Facebook Trends kwiecień 2021 – starcie pokoleń

Największy marketingowy hit miesiąca? Lody Ekipy!

Gorąco było też w świecie sportu: Hubert Hurkacz zwyciężył w turnieju Miami Open, piłkarze Legii Warszawa zostali mistrzami Polski w sezonie 2020/2021, a Jakub Straszewski młodzieżowym wicemistrzem świata w boksie. 

Już niemal tradycyjnie, dwa najlepsze posty kwietnia należały do Dzikiego Trenera – jego treści były ponownie bardziej angażujące od tych publikowanych na profilu Roberta Lewandowskiego. 

Zapraszamy na kwietniowe wydanie raportu Facebook Trends!

Najgorętsza Ekipa tego roku 

Lody Ekipy stały się w kwietniu prawdziwym marketingowym i sprzedażowym hitem. W kategorii Markety i sklepy sieciowe trzy najbardziej angażujące posty miesiąca dotyczyły właśnie premiery lodów Ekipy w Lidlu, Biedronce oraz Żabce.

lidl lody ekipy

Najlepsze posty w kategorii Markety i sklepy sieciowe | Facebook, kwiecień 2021

Również na profilu Lodów Koral odnotowaliśmy w kwietniu rekordowe zaangażowanie fanów. Profil marki awansował o 129 pozycji i uplasował się na wysokim siódmym miejscu w całej kategorii FMCG, odnotowując przyrost storytellersów na poziomie ponad 600%.

FMCG kwiecień 2021 Facebook

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii FMCG | Facebook, kwiecień 2021

Pewnie wielu z nas może się teraz śmiać i nie rozumieć fenomenu lodów Ekipy. Ale pamiętacie, jak kilkanaście lat temu zbierało się kapsle z Pokemonami, czy wymieniało karteczkami na szkolnych korytarzach? 😉 Najprawdopodobniej dzisiejsza młodzież nie jest w stanie wyobrazić sobie spędzania wolnego czasu w taki właśnie sposób.

Koniec pewnej epoki 

Wraz z początkiem kwietnia wszystkich nas zaskoczyła smutna informacja o śmierci Krzysztofa Krawczyka. Była to z pewnością jedna z ważniejszych, a na pewno bardziej angażujących, wiadomości, jakie publikowały portale informacyjne na początku miesiąca.

wiadomości Krzysztof Krawczyk

Najlepsze posty w kategorii Wiadomości w kwietniu 2021 na Facebooku

Również na profilu Make Life Harder na Facebooku, gdzie zazwyczaj nie pojawia się dużo treści, opublikowano post będący wspomnieniem “Pana Krzysia” i jego twórczości. Dało to awans profilowi Make Life Harder o 88 pozycji w zestawieniu Zaangażowania w kategorii Blogi i vlogi (z przyrostem o ponad 700%). 

LIST OTWARTY DO PANA BOGA

Szanowny Panie Boże,

nie chcemy się znowu narzucać, wiemy, że ma Pan imprezę rodziną, ale…

Posted by Make life harder on Monday, 5 April 2021

 

Żal na wieść o śmierci muzyka wyraził również Andrzej Duda na swoim Twitterze. Tweet Prezydenta wywołał jednak niemałe oburzenie, ponieważ Andrzej Duda zarzucił w nim młodym ludziom, że nie znali muzyki Krzysztofa Krawczyka i lekceważyli jego twórczość. 

Post na profilu Polsat News, który zawierał materiał dotyczący całej tej sytuacji, i przedstawiał m.in. młodych ludzi bawiących się na koncertach Krzysztofa Krawczyka, zebrał ponad 60 tys. reakcji, 3 tys. komentarzy i niespełna 5 tys. udostępnień. Był to trzeci najlepszy post w kategorii Telewizja

polsat news facebook

Najlepsze posty w kategorii Telewizja| Facebook, kwiecień 2021

Facebook Trends kwiecień 2021 

Ciekawi jesteście, jak kształtowało się zaangażowanie oraz przyrost fanów w najbardziej interesujących Was kategoriach? Zachęcamy do ich sprawdzenia w najnowszym raporcie Facebook Trends!

Do góry
Do góry

Podobne posty