Facebook Trends listopad 2020 – marketing w czasach pandemii

2020 rok był rewolucyjny pod wieloma względami. Czy wywołał też rewolucję w marketingu? 

Czy marki wykazywały się elastycznością i dostosowywały swoje treści do zmieniającej się rzeczywistości? Czy działania, które kiedyś były nie do przyjęcia, stały się akceptowalne?

Sprawdzamy, jak to wyglądało w minionym miesiącu. Zapraszamy na listopadowy raport Facebook Trends

Reklamy świąteczne, o których było głośno

… ale czy emocje, które wywołały było takie, jakich oczekiwali ich twórcy? 

Bezapelacyjnie reklamą, która budziła największe zainteresowanie w listopadzie była świąteczna reklama Apartu (tak, ta piękna i długa ;)), z Anną Lewandowską, Julią Wieniawą i Małgorzatą Sochą. Choć właściwie trafniej byłoby powiedzieć, że to jej parodia była bardziej popularna od oryginału. 

Materiał przygotowany przez Klub Komediowy zdobył ponad 48 tys. reakcji i 12 tys. udostępnień i był jednocześnie najbardziej angażującym postem w kategorii Kultura i sztuka

apart parodia

Najlepsze posty w kategorii Kultura i sztuka, listopad 2020

Reklama Apartu na koniec listopada miała na swoim koncie jedynie 4 tys. reakcji i 400 udostępnień. Choć w komentarzach pojawiały się głosy zachwytu, część użytkowników podkreślała również, że reklama jest oderwana od rzeczywistości, szczególnie biorąc pod uwagę wszystkie tegoroczne wydarzenia. 

Choć świąteczna reklama marki Tyskie może nie była aż tak popularna w minionym miesiącu, została ciepło przyjęta przez odbiorców na Facebooku. Czy słusznie wielu z nich kojarzyła się kultową reklamą Coca Coli i ich świąteczną cieżąrówką? 

Nie mniej jednak post ze świątecznym spotem był najlepszym postem w całej kategorii FMCG. Jednak to nie wystarczyło, by profil marki Tyskie awansował do TOP 20 w zestawieniu profili o największym zaangażowaniu czy największej liczbie aktywnych użytkowników. 

tyskie facebook

Najlepsze posty w kategorii FMCG, listopad 2020

#WspieramGastro wchodzi na inny level 

… bo gastro w listopadzie wspierało się nawzajem. 😉

Post Burger Kinga wywołał lawinę, w której konkurujące ze sobą dotychczas restauracje zachęcały do odwiedzania się nawzajem. Na post burgerowni szybko odpowiedział chociażby wrocławski Pasibus, ale też pozostałe restauracje wspomiane w oryginalnym wpisie.

Wyjątkowo sobie nie żartujemy.

Posted by Burger King Polska on Tuesday, 3 November 2020

 

Pomogło to awansować profilowi Burger King w zestawieniu przedstawiającym łączną liczbę aktywności użytkowników.

burger king facebook

Profile o największej liczbie aktywnych użytkowników w kategorii Restauracje, listopad 2020

Taki marketing szanujemy!

Szach mat

Pozostając w temacie kultury, nie możemy zapomnieć o naszej ostatniej dumie narodowej, bo chyba śmiało możemy tak powiedzieć o Marcinie Dorocińskim. 

Oczywiście wszystko za sprawą jednej z nowszych produkcji Netflixa – serialu Gambit Królowej, w której Dorociński odgrywał jedną z kluczowych ról. Produkcja już w listopadzie była najpopularniejszym serialem w historii całej platformy! 

Zainteresowanie Dorocińskim przełożyło się także na zwiększoną aktywność użytkowników na jego profilu na Facebooku.

Marcin Dorociński

Profile o największej liczbie aktywnych użytkowników w kategorii Film, listopad 2020

Wejdź w nowy rok o krok przed konkurencją 

Myślicie już powoli o strategii i działaniach na kolejny rok? By je zaplanować z pewnością przydatne będą dane o tym, jak Wasze profile radziły sobie w minionych miesiącach (także na tle konkurencji) oraz jakie trendy w zachowaniach użytkowników występowały w Waszej branży. 

Jeśli chcielibyście abyśmy wykonali raport Trends dla wskazanych przez Was profili, lub bardziej zaawansowaną analizę porównawczą, napiszcie do nas maila na adres sales@sotrender.com

By zobaczyć, jak taki raport wygląda, zachęcamy do zapoznania się z naszym ostatnim webinarem, gdzie przedstawiliśmy taką przykładową realizację. 

Do każdego zapytania podchodzimy indywidualnie, nie wahajcie się więc pisać nawet z najbardziej niestandardowymi zapytaniami. 😉 

Do góry
Do góry

Podobne posty