Facebook Trends luty 2021 – muzyczne przedwiośnie

Akcja #MediaBezWyboru, tłusty czwartek i… dzień kota – właśnie tak moglibyśmy podsumować to, co publikowane było w lutym na Facebooku. 

Nie możemy też zapomnieć, że pod koniec miesiąca poznaliśmy nowego mistrza świata – Piotra Żyłę oraz cieszyliśmy się z kolejnych sukcesów Igi Świątek.

Zapraszamy na najnowszy raport Facebook Trends luty 2021!

Muzycy nowego pokolenia 

W połowie lutego swoją premierę miał najnowszy singiel Dawida Kwiatkowskiego. Teledysk, w którym wystąpiła m.in. Maffashion, już po 10 dniach od publikacji na YouTubie miał ponad milion wyświetleń na tej właśnie platformie. 

Napięcie, które budowano na profilu Dawida przed premierą, przyniosło zamierzony skutek – wzrosło zarówno zaangażowanie pod postami, jak i liczba aktywnych użytkowników. 

Dawid Kwiatkowski Facebook

Awans profilu Dawida Kwiatkowskiego w kategorii Muzycy i zespoły pod kątem liczby Aktywnych użytkowników w lutym 2021

Również Dawid Podsiadło ponownie namieszał w kategorii Muzycy i zespoły. Muzyk w tłusty czwartek postanowił podzielić się z fanami swoim nowym projektem, którym, jak się okazało, jest podcast prowadzony wspólnie z Radkiem Kotarskim. Podcasterzy zapraszają do wspólnych spotkań przy “symbolicznym stoliku” w każdy czwartek. Pierwsze odcinki dostępne są już na kanale Podsiadło & Kotarski

Mieliście już może okazję ich wysłuchać? Jak Wasze wrażenia?

dawid podsiadło facebook

Profile muzyków o największym zaangażowaniu na Facebooku w lutym 2021 roku

Nic dziwnego, że Podsiadło awansował w zestawieniu zaangażowania w kategorii Muzycy i zespoły aż o 32 pozycje.

Melodia ze Szczecina 

Pozostajemy w temacie muzycznym. Być może część z Was widziała wideo z hashtagiem #BrawoSzczecin na profilu Sławomira Nitrasa. To nic innego jak najnowszy utwór szczecińskiego zespołu Burakura “Wstydzi się ciebie kraj”, który jest odpowiedzią na kontrowersyjne działania policji podczas Strajku Kobiet. 

politycy facebook

Najlepsze posty w kategorii Politycy | Facebook luty 2021

Podczas gdy na YouTubie Burakury wideo ma obecnie 240 tys wyświetleń, na profilu Nitrasa – ponad 575 tys. 

Wiele reakcji i komentarzy pod wideo opublikowanym na profilu polityka, spowodowało jego awans w zestawieniu zaangażowania aż o 18 pozycji, na wysokie czwarte miejsce. 

nitras facebook

Profile polityków o największym zaangażowaniu | Facebook luty 2021

TVP czy TVN?

TVP i TVN nieustannie walczą między sobą o uwagę widzów i jak najlepsze wyniki oglądalności. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sytuacja wygląda na Facebooku. 

Profilem o największym zaangażowaniu w kategorii Telewizja w lutym był TVN24, wyprzedzając TVP Sport i tvp.info. 

tvn24 facebook

Profile w kategorii Telewizja o największym zaangażowaniu | Facebook luty 2021

Również jeśli chodzi o programy telewizyjne, większym zaangażowaniem cieszyły się programy TVNu. Profil Dzień Dobry TVN znalazł się o dwie pozycje wyżej niż profil konkurencyjnej produkcji, czyli Pytania na śniadanie, choć to Pytanie na śniadanie odnotowało większy przyrost zaangażowania. 

Dzień dobry tvn facebook

Profile w kategorii Programy TV o największym zaangażowaniu | Facebook luty 2021

Warto też wspomnieć o profilu The Voice Kids, który odnotował ponad 500% wzrost zaangażowania w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Wszystko za sprawą nowej edycji programu, która zaczęła być transmitowana pod koniec lutego. 

the voice kids facebook

Awans profilu The Voice Kids w kategorii Programy TV | Facebook luty 2021

W zestawieniu najlepszych postów bezkonkurencyjny był jednak post TVP Sport, który opublikowano tuż po zwycięstwie Piotra Żyły na mistrzostwach świata na skoczni normalnej. Wideo – wywiad z Piotrkiem zebrało ponad 2 miliony wyświetleń, ponad 96 tys. reakcji i niespełna 5 tys. komentarzy. 

tvp sport piotr żyła

Najlepsze posty w kategorii Telewizja w lutym na Facebooku

To wszystko, co przygotowaliśmy dla Was w tym miesiącu. Zachęcamy do sprawdzenia pełnego wydania raportu Facebook Trends. 

 

Do góry
Do góry

Podobne posty