Instagram Trends luty 2023 – o krok przed konkurencją

Mamy nadzieję, że przywykliście już do myśli, że oprócz raportu Facebook Trends, co miesiąc czekają na Was także Trendsy instagramowe. ?

W tym miesiącu przyglądamy się, jak marki w kreatywny i nienachalny sposób budują swoją przewagę nad konkurencją.

W lutowym raporcie po raz pierwszy pojawiły się też dwie nowe kategorie – Praca oraz Organizacje rządowe

Przesłanie na Walentynki 

Tak, jak pisaliśmy w lutowym raporcie Facebook Trends, miniony miesiąc obfitował w różnorakie święta, a jednym z nich były Walentynki. Święto miłości jest wciąż często wykorzystywane przez marki w komunikacji, cieszy jednak fakt, że coraz częściej wychodzą one poza sztampowe podejście do tematu.

Post na profilu NAREE jest tego doskonałym przykładem. Na profilu marki opublikowano wzruszające wideo zachęcające do celebrowania miłości – nawet jeśli jest to miłość do nas samych. Odbiorcy ewidentnie “kupili” taki przekaz, co spowodowało, że był to najbardziej angażujący post miesiąca w kategorii Odzież.

Profil NAREE awansował też o trzy pozycje pod kątem liczby aktywności na miejsce piąte.

naree instagram

Profile o największej liczbie aktywności w kategorii Odzież | Instagram, luty 2023

Playstation wyprzedza konkurencję 

Sukces na swoim koncie mogą z pewnością odnotować także marketerzy z Playstation, a wszystko za sprawą kampanii marketingowej #PS5nażywo. Jej celem jest nie tylko dalsza promocja PS5, ale także gry Horizon Forbidden West. W lutym, w ramach akcji, w Białce Tatrzańskiej pojawiła się m.in. 3-metrowa figura Chyżoszpona z Horizon Forbidden West.

Profil Playstation uplasował się na pozycji lidera pod kątem łącznej liczby aktywności w naszych Trendsach w kategorii Sprzęt i technologie. Co więcej, trzy najbardziej angażujące posty w tej kategorii należały właśnie do Playstation. 

Najlepsze posty w kategorii Sprzęt i technologie | Instagram, luty 2023 

Farma na prowadzeniu

Jeśli chodzi o zdeklasowanie rywali, w minionym miesiącu równych sobie nie miał profil Farmy, programu emitowanego na antenie Polsatu. Druga edycja Farmy, która miała swój finał właśnie w lutym, okazała się być hitem nie tylko w telewizji, ale także na Instagramie, o czym świadczy ogromne zaangażowanie na oficjalnym profilu programu. 

farma polsat instagram

Profile o największej liczbie aktywności w kategorii Telewizja | Instagram, luty 2023

Co ciekawe, w minionym miesiacu, na profilu Farmy pojawiło się najwięcej postów spośród wszystkich analizowanych przez nas profili – aż 489, co daje średnio ok. 17 postów dziennie. Wzmożona aktywność na proflu związana była głównie ze zbliżającym się finałem drugiej edycji programu. 

farma polsat instagram posty

Profile, na których opublikowano najwięcej postów w lutym 2023 na Instagramie

Instagram Trends luty 2023

To wszystko, co przygotowaliśmy dla Was w tym miesiącu. Zachęcamy do sprawdzenia całego raportu lub wybranych, najbardziej interesujących Was kategorii. Pamiętajcie, że nasza baza jest na bieżąco aktualizowana, a swoje profile możecie zgłaszać w dowolnym momencie na dole każdego zestawienia. 

Do usłyszenia w kwietniu! ?

 

Do góry
Do góry

Podobne posty