Choć Facebook dla wielu użytkowników kojarzy się głównie z rozrywką bądź śledzeniem wydarzeń z życia bliższych lub dalszych znajomych, dla wielu marek i osób jest to kanał dotarcia do tysięcy osób, których reakcja, lub jej brak, może przesądzić o ich dalszych losach. 

Właśnie temu tematowi poświęciliśmy nieco więcej uwagi w tym miesiącu. Zapraszamy na nasze subiektywne podsumowanie raportu Facebook Trends wrzesień 2020

Apel o pomoc

Media społecznościowe, głównie Facebooka oraz Instagrama, zalały we wrześniu apele o pomoc 18-letniej Julce i zbieranie środków na jej leczenie. Na Facebooku apel ten najgłośniej wybrzmiał na profilu Katarzyny Zielińskiej – post z prośbą o pomoc zyskał ponad 39 tys. udostępnień i był drugim najbardziej angażującym postem miesiąca.

Wiele udostępnień i reakcji zyskał również podobny post na profilu Martyny Wojciechowskiej, która wielokrotnie angażuje się w akcje charytatywne oraz pomoc innym. 

Martyna Wojciechowska Facebook

Najbardziej angażujące posty w kategorii Podróże na Facebooku we wrześniu 2020 roku

We wrześniu równie głośno na Facebooku było o zaginionej turystyce w polskich Tatrach – Joannie Felczak. Krzysztof Baraniak, autor portalu i prowadzący profil Tatromaniak, wielokrotnie publikował treści mające na celu odnalezienie turystyki oraz aktualizacje dotyczące postępów poszukiwań. 

Warto przypomnieć, że każdego miesiąca treści tego typu są jednymi z najbardziej angażujących w kategoriach NGO i organizacje pozarządowe oraz Zwierzęta.  

Media – pomoc vs rozrywka

Choć najbardziej angażujące posty w kategorii Media były również zdominowane przez treści ukierunkowane na pomoc innym, warto zwrócić szczególną uwagę na jedną niezwykle dynamiczną kategorię we wrześniu – Programy TV.

To właśnie w minionym miesiącu do większości stacji telewizyjnych powróciły ulubione seriale i programy widzów, co doskonale widać w naszym raporcie Trends. 

Profile na Facebooku o największej liczbie aktywności w kategorii Programy TV, wrzesień 2020

Szczególnie dużo aktywności, w porównaniu do poprzedniego miesiąca, odnotowaliśmy na profilach: Top Model, Love Island, Twoja twarz brzmi znajomo czy Warsaw Shore (każdy z nich odnotował awanse o ponad 20 pozycji). 

Jesień… w lesie 

Obserwujecie profile Lasów Państwowych? Pewnie nie, a są to jedne z ciekawszych profili w kategorii Organizacje rządowe i samorządowe. Choć nieco z przymrużeniem oka, polecamy Waszej uwadze najbardziej angażujący post września w tej właśnie kategorii, który opublikowano na profilu Nadleśnictwa Baligród. Był to równocześnie najbardziej angażujący profil w całej kategorii. Gratulujemy! 

Nadleśnictwo Baligród Facebook

Najlepsze posty na Facebooku w kategorii Organizacje rządowe i samorządowe, wrzesień 2020

Facebook wrzesień 2020

Wrzesień na Facebooku wyglądał z naszej perspektywy stosunkowo spokojnie, jednak z pewnością wyniki niektórych profili i ostateczne rankingi w interesujących Was kategoriach wzbudzą szybsze bicie Waszych serc. 

Zachęcamy więc do analizy pełnego wydania raportu Facebook Trends wrzesień 2020. 😉 

Pamiętajcie również, że nasza baza jest na bieżąco aktualizowana. Jeśli więc uważacie, że jakiegoś profilu brakuje w zestawieniu zachęcamy do jego zgłoszenia poprzez formularz znajdujący się w poszczególnych kategoriach. 😉 

 

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Team Lead

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate