Marzec przywitał nas trzecim lockdownem, a nawiązania do sytuacji związanej z koronawirusem przewijały się przez większość najbardziej angażujących postów miesiąca. 

O czym użytkownicy Facebooka dyskutowali w ciągu minionych tygodni? Dowiecie się z najnowszego wydania raportu Facebook Trends marzec 2021!

Muzycznie o uczuciach 

Wielkim hitem marca okazał się utwór “Zabierz tę miłość”, którego autorem jest Maciej Musiałowski. Jest on bezpośrednim nawiązaniem do jednego ze słuchowisk Storytel – Random – w którym Musiałowski występuje z Julią Wieniawą. 

Teledysk miał swoją premierę 23 marca – w ciągu pierwszej doby uzyskał niespełna pół miliona wyświetleń na YouTubie, a przez pierwszy tydzień – już ponad 3 miliony. 12 kwietnia utwór miał już ponad 5,5 miliona wyświetleń.

Dzięki szerokiej promocji utworu i jego pozytywnemu odbiorowi, profil Storytel awansował o 14 pozycji w zestawieniu Zaangażowania i o 25 pozycji w zestawieniu Aktywnych użytkowników w kategorii Literatura

storytel zabierz tę miłość facebook

Awans profilu Storytel w kategorii Literatura, Aktywni użytkownicy | Facebook, marzec 2021

Coraz głośniej o ekologii

Marki coraz częściej poruszają na swoich kanałach social media tematy związane z ekologią, zrównoważonym rozwojem, odpowiedzialnością za środowisko. Są to nie tylko działania, którymi marki chcą się chwalić, ale na które coraz częściej uwagę zwracają sami konsumenci podczas podejmowania decyzji zakupowych. 

Jedną z marek, która na Facebooku bardzo aktywnie komunikuje swoje proekologiczne działania jest Żywiec Zdrój – w marcu praktycznie wszystkie posty na profilu marki dotyczyły właśnie tego tematu.

Żywiec Zdrój – zebraliśmy równowartość 100% plastiku

Zebraliśmy równowartość 100% plastiku, który wprowadziliśmy na rynek w 2020 r. i przekazaliśmy go do recyklingu. Dzięki temu dostał nowe życie i może powrócić jako nowa butelka.
Dowiedz się więcej na: www.postronienatury.pl

#ŻywiecZdrój #PoStronieNatury #100dlanatury #Zbiórka100plastiku #zobowiązanieŻywiecZdrój

Posted by Żywiec Zdrój on Thursday, 4 March 2021

 

Treści na profilu marki Żywiec Zdrój spotkały się z dużym zaangażowaniem fanów, dzięki czemu profil marki awansował o 29 pozycji w zestawieniu Zaangażowania w kategorii Napoje.

żywiec zdrój ekologia facebook

Awans profilu Żywiec Zdrój w kategorii Napoje | Facebook, marzec 2021

Z kolei Żabka z końcem marca poinformowała na swoim Facebooku, że od teraz “jest wolna” od plastikowych toreb jednorazowych.

Posted by ŻABKA – mały wielki sklep on Monday, 29 March 2021

 

Wspomniany post był najlepszym postem w kategorii Markety i sklepy sieciowe – w ciągu ostatnich trzech dni marca zgromadził ponad 8 tys. reakcji i ponad tysiąc komentarzy. 

Akceptujesz siebie?

Pod koniec marca bardzo ważny post pojawił się również na profilu Martyny Wojciechowskiej. Podróżniczka porusza w nim temat samoakceptacji, szczególnie u kobiet, i przypomina, że żadne ciało nie jest idealne. Podkreśla, że każdy powinien żyć w zgodzie ze sobą, ale także przestać oceniać i krytykować innych za ich wybory. 

Ile razy, mijając jakąś kobietę na ulicy pomyślałaś albo powiedziałaś: „Z taką figurą w życiu bym się tak nie ubrała”,…

Posted by Martyna Wojciechowska on Tuesday, 30 March 2021

 

Post zebrał ponad 50 tys reakcji i 5 tys udostępnień. Nie mogło być więc inaczej – był to najlepszy post w kategorii Podróże.

Facebook Trends marzec 2021

To wszystko, co przygotowaliśmy dla Was w tym miesiącu. Zachęcamy do sprawdzenia pełnego wydania raportu Facebook Trends!

 

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Team Lead

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate