Facebook Trends sierpień 2022 – nieoczekiwane spotkania

Wakacje minęły w mgnieniu oka i, jak zawsze, pozostawiły mnóstwo dobrych wspomnień. Podróże, nowe doświadczenia, spotkania z ludźmi – tych, w wakacje, jest zawsze pełno! I to właśnie one będą tematem tego podsumowania. ?

Przed Wami najnowszy raport Facebook Trends – sierpień 2022.

Koszty reklamowe znowu w górę

W lipcowych Facebook Trends pisaliśmy o spadku średnich kosztów reklamowych – zarówno w przypadku CPC, jak i CPM. W sierpniu, średni koszt kliknięcia w reklamę wzrósł o 5 gr, i wyniósł 93 gr. Mediana średniego CPC wyniosła 56 gr, czyli o 3 gr więcej w stosunku do lipca.

CPC sierpień

A jak zmienił się średni koszt tysiąca wyświetleń? Średni CPM był w sierpniu o 7 gr mniejszy niż w lipcu, i wyniósł 6 zł 89 gr. Mediana średniego CPM przyjęła w sierpniu wartość 3 zł 94 gr. W lipcu było to 4 zł 3 gr, czyli o 9 gr więcej.

CPM sierpień

Pasażer na gapę?

Jak wakacje, to i podróże! Czasem bardziej komfortowe, innym razem – mniej. Jednak, jak zawsze, wiele zależy od naszego nastawienia. Świetnym tego przykładem jest historia Macieja Stuhra z jednej z jego podróży. Gdy spostrzegł, że ktoś zajął jego miejsce w pociągu, zdecydował się usiąść na podłodze i nie zwracać uwagi współpasażerowi.

Aktor zazwyczaj wzbudza wiele sympatii, ale tym razem jego post spotkał się z wyjątkowo szerokim i pozytywnym odbiorem – zdobył aż 41 tys. reakcji, 2,7 tys. komentarzy i 243 udostępnienia.

Tym samym, profil aktora awansował aż o 293 pozycje w kategorii Kultura i sztuka, w rankingu zaangażowania.

kultura i sztuka_zaangażowanie_sierpień

Profile o największym zaangażowaniu użytkowników, Kultura i sztuka | Facebook, sierpień 2022

Dla wielu z nas może być to lekcja pokory – być może następnym razem, kiedy spotkają nas niedogodności w podróży, spróbujemy spojrzeć na nie inaczej? 😉

Lewandowski debiutuje w FC Barcelona

Robert Lewandowski co miesiąc zajmuje wysokie pozycje w naszych raportach Facebook Trends. A po niedawnym transferze piłkarza do katalońskiego klubu FC Barcelona, o Lewandowskim mówi się na Facebooku jeszcze więcej. W sierpniu, trzy najlepsze posty w kategorii Polskojęzyczne należały właśnie do Lewandowskiego. Również w kategorii Sport, aż 6 najlepszych postów dotyczyło najpopularniejszego polskiego piłkarza.

sport_najlepsze posty_sierpień

Najlepsze posty, Sport | Facebook, sierpień 2022

Radosne spotkanie kolegów z drużyny

To jeszcze nie wszystko w temacie futbolu. W sierpniu, naszą uwagę zwrócił spory awans profilu Łukasza Piszczka, w kategorii Osoby, w rankingu zaangażowanych użytkowników. Fanpage piłkarza awansował aż o 268 pozycji. Co wpłynęło na tak świetny wynik?

osoby_zaangażowanie_sierpień

Profile o największym zaangażowaniu użytkowników, Osoby | Facebook, sierpień 2022

W sierpniu Piszczek wybrał się na mecz Manchester United i Liverpoolu, który odbył się na zamknięcie 3. kolejki Premier League. Jeden z goli należał do grającego w Man. Utd Jadona Sancho, byłego kolegi z drużyny Piszczka. Po meczu, Piszczek zaskoczył Sancho nieoczekiwanym spotkaniem. Filmik z przywitaniem piłkarzy, który pojawił się na profilu Piszczka, zgromadził ok. 9,6 tys. reakcji i był jednym z jego najpopularniejszych postów w sierpniu.

Wspomnienie letnich festiwali

Na początku sierpnia odbył się jeden z największych muzycznych festiwali – Pol’and’Rock Festival, którego ideą jest, od lat, spotkanie w atmosferze pełnej przyjaźni i tolerancji. Jurek Owsiak, pomysłodawca i organizator wydarzenia, komentował i wspominał je na swoim profilu. 

W sierpniu, profil Owsiaka awansował o 37 pozycji w kategorii Osoby, w rankingu aktywnych użytkowników, i trafił tym samym do pierwszej dziesiątki.

osoby_aktywni użytkownicy_sierpień

Profile o największej aktywności użytkowników, Osoby | Facebook, sierpień 2022

Jeden z postów Owsiaka, który dotyczył Pol’and’Rock Festival, był jednym z najbardziej angażujących wpisów miesiąca na jego profilu. 

A po wakacjach…

Wakacje dobiegają końca, a my przygotowujemy się na nadejście jesieni. To również czas, w którym pojawiają się nowe produkcje telewizyjne, a topowe kanały zaczynają promować jesienne ramówki. 

Już w sierpniu ramówka Polsatu wzbudziła spore zainteresowanie fanów tego kanału. Profil Polsatu awansował o 33 pozycje w kategorii Media w rankingu aktywnych użytkowników, i awansował tym samym do pierwszej dziesiątki.

media_aktywni użytkownicy_sierpień

Profile o największej aktywności użytkowników, Media | Facebook, sierpień 2022

To najlepsze ciekawostki sierpniowego raportu Facebook Trends. A my, jak zawsze, zachęcamy Was do prześledzenia całego zestawienia! 

Do usłyszenia jesienią!

Do góry
Do góry

Podobne posty