Facebook Trends lipiec 2021 – wakacje w kraju

Po emocjonujących tygodniach z EURO2020, nie musieliśmy długo czekać na kolejną dawkę sportowych emocji. W lipcu mieliśmy okazję nie tylko obserwować zmagania Huberta Hurkacza na kortach Wimbledonu, ale rozpoczęły się także Igrzyska Olimpijskie w Tokio. 

Więcej o tym, jakie treści i profile najbardziej angażowały facebookowiczów w minionym miesiącu, dowiecie się z lipcowego raportu Facebook Trends.

Powrót letnich festiwali 

Wielu osobom lato nieodłącznie kojarzy się z festiwalami muzycznymi. Ku radości najbardziej zagorzałych festiwalowiczów, w minionym miesiącu doczekaliśmy się ich powrotu, oczywiście z pewnymi ograniczeniami. Wygląda jednak na to, że największe zainteresowanie było dwoma z nich: Pol’and’Rock Festival oraz Sunrise Festival. 

Na profilach obydwu festiwali odnotowaliśmy duży przyrost liczby aktywnych użytkowników: profil Sunrise Festival awansował o 34 pozycje na miejsce 15., natomiast  Pol’and’Rock Festival o 20 pozycji na wysokie 3. miejsce w zestawieniu. 

sunrise festival 2021

Muzyka | Aktywni użytkownicy, Facebook, lipiec 2021

Dodatkowo, jeden z postów na profilu Pol’and’Rock Festival był najlepszym postem miesiąca w całej kategorii Muzyka

Pol'and'Rock Festival 2021 facebook

Najlepsze posty w kategorii Muzyka | Facebook, lipiec 2021

Wakacje w mieście 

Choć powoli wracamy do normalności, wciąż dużym zainteresowaniem (a czasem wręcz oblężeniem) cieszą się wakacje w Polsce. W lipcu, szczególnie dwa miasta z sukcesami zachęcały do spędzania lata w mieście: Łódź oraz Chorzów. I pewnie nie są to miasta, których się spodziewaliście. 😉 

Miasto Chorzów zorganizowało w połowie lipca Dzień Kubański, który zgromadził niemałe tłumy na chorzowskim rynku. Post z relacją z tego wydarzenia był najlepszym postem w kategorii Miasta.

chorzów dzień kubański facebook

Najlepsze posty w kategorii Miasta w lipcu 2021 na Facebooku

Nie mniej ciekawą ofertę artystyczną przygotowało dla swoich mieszkańców miasto Łódź, które z kolei obchodziło w lipcu swoje urodziny. 

Urodzinowy weekend był wydarzeniem na tyle interesującym, że zaangażował wielu łodzian także na Facebooku. W efekcie Łódź wyprzedziła Warszawę pod kątem łącznej liczby aktywności na profilu, awansując o 194 pozycje.

łódź facebook urodziny

Miasta o największej liczbie aktywności w lipcu 2021 na Facebooku

Jesteście ciekawi, jak Wasze miasto wypadło na tle innych miast na Facebooku? Czy Wasze ulubione restauracje lub kawiarnie znalazły się w TOP20? Dowiecie się tego, sprawdzając lipcowy raport Facebook Trends!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty