Facebook Trends lipiec 2022 – czołowi gracze w nowej odsłonie

Ostatnie lata przyniosły mnóstwo zmian, zwłaszcza społecznych i gospodarczych. Wojna, rosnąca inflacja czy pandemia są wciąż często podejmowanymi tematami w mediach społecznościowych. Ale w lipcu, na Facebooku, głośno było też o innych wydarzeniach.

Oto najnowszy raport Facebook Trends – lipiec 2022 i najciekawsze zmiany w rankingach. 

Reklama na Facebooku tańsza niż w czerwcu

Jak co miesiąc, zaczynamy od podsumowania średnich miesięcznych stawek reklamowych na Facebooku. W lipcu, w porównaniu do czerwca, zmalał zarówno średni CPC, jak i CPM. W ubiegłym miesiącu średni CPC wyniósł 88 gr, podczas gdy miesiąc wcześniej wynosił 1 zł 8 gr. Mediana CPC dla jednej aktywnej reklamy w lipcu wyniosła z kolei 53 gr, czyli o 12 gr mniej niż w czerwcu.

średni CPC lipiec

W lipcu, w porównaniu do czerwca, zmieniła się też wartość średniego CPM. Średni koszt 1000 wyświetleń reklamy wyniósł w lipcu 6,96 zł, podczas gdy w czerwcu było to o 1,42 zł więcej. Mediana średniego CPM przyjęła w lipcu wartość 4,03 zł, podczas gdy miesiąc wcześniej było to 4,72 zł.

średni CPM lipiec

Lewandowski kończy z Bayernem

Jedną z głośniejszych zmian ostatniego miesiąca była oficjalna informacja na temat odejścia Lewandowskiego z klubu Bayern Monachium. Po 8 latach współpracy z monachijskim klubem, polski piłkarz zdecydował, że nie przedłuży z nim kontraktu. 

polskojęzyczne aktywni użytkownicy

Profile o największej aktywności użytkowników, Polskojęzyczne | Facebook, lipiec 2022

Post, w którym Lewandowski napisał o zmianie klubu, wzbudził, nie bez zaskoczenia, sporo zainteresowania, zdobywając ok. 550 tys. reakcji, 26 tys. komentarzy i 7 tys. udostępnień. 

Jeszcze większe zaangażowanie zyskał wpis, w którym piłkarz poinformował o dołączeniu do nowego klubu. Krótkie Cześć FC Barcelona, zgromadziło aż 1,2 mln reakcji, 79 tys. komentarzy i 31 tys. udostępnień.

Szpilka z nowym rywalem na High League

Na początku roku, o zmianach w swojej karierze poinformował też Artur Szpilka. Były bokser zapowiedział, że wróci do sztuk walki, ale w innej odsłonie. Całkiem niedawno, bo w czerwcu, Szpilka zadebiutował w gali KSW 71 i pokonał przeciwnika z Ukrainy.

W lipcu Szpilka udostępnił na swoim profilu kilka postów z informacjami o kolejnej walce na High League w Gliwicach, która odbędzie się 17 września. Dzięki wzmożonej aktywności fanów, jego profil awansował o 25 pozycji w kategorii Polskojęzyczne, w rankingu Zaangażowanie, i znalazł się tym samym na wysokim 6. miejscu.

polskojęzyczne zaangażowanie

Profile o największym zaangażowaniu użytkowników, Polskojęzyczne | Facebook, lipiec 2022

Andrzej Rysuje o sytuacji gospodarczej

Niektórzy komentują obecną sytuację gospodarczą w kraju słownie (jak np. robi to Dziki Trener), inni – bardziej obrazowo, bo za pomocą grafik. Jednym z bardziej popularnych profili rysunkowych na polskim Facebooku jest profil Andrzej Rysuje, pełen satyry i błyskotliwego humoru.

W lipcu, profil rysownika awansował aż o 179 pozycji w kategorii Osoby, w rankingu Zaangażowanie, i znalazł się na 11. miejscu. 

osoby zaangażowanie

Profile o największym zaangażowaniu użytkowników, Osoby | Facebook, lipiec 2022

Milewski nawiązywał w lipcu m. in. do rosnących cen w Polsce, dylematów związanych z ekologią, polityki czy polskiego kleru. Najlepsze posty zgromadziły po kilka tysięcy komentarzy i kilkaset udostępnień.

To tylko niektóre, najciekawsze zmiany z ubiegłego miesiąca na Facebooku. Zachęcamy do sprawdzenia całego raportu Facebook Trends – lipiec 2022, w którym z pewnością znajdziecie więcej ciekawostek oraz sprawdzicie, jak wypadają w zestawieniach Wasze, lub obserwowane przez Was, profile.

Do góry
Do góry

Podobne posty