Największy marketingowy hit miesiąca? Lody Ekipy!

Gorąco było też w świecie sportu: Hubert Hurkacz zwyciężył w turnieju Miami Open, piłkarze Legii Warszawa zostali mistrzami Polski w sezonie 2020/2021, a Jakub Straszewski młodzieżowym wicemistrzem świata w boksie. 

Już niemal tradycyjnie, dwa najlepsze posty kwietnia należały do Dzikiego Trenera – jego treści były ponownie bardziej angażujące od tych publikowanych na profilu Roberta Lewandowskiego. 

Zapraszamy na kwietniowe wydanie raportu Facebook Trends!

Najgorętsza Ekipa tego roku 

Lody Ekipy stały się w kwietniu prawdziwym marketingowym i sprzedażowym hitem. W kategorii Markety i sklepy sieciowe trzy najbardziej angażujące posty miesiąca dotyczyły właśnie premiery lodów Ekipy w Lidlu, Biedronce oraz Żabce.

lidl lody ekipy

Najlepsze posty w kategorii Markety i sklepy sieciowe | Facebook, kwiecień 2021

Również na profilu Lodów Koral odnotowaliśmy w kwietniu rekordowe zaangażowanie fanów. Profil marki awansował o 129 pozycji i uplasował się na wysokim siódmym miejscu w całej kategorii FMCG, odnotowując przyrost storytellersów na poziomie ponad 600%.

FMCG kwiecień 2021 Facebook

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii FMCG | Facebook, kwiecień 2021

Pewnie wielu z nas może się teraz śmiać i nie rozumieć fenomenu lodów Ekipy. Ale pamiętacie, jak kilkanaście lat temu zbierało się kapsle z Pokemonami, czy wymieniało karteczkami na szkolnych korytarzach? 😉 Najprawdopodobniej dzisiejsza młodzież nie jest w stanie wyobrazić sobie spędzania wolnego czasu w taki właśnie sposób.

Koniec pewnej epoki 

Wraz z początkiem kwietnia wszystkich nas zaskoczyła smutna informacja o śmierci Krzysztofa Krawczyka. Była to z pewnością jedna z ważniejszych, a na pewno bardziej angażujących, wiadomości, jakie publikowały portale informacyjne na początku miesiąca.

wiadomości Krzysztof Krawczyk

Najlepsze posty w kategorii Wiadomości w kwietniu 2021 na Facebooku

Również na profilu Make Life Harder na Facebooku, gdzie zazwyczaj nie pojawia się dużo treści, opublikowano post będący wspomnieniem “Pana Krzysia” i jego twórczości. Dało to awans profilowi Make Life Harder o 88 pozycji w zestawieniu Zaangażowania w kategorii Blogi i vlogi (z przyrostem o ponad 700%). 

LIST OTWARTY DO PANA BOGA

Szanowny Panie Boże,

nie chcemy się znowu narzucać, wiemy, że ma Pan imprezę rodziną, ale…

Posted by Make life harder on Monday, 5 April 2021

 

Żal na wieść o śmierci muzyka wyraził również Andrzej Duda na swoim Twitterze. Tweet Prezydenta wywołał jednak niemałe oburzenie, ponieważ Andrzej Duda zarzucił w nim młodym ludziom, że nie znali muzyki Krzysztofa Krawczyka i lekceważyli jego twórczość. 

Post na profilu Polsat News, który zawierał materiał dotyczący całej tej sytuacji, i przedstawiał m.in. młodych ludzi bawiących się na koncertach Krzysztofa Krawczyka, zebrał ponad 60 tys. reakcji, 3 tys. komentarzy i niespełna 5 tys. udostępnień. Był to trzeci najlepszy post w kategorii Telewizja

polsat news facebook

Najlepsze posty w kategorii Telewizja| Facebook, kwiecień 2021

Facebook Trends kwiecień 2021 

Ciekawi jesteście, jak kształtowało się zaangażowanie oraz przyrost fanów w najbardziej interesujących Was kategoriach? Zachęcamy do ich sprawdzenia w najnowszym raporcie Facebook Trends!

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Team Lead

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate