Twitter w Polsce – podsumowanie 2021 roku [INFOGRAFIKA]

Nie moglibyśmy dobrze zacząć 2022 roku bez podsumowania minionego. Sprawdziliśmy już, o czym w 2021 roku mówiło się na Facebooku. A o czym ćwierkał Twitter? Prześledźcie z nami coroczne twitterowe zestawienie wyników!

Podsumowanie 2021 roku na Twitterze

Choć podsumowanie aktywności na Twitterze w 2021 roku nie przyniosło wielu niespodzianek, trafiliśmy na kilka niuansów. W minionym roku swoją pozycję ugruntowali najwięksi, a zwłaszcza Robert Lewandowski – od jakiegoś czasu już nie tylko król futbolu, ale i social mediów. 😉 Robert przoduje bowiem także w naszych comiesięcznych facebookowych rankingach.

W ubiegłym, podobnie, jak w 2020 roku, na drugiej pozycji znalazł się profil tvn24, a o trzecie i czwarte miejsce znów zawalczyła dwójka znanych polityków. Tym razem, na podium znalazł się Donald Tusk, wyprzedzając Andrzeja Dudę, do którego trzecie miejsce należało rok wcześniej.

Kilka zmian pojawiło się w rankingu profili o największym przyroście obserwujących. Z pierwszego na dziesiąte miejsce, w stosunku do roku wcześniejszego, spadł profil CD PROJEKT RED. Prowadzenie objął natomiast ulubiony piłkarz Polaków. Drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Stanowskiemu (przyrost o 147%), który w zeszłym roku w ogóle nie trafił do pierwszej piątki. Na trzecim miejscu uplasował się profil Auschwitz Memorial.

To właśnie profil Auschwitz Memorial, już trzeci rok z rzędu, jest najbardziej angażującym profilem na polskim Twitterze. Nowością jest objęcie drugiej pozycji przez Krzysztofa Stanowskiego, co z kolei spowodowało spadek profilu Tomasza Lisa o jedno miejsce w tym rankingu.

A co z najczęściej wspominanymi profilami? W czołówce media i polityka – na pierwszym miejscu, mimo mniejszej niż w zeszłym roku liczby wzmianek, tvp.info, na drugim – Prawo i Sprawiedliwość, a na trzecim – Mateusz Morawiecki.

W 2021 roku, już drugi rok z rzędu, najwięcej ćwierkała Telewizja Republika, osiągając liczbę aż 67567 tweetów. Dla tego profilu, to o 15335 tweetów więcej niż w roku ubiegłym. Na drugim miejscu znalazła się telewizja tvp.info z 41823 tweetami, prześcigając profil Janusza Piechocińskiego i umiejscawiając go na trzeciej pozycji. Tuż za nim znalazł się profil Onet Wiadomości i Radio Maryja.

Do dopełnienia zestawienia za 2021 rok brakuje nam jeszcze najlepszych tweetów. Czyje wpisy były najbardziej angażujące? W pierwszej piętnastce top postów znalazło się najwięcej treści od Roberta Lewandowskiego i Auschwitz Memorial, choć w najlepszych postach zobaczymy także wpis CD PROJEKT RED, który zgromadził pokaźną liczbę – ponad 40 mln – aktywności.

No i, wreszcie, czym byłby Twitter bez hashtagów? Top tematy 2021 roku, które oznaczano słynną kratką, to między innymi:

  • #włączprawdę
  • #tvrepublika
  • #wieszwięcej
  • #kraj
  • #spidersweb

Niedaleko poza pierwszą piątką znalazły się hashtagi takie jak #koronawirus czy #covid19, które niestety wciąż były jednymi z najczęściej poruszanych tematów w 2021 roku.

Chcecie dokładniej prześledzić aktywność na Twitterze w ubiegłym roku? Wiecie, co robić. Scrollujcie w dół, by zapoznać się z naszą twitterową infografiką. 🙂

 

Do góry
Do góry

Podobne posty