Facebook trends październik 2020 – ulice pełne kobiet

Chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że na Facebooku w październiku nie było bardziej angażującego tematu niż Strajk Kobiet. 

Przyjrzymy się, jak z różnych perspektyw temat ten był obecny na Facebooku. Zapraszamy na październikowe wydanie raportu Facebook Trends!

Ogólnopolski strajk kobiet

Nie możemy zacząć inaczej, jak od przyjrzenia się kategorii, w której w minionym miesiącu odnotowaliśmy najbardziej dynamiczne zmiany, czyli NGO i organizacje pozarządowe.

Największą liczbę aktywności zdobył profil Ogólnopolski Strajk Kobiet z absolutnie rekordową liczbą ponad 1 mln 400 tys. aktywności użytkowników

ogólnopolski strajk kobiet

Profile w kategorii NGO i organizacje pozarządowe o największej liczbie aktywności w listopadzie na Facebooku

Najbardziej angażujący post w tej kategorii opublikował jednak Jurek Owsiak. Dotyczył on pośrednio strajku kobiet, ponieważ sama treść skierowana była do Jarosława Kaczyńskiego,  Czy tysiące policjantów rozwiąże problem, który Pan stworzył w Polsce? pyta Owsiak. 

owsiak facebook

Najbardziej angażujące posty w kategorii NGO i organizacje pozarządowe, Facebook listopad 2020

Dopiero na 13. miejscu znalazł się najbardziej angażujący post z profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, zaś na miejscu 7. post z profilu Aborcyjny Dream Team. 

Marki wspierają kobiety

Choć wiele marek zdecydowało się głośno wyrażać swoje poparcie dla strajku kobiet na swoich profilach społecznościowych, na Facebooku rzadko spotykały się one z zaangażowaniem ze strony fanów. 

Jednym z tych najbardziej angażujących okazał się post mBanku w kategorii Finanse. Wśród ponad 4 tys. opublikowanych komentarzy, znaczna ich większość miała wydźwięk neutralny (<85%), a tylko 4% negatywny. 

Podobnie wyglądało to w przypadku reakcji: jedynie 6% z nich było negatywnych, a aż ⅓ wszystkich reakcji była reakcja super.

strajk kobiet mbank

Najbardziej angażujące posty w kategorii Finanse, Facebook listopad 2020

Analizę wydźwięku wypowiedzi (np. komentarzy) wykonujemy naszymi autorskimi modelami uczenia maszynowego. Jeśli chciałbyś wykonać taką analizę dla dyskusji toczących się na Twoich profilach, zachęcamy do kontaktu. 

Możesz zobaczyć również, jak analiza tego typu wygląda w praktyce w jednym z naszych case studies

Świat kultury murem za kobietami

Kobiety miały poparcie także wśród czołowych przedstawicieli kultury i sztuki w Polsce: w muzykach, pisarzach czy aktorach. 

Wielu z nich, zabierając swój głos w sprawie, zdecydowało się również po raz pierwszy powiedzieć o swoich prywatnych problemach związanych z rodzicielstwem.

Niezawodni, jeśli chodzi o poruszanie i wspieranie tematów społecznych byli: Maciej Stuhr, Olga Tokarczuk, Dawid Podsiadło czy Agnieszka Chylińska, których treści były wielokrotnie komentowane i udostępniane przez użytkowników Facebooka. 

Najbardziej angażujące posty w kategorii Kultura i sztuka, Facebook listopad 2020

Na szczególną uwagę zasługuje jeden z najlepszych postów w kategorii Kultura i Sztuka opublikowany przez profil Di Libe brent wi a nase Szmate.

Nic Wam nie mówi ta nazwa? Nic dziwnego, jest to w końcu profil projektu muzycznego, który na Facebooku ma niespełna 3 tys. fanów. 

Jednak samo wideo, które było 7. najbardziej angażującym postem miesiąca w kategorii Kultura i sztuka – z liczbą ponad 10 tys. udostępnień i ponad 800 tys. wyświetleń – z pewnością wielu z Was słyszało w ostatnich dniach w kontekście walki kobiet o swoje prawa. 

Czas podsumować mijający rok

Nie da się ukryć, że wielkimi krokami zbliża się koniec roku, a to oznacza także okres podsumowań rocznych oraz opracowywania strategii marketingowych na zbliżający się rok. 

Dlatego chcielibyśmy przypomnieć o naszej bogatej ofercie badawczej i raportach, które przygotowujemy na specjalne zamówienie

Jeśli chcielibyście przeprowadzić analizę swojej grupy docelowej, zbadać, jak Wasza marka postrzegana jest w internecie, jak wygląda skuteczność Waszych kampanii social media na tle konkurencji, lub przeprowadzić analizę komunikacji na dowolnym kanale, skontaktujcie się z nami na adres sales@sotrender.com

Dostajemy również pytania, czy analizę podobną do raportu Trends możemy przeprowadzić dla wybranych przez Was profili. Jak najbardziej jesteśmy w stanie przygotować taką indywidualną analizę wzbogaconą o dodatkowe wskaźniki, a co ważne, nie musi być ona ograniczona jedynie do 20 profili. 

Koniec roku to idealny moment na wykonanie tego typu analizy: nie tylko sprawdzicie, jak na tle branży wypada Wasza marka, ale pozwoli to również wyciągnąć cenne wnioski przydatne przy doskonaleniu działań marketingowych na kolejny rok. 

Chyba nie musimy nikomu przypominać, że zbliża się Black Friday i z tej okazji również przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego, ale o tym już wkrótce. 😉

 

Do góry
Do góry

Podobne posty