Facebook Trends marzec 2021 – najważniejsze wartości

Marzec przywitał nas trzecim lockdownem, a nawiązania do sytuacji związanej z koronawirusem przewijały się przez większość najbardziej angażujących postów miesiąca. 

O czym użytkownicy Facebooka dyskutowali w ciągu minionych tygodni? Dowiecie się z najnowszego wydania raportu Facebook Trends marzec 2021!

Muzycznie o uczuciach 

Wielkim hitem marca okazał się utwór “Zabierz tę miłość”, którego autorem jest Maciej Musiałowski. Jest on bezpośrednim nawiązaniem do jednego ze słuchowisk Storytel – Random – w którym Musiałowski występuje z Julią Wieniawą. 

Teledysk miał swoją premierę 23 marca – w ciągu pierwszej doby uzyskał niespełna pół miliona wyświetleń na YouTubie, a przez pierwszy tydzień – już ponad 3 miliony. 12 kwietnia utwór miał już ponad 5,5 miliona wyświetleń.

Dzięki szerokiej promocji utworu i jego pozytywnemu odbiorowi, profil Storytel awansował o 14 pozycji w zestawieniu Zaangażowania i o 25 pozycji w zestawieniu Aktywnych użytkowników w kategorii Literatura

storytel zabierz tę miłość facebook

Awans profilu Storytel w kategorii Literatura, Aktywni użytkownicy | Facebook, marzec 2021

Coraz głośniej o ekologii

Marki coraz częściej poruszają na swoich kanałach social media tematy związane z ekologią, zrównoważonym rozwojem, odpowiedzialnością za środowisko. Są to nie tylko działania, którymi marki chcą się chwalić, ale na które coraz częściej uwagę zwracają sami konsumenci podczas podejmowania decyzji zakupowych. 

Jedną z marek, która na Facebooku bardzo aktywnie komunikuje swoje proekologiczne działania jest Żywiec Zdrój – w marcu praktycznie wszystkie posty na profilu marki dotyczyły właśnie tego tematu.

Żywiec Zdrój – zebraliśmy równowartość 100% plastiku

Zebraliśmy równowartość 100% plastiku, który wprowadziliśmy na rynek w 2020 r. i przekazaliśmy go do recyklingu. Dzięki temu dostał nowe życie i może powrócić jako nowa butelka.
Dowiedz się więcej na: www.postronienatury.pl

#ŻywiecZdrój #PoStronieNatury #100dlanatury #Zbiórka100plastiku #zobowiązanieŻywiecZdrój

Posted by Żywiec Zdrój on Thursday, 4 March 2021

 

Treści na profilu marki Żywiec Zdrój spotkały się z dużym zaangażowaniem fanów, dzięki czemu profil marki awansował o 29 pozycji w zestawieniu Zaangażowania w kategorii Napoje.

żywiec zdrój ekologia facebook

Awans profilu Żywiec Zdrój w kategorii Napoje | Facebook, marzec 2021

Z kolei Żabka z końcem marca poinformowała na swoim Facebooku, że od teraz “jest wolna” od plastikowych toreb jednorazowych.

Posted by ŻABKA – mały wielki sklep on Monday, 29 March 2021

 

Wspomniany post był najlepszym postem w kategorii Markety i sklepy sieciowe – w ciągu ostatnich trzech dni marca zgromadził ponad 8 tys. reakcji i ponad tysiąc komentarzy. 

Akceptujesz siebie?

Pod koniec marca bardzo ważny post pojawił się również na profilu Martyny Wojciechowskiej. Podróżniczka porusza w nim temat samoakceptacji, szczególnie u kobiet, i przypomina, że żadne ciało nie jest idealne. Podkreśla, że każdy powinien żyć w zgodzie ze sobą, ale także przestać oceniać i krytykować innych za ich wybory. 

Ile razy, mijając jakąś kobietę na ulicy pomyślałaś albo powiedziałaś: „Z taką figurą w życiu bym się tak nie ubrała”,…

Posted by Martyna Wojciechowska on Tuesday, 30 March 2021

 

Post zebrał ponad 50 tys reakcji i 5 tys udostępnień. Nie mogło być więc inaczej – był to najlepszy post w kategorii Podróże.

Facebook Trends marzec 2021

To wszystko, co przygotowaliśmy dla Was w tym miesiącu. Zachęcamy do sprawdzenia pełnego wydania raportu Facebook Trends!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty