Facebook Trends sierpień 2021 – sierpniowe virale

To już niemal tradycja, że w naszych comiesięcznych podsumowaniach często przewijają się tematy związane ze sportem. Powód jest prosty, są to jedne z bardziej angażujących treści. Nie inaczej było w sierpniu, kiedy mieliśmy okazję śledzić zmagania paraolimpijczyków. Polscy sportowcy dostarczyli nam nie tylko masy emocji, ale zdobywali także liczne medale i bili rekordy. 

Tym razem jednak przyjrzymy się, jak marki i sklepy komunikowały się ze swoimi odbiorcami, oraz jakie treści publikowane były na ich profilach, by zwrócić uwagę fanów oraz zbudować zaangażowanie.

Zapraszamy na sierpniowy raport Facebook Trends!

Najlepsze posty sierpnia

Wśród 12 najlepszych postów sierpnia dominowała oczywiście polityka oraz posty publikowane na profilu Roberta Lewandowskiego. Jednak to dwa inne posty, które nieco niespodziewanie znalazły się w TOP12, zwróciły naszą uwagę. 

Mowa o poście na profilu Sheila, marki odzieżowej, oraz TVN, które były odpowiednio szóstym i siódmym najlepszym postem na polskim Facebooku w sierpniu. 

Na profilu marki Sheila udostępniono wideo z TikToka, który przedstawia dwójkę dzieci przygotowującą się do występu tanecznego. Materiał wzbudził gorącą dyskusję i ogromne zaangażowanie. Pod postem odnotowaliśmy ponad 85 tys. reakcji, i 20 tys. udostępnień, a samo wideo zostało wyświetlone ponad 4 miliony razy. 

Z kolei na profilu TVN opublikowano zapowiedź nowego sezonu Mam Talent, a dokładniej występ jednej z uczestniczek, która podjęła się zaśpiewania utworu O.N.A. Wyświetlono go ponad 2,5 miliona razy!


Wideo zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez społeczność Facebooka: liczba reakcji zbliżyła się do 75 tys. a liczba udostępnień przekroczyła 20 tys. 

Zespół TVNu może mieć z pewnością powody do radości. 😉 

Marki FMCG walczą o zaangażowanie 

Najbardziej angażującym postem w całej kategorii FMCG był live prowadzony na profilu Eveline Cosmetics przez dwie makijażystki. Mimo dużego zaangażowania odbiorców, oraz wielu komentarzy i udostępnień, profilowi Eveline nie udało się jednak awansować do TOP20 w żadnym zestawieniu. 

fmcg konkurs facebook

Najlepsze posty w kategorii FMCG w sierpniu 2021 na Facebooku

Popularnością cieszą się również wciąż konkursy, których w sierpniu zorganizowano całkiem sporo – chociażby na profilu Wyborowa Wódka czy L’Oréal Paris. 

Działania podejmowane na profilu Wyborowej były niewątpliwie skuteczne – profil awansował bowiem aż o 67 pozycje na wysokie drugie miejsce w zestawieniu Zaangażowania w całej kategorii FMCG.

sierpień facebook zaangażowanie fmcg

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii FMCG w sierpniu 2021 na Facebooku

Konkurs zorganizowano także na profilu SEKO, a jego celem było wyłonienie najaktywniejszego fana na profilu marki. Niewątpliwie cel, jakim było zaangażowanie odbiorców został osiągnięty, bowiem profil SEKO awansował o 220 pozycje na wysokie szóste miejsce, jeśli chodzi o łączną liczbę aktywności na profilu. 

seko konkurs zaangażowanie

Profile w kategorii FMCG o największej liczbie aktywności na profilu w sierpniu 2021 na Facebooku

Analizuj swoje działania na Facebooku

Co w sklepach piszczy 

Markety i sklepy sieciowe nieustannie zabiegają między sobą o uwagę konsumentów. Tym, co po raz kolejny przyciągnęło uwagę odbiorców były Swojaki, czyli kolejna odsłona biedronkowych Słodziaków. Biedronce po piętach deptał Lidl, organizując z kolei akcję z pluszakami Disneya. 

swojaki biedronka facebook

Najlepsze posty w kategorii Markety i sklepy sieciowe, Facebook sierpień 2021

neonet facebook

Najlepsze posty w kategorii Markety i sklepy sieciowe, Facebook sierpień 2021

Najlepszy post w kategorii Markety i sklepy sieciowe należał jednak do NEONETu i dotyczył… organizowanego przez markę konkursu. Również kilka innych postów marki znalazło się w TOP12. Ich tematyka odwoływała się do bieżącej oferty sklepu, jednak ich nie mniej ważnym celem było bardziej dogłębne poznanie odbiorców, poprzez odwołanie się do ich bieżących, codziennych czynności, zmartwień, czy zainteresowań. 

Na uwagę zasługuje również jeden z postów opublikowanych na profilu Kauflanda, który był numerem trzy w swojej kategorii. Czy posty edukacyjne nie mogą być atrakcyjne wizualnie? Ależ mogą, i post na profilu Kauflanda jest tego świetnym przykładem. Sami pomyślcie, ile razy zastanawialiście się, jak wybrać dobrego arbuza? 😉

Facebook Trends sierpień 2021

To wszystko, co przygotowaliśmy dla Was w tym miesiącu. Zachęcamy jednak do sprawdzenia pełnego wydania raportu Facebook Trends, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w kategoriach, które najbardziej Was interesują! 😉 

Do góry
Do góry

Podobne posty