej. Największy przyrost odnotowaliśmy na stronie dentsu Polska – ponad 5 tys. nowych obserwatorów, co daje imponujący 83% przyrost na przestrzeni 12 miesięcy. 

Nieco ponad 4 tys. nowych obserwatorów przybyło na profilu Tigers oraz Social Media Now, a ponad 2 tys. fanów zasiliło konto agencji Widoczni, More Bananas oraz Media Marketing Polska (przyrosty na poziomie od 39% do 53%).

najszybciej rosnące profile na linkedinie

TOP20 najszybciej rosnących profili agencji marketingowych w Polsce na LinkedInie | czerwiec 2023

Widoczni najbardziej angażującą i najczęściej postującą agencją na LinkedInie

Działania których agencji były z kolei najskuteczniejsze pod kątem angażowana swojej społeczności? W TOP3 znalazła się agencja Widoczni, dentsu Polska oraz Tigers. 

Do mierzenia zaangażowania na profilu użyliśmy naszego autorskiego wskaźnika Activity Index, który dobrze znacie już z Facebooka i Instagrama.

Activity Index to zagregowany wskaźnik zaangażowania, w którym każdy rodzaj aktywności ma inną wagę:

 • Reakcja: 1 
 • Komentarz: 4
 • Udostępnienie: 16 
najbardziej angażujące profile agencji linkedin

TOP20 najbardziej angażujących profili agencji marketingowych w Polsce na LinkedInie | czerwiec 2023

Z kolei jeśli chodzi o same reakcje, najwięcej, średnio, pojawiło się ich na profilu agencji GONG. 

Co ciekawe, GONG zapewnił sobie taki świetny wynik głównie jedną publikacją (z lipca 2022), która dotyczyła promocji nowego filmu na Netflixie z Ryanem Goslingiem. 

agencja gong film netflix ryan gosling

Większość agencji, która znalazła się w TOP10 w tym rankingu, na jedną publikację miała średnio między 52 a 38 reakcji, co jest naprawdę dobrym wynikiem. 

linkedin najwięcej reakcji na post

TOP20 profili agencji marketingowych w Polsce na LinkedInie o największej liczbie reakcji na publikację | czerwiec 2023

Obserwatorzy znacznie mniej chętnie komentowali jednak publikacje na stronach agencji – niewielu agencjom udało się mieć więcej niż 4 komentarze na jeden post. 

Najlepiej wypadła pod tym kątem agencja BUZZcenter z sześcioma komentarzami na jedną publikację. 

linkedin liczba komentarzy per post agencje

TOP20 profili agencji marketingowych w Polsce na LinkedInie o największej liczbie komentarzy na publikację | czerwiec 2023

W strategiach contentowych agencji marketingowych zdecydowanie sprawdza sie zasada jakość ponad ilość. W większości przypadków duża liczba publikacji nie przełożyła się pozytywnie na zaangażowanie na profilu, czy liczbę reakcji. 

Wyjątkiem jest agencja Widoczni, która w ciągu 12 miesięcy opublikowała najwięcej postów, zdecydowanie bijąc na głowę inne agencje pod tym kątem. Widoczni byli też agencją o największym łączym zaangażowaniu na profilu, na które, przypomnijmy, składają się zarówno reakcje, komentarze jak i udostępnienia odbiorców. 

widoczni linkedin

TOP20 najczęściej postujących profili agencji marketingowych w Polsce na LinkedInie | czerwiec 2023

W przypadku pozostałych agencji rzadsza publikacja treści, wcale nie przekładała się na dużo niższe zaangażowanie na profilu. 

Po raz kolejny dowodzi to, że taka sama strategia marketingowa, skopiowana 1:1, nie sprawdzi się w nawet w bardzo podobnych firmach – w tym przypadku agencjach. 

Choć wydawać by się mogło, że prowadzenie własnych profili zejdzie na drugi plan, czołowe agencje publikowały treści na swoich profilach stosunkowo często i regularnie. Najczęściej postujące agencje publikowały nowe treści nawet kilka razy w tygodniu. 

Analiza LinkedIna już dostępna w Sotrenderze 

Chcesz przeanalizować wyniki działań na profilu swojej marki na LinkedInie? Już teraz możesz zrobić to w Sotrenderze. 😉

Zyskasz nie tylko dostęp do pogłębionych danych o zaangażowaniu na profilu, odbiorcach (zarówno obserwujących jak i odwiedzających), ale także o skuteczności publikowanych treści. 

Dodatkowo, ujednolicona forma danych ze wszystkich prowadzonych przez Ciebie kanałów ułatwi i usprawni analizę działań, wyciąganie wniosków i optymalizowanie strategii. 

Zacznij analizować swoje działania na LinkedInie

 

Do góry
Do góry

Podobne posty