Miniony miesiąc był namiastką tego, jak może wyglądać popandemiczne życie. Restauracje, kawiarnie, hotele i inne obiekty, których brakowało nam przez ostatnich kilka miesięcy, przeżywały prawdziwe oblężenie, co miało swoje odzwierciedlenie także na Facebooku.

Szczegóły znajdziecie w majowym wydaniu raportu Facebook Trends!

Powrót ulubionych miejsc spotkań 

W maju mogliśmy ponownie wybrać się do kina, restauracji czy na siłownię, jednak wygląda na to, że było kilka miejsc na mapie Polski, których wyjątkowo nam brakowało. 

Rekordowy wzrost zaangażowania, bo aż o 8070%, odnotowaliśmy na profilu gdańskiej 100czni, która 15 maja otworzyła nowy sezon, dając tym samym swoim fanom wiele powodów do radości. 

100cznia facebook

Duży wzrost zaangażowania na profilu 100czni w maju 2021 roku na Facebooku

Odżyła także branża hotelarska. Na profilach hoteli już z początkiem maja zaczęły pojawiać się komunikaty o otwarciu obiektów. Wzrosty w zaangażowaniu na poziomie kilkuset procent odnotowały m.in. Hotel Gołębiewski Karpacz oraz Wisła, Terma Bania czy Termy BUKOVINA.

hotele facebook maj 2021

Najlepsze posty w kategorii Hotele i Spa w maju 2021 roku na Facebooku

Apel branży muzycznej 

Choć wiele branż w połowie miesiąca doczekało się poluzowania obostrzeń, pozwalających na ponowną działalność, niestety początkowo nie dotyczyły one branży muzycznej. 

Temat ten poruszył Dawid Podsiadło w swoim urodzinowym apelu na Facebooku, pisząc:

Teatr, sport, kabaret, kino – tak. Koncert – nie. Nie rozumiem skąd to „wyjątkowe” traktowanie branży muzycznej. (…) Mam dzisiaj urodziny i z tej okazji życzę swoim kolegom i koleżankom, by mogli wrócić do pracy, a sobie i Wam drodzy ludzie życzę żebyśmy mogli się w końcu spotkać na koncertach.

Post Dawida był trzecim najbardziej angażującym postem maja w kategorii Muzycy i zespoły, z liczbą ponad 22 tysięcy reakcji i niespełna 2 tysiącami komentarzy pełnymi wsparcia, także ze strony innych muzyków. 

dawid podsiadlo post urodzinowy

Najlepsze posty w kategorii Muzycy i zespoły w maju 2021 na Facebooku

Na szczęście już niespełna tydzień później życzenia Dawida się spełniły i mógł ogłosić powrót swojej trasy koncertowej “Leśna Muzyka”. 

Normalność ma wiele znaczeń 

Filip Chajzer znany jest z tego, że angażuje się w różne akcje społeczne, a niejednokrotnie także sam je inicjuje. Podobnie miało to miejsce w minionym miesiącu, gdy zaangażował się w pomoc 12-letniemu Wiktorowi. 

Pierwszy post informujący o podjęciu decyzji o pomocy dla chłopca zebrał ponad 18 tys. reakcji i 10 tys. udostępnień. Chajzer zapoczątkował również akcję “Kawka Victoria”, której celem było zebranie całej potrzebnej kwoty na leczenie chłopca. Do akcji Chajzer zaprosił kawiarnie, które chętne by były dodać do swojej oferty kawę Victoria, a cały zysk z jej sprzedaży przekazałyby później na leczenie Wiktora. 

Akcja nabrała rozpędu – dołączyło do niej ponad 400 kawiarni i udało się zebrać niespełna 10 milionów złotych. Akcja cieszyła się zaangażowaniem także na Facebooku – przez cały miesiąc na profilu Chajzera odnotowaliśmy prawie milion aktywności. 

chajzer kawka victoria

Profil Filipa Chajzera był numerem jeden w kategorii Osoby pod kątem łącznej liczby aktywności w maju 2021 na Facebooku

Na koniec mamy dla Was jeszcze kilka ogłoszeń. 😉

Już w najbliższy piątek, 18 czerwca, zapraszamy na nasz kolejny webinar, który tym razem będzie poświęcony optymalizacji reklam na Facebooku i Instagramie. Nasi goście z agencji K2 opowiedzą, dlaczego optymalizacja zaczyna się już na etapie planowania kampanii oraz kiedy warto zacząć dokonywać zmian i jakie ustawienia najlepiej jest modyfikować.
Zachęcamy do rejestracji!

Pod koniec maja na naszym blogu opublikowaliśmy również case study z jednym z naszych klientów, firmą Neonet. Na przykładzie sukcesu marki Neonet, przeanalizowaliśmy, jak zbudować zaangażowaną społeczność na Facebooku i jak w osiągnięciu tego celu może pomóc Sotrender. 

 

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Team Lead

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate