Facebook Trends czerwiec 2021 – wszystko się toczy

Piłka nożna… to właśnie o niej w czerwcu rozmawialiśmy najwięcej – zarówno na spotkaniach towarzyskich, jak i na Facebooku. Powód jest oczywisty – rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020. 

Jak marki wykorzystały to wydarzenie w swojej komunikacji, oraz które profile odnotowały największe awansy, dowiecie się z najnowszego raportu Facebook Trends czerwiec 2021.

Oficjalny sponsor 

Jednym z profili, który bardzo dobrze radził sobie w czerwcu na Facebooku był profil OSHEE. 

Profil marki awansował o 24 pozycje w kategorii Napoje, odnotowując przyrost zaangażowania fanów o 2108%.

oshee euro 2020 oficjalny sponsor

Profile w kategorii Napoje o największym zaangażowaniu | Facebook czerwiec 20201

Powód? OSHEE zostało oficjalnym sponsorem polskiej reprezentacji na EURO, a post, w którym marka podzieliła się tą informacją był najlepszym postem w kategorii Napoje. 

Sukcesy i nadzieje

Podczas, gdy 14 czerwca piłkarze na EURO 2020 przegrali mecz ze Słowacją, reprezentacja Polski kobiet wygrała towarzyski mecz z naszymi drugimi sąsiadami – reprezentacją Czech. 

Na profilu marki Pewex podsumowano to w jednym z postów w prosty sposób – “oglądaliśmy niewłaściwy mecz”. Był to jednocześnie jeden z najlepszych postów w kategorii Handel

pewex facebook

Najlepsze posty w kategorii Handel | Facebook czerwiec 2021

Oczywiście liczyć mogliśmy także na Make Life Harder, którzy wspierali i motywowali naszych piłkarzy przed każdym meczem. “Listy otwarte” do reprezentacji Polski cieszyły się zainteresowaniem i zaangażowaniem facebookowiczów, a profil Make Life Harder za ich sprawą odnotował wzrost zaangażowania o 3187%. 

make life harder euro 2020

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii Rozrywka | Facebook czerwiec 2021

EURO 2020 w najlepszych postach miesiąca  

Oczywiście nie tylko OSHEE czy Pewex odwoływały się w swojej komunikacji na Facebooku do piłkarskich Mistrzostw Europy.

Innymi przykładami marek, które wykorzystały to wydarzenie w swoich postach było m.in. Tyskie czy RTV Euro AGD.

tyskie euro 2020

Najlepsze posty w kategorii Piwa i cydry | Facebook czerwiec 2021

Kategorią, w której spodziewać byśmy się mogli najbardziej dynamicznych zmian, były media sportowe, które relacjonowały zmagania naszych piłkarzy na EURO, ale także innych sportowców. I tu spotkało nas zaskoczenie, bo choć większość najlepszych postów miesiąca w tej kategorii faktycznie dotyczyła zmagań naszych piłkarzy na mistrzostwach, mimo wszystko profile w tej kategorii nie odnotowały dużego wzrostu zaangażowania fanów w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Biorąc na tapet najlepsze posty, nie możemy nie wspomnieć o najbardziej angażujących postach miesiąca na całym Facebooku. I tu już obyło się bez zaskoczeń, bowiem 5 na 6 z nich opublikował Robert Lewandowski, z czego dwa najlepsze zgromadziły ponad pół miliona reakcji. 

facebook lewandowski euro 2020

Najlepsze posty na polskim Facebooku w czerwcu 2021 roku

To wszystko w tym miesiącu, zachęcamy do sprawdzenia pełnego wydania raportu Facebook Trends za czerwiec

 

Do góry
Do góry

Podobne posty