Facebook Trends październik 2021 – znani zabierają głos

Październik na Facebooku przypomina nam o sile mediów społecznościowych. Już nie raz mogliśmy się przekonać, że są one niezastąpione, kiedy istnieje potrzeba szerzenia ważnych tematów społecznych.

W minionym miesiącu, znane osoby wykorzystywały swój wizerunek, aby dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców z ważnymi komunikatami. Czego dotyczyły? Sprawdzamy w październikowym raporcie Facebook Trends!

Siła udostępnień

Pośród najpopularniejszych treści w październiku, na 4. pozycji znalazł się post Mai Włoszczowskiej, w którym zwróciła się o pomoc w odzyskaniu skradzionych rowerów. Rowery mają dla kolarki wartość sentymentalną i, mimo niedawno zakończonej kariery, dwukrotna srebrna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim chce nadal uprawiać kolarstwo rekreacyjnie.

Najlepsze posty, Polskojęzyczne | Facebook, październik 2021

Post został udostępniony 27 tysięcy razy i, jeszcze tego samego dnia, na profilu pojawiła się radosna informacja o odnalezieniu rowerów. Udostępnienia mają moc!

Makłowicz radzi, jak nie dać się oszukać

Miesiąc temu ruszyła kampania OLX, której twarzą został Robert Makłowicz. Znany krytyk kulinarny edukuje w niej na temat pułapek czyhających w Internecie, takich jak phishing, kradzież tożsamości czy wyłudzanie przedpłaty, które są problemem nie tylko na OLX, ale również na innych serwisach ogłoszeniowych i portalach aukcyjnych.

Kampania z Robertem Makłowiczem zapewniła profilowi OLX awans o 33 pozycji w rankingu profili o największej liczbie aktywnych użytkowników. 

Profile o największej liczbie aktywności, Handel | Facebook, październik 2021

Spoty, w których nie brakuje humoru, okazały się nie tylko świetnym sposobem na szerzenie informacji o przestępstwach w sieci, ale także na zaangażowanie społeczności OLX. Pierwszy odcinek Internetowych Porad Roberta Makłowicza zdobył 17K reakcji.

Maciej Stuhr o sytuacji w kraju

W październiku na Facebooku bywało zabawnie, ale i poważnie. Znani aktorzy, jak i inne osoby publiczne, coraz częściej zabierają głos w ważnych sprawach.

Ale czy każda z nich wymaga komentarza? Maciej Stuhr odniósł się do aktualnej sytuacji politycznej chwilą wymownego milczenia, a udostępniony przez niego krótki film zgromadził 36K reakcji. 

W rankingu profili o największej liczbie aktywnych użytkowników w kategorii Kultura i sztuka, aktor awansował o 33 pozycje.

Profile o największej liczbie aktywności, Kultura i sztuka | Facebook, październik 2021

W październiku to już wszystko, a my, jak zawsze, zachęcamy Was do sprawdzenia całego raportu Facebook Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty