Facebook Trends wrzesień 2020 – Facebook na pomoc

Choć Facebook dla wielu użytkowników kojarzy się głównie z rozrywką bądź śledzeniem wydarzeń z życia bliższych lub dalszych znajomych, dla wielu marek i osób jest to kanał dotarcia do tysięcy osób, których reakcja, lub jej brak, może przesądzić o ich dalszych losach. 

Właśnie temu tematowi poświęciliśmy nieco więcej uwagi w tym miesiącu. Zapraszamy na nasze subiektywne podsumowanie raportu Facebook Trends wrzesień 2020

Apel o pomoc

Media społecznościowe, głównie Facebooka oraz Instagrama, zalały we wrześniu apele o pomoc 18-letniej Julce i zbieranie środków na jej leczenie. Na Facebooku apel ten najgłośniej wybrzmiał na profilu Katarzyny Zielińskiej – post z prośbą o pomoc zyskał ponad 39 tys. udostępnień i był drugim najbardziej angażującym postem miesiąca.

Wiele udostępnień i reakcji zyskał również podobny post na profilu Martyny Wojciechowskiej, która wielokrotnie angażuje się w akcje charytatywne oraz pomoc innym. 

Martyna Wojciechowska Facebook

Najbardziej angażujące posty w kategorii Podróże na Facebooku we wrześniu 2020 roku

We wrześniu równie głośno na Facebooku było o zaginionej turystyce w polskich Tatrach – Joannie Felczak. Krzysztof Baraniak, autor portalu i prowadzący profil Tatromaniak, wielokrotnie publikował treści mające na celu odnalezienie turystyki oraz aktualizacje dotyczące postępów poszukiwań. 

Warto przypomnieć, że każdego miesiąca treści tego typu są jednymi z najbardziej angażujących w kategoriach NGO i organizacje pozarządowe oraz Zwierzęta.  

Media – pomoc vs rozrywka

Choć najbardziej angażujące posty w kategorii Media były również zdominowane przez treści ukierunkowane na pomoc innym, warto zwrócić szczególną uwagę na jedną niezwykle dynamiczną kategorię we wrześniu – Programy TV.

To właśnie w minionym miesiącu do większości stacji telewizyjnych powróciły ulubione seriale i programy widzów, co doskonale widać w naszym raporcie Trends. 

Profile na Facebooku o największej liczbie aktywności w kategorii Programy TV, wrzesień 2020

Szczególnie dużo aktywności, w porównaniu do poprzedniego miesiąca, odnotowaliśmy na profilach: Top Model, Love Island, Twoja twarz brzmi znajomo czy Warsaw Shore (każdy z nich odnotował awanse o ponad 20 pozycji). 

Jesień… w lesie 

Obserwujecie profile Lasów Państwowych? Pewnie nie, a są to jedne z ciekawszych profili w kategorii Organizacje rządowe i samorządowe. Choć nieco z przymrużeniem oka, polecamy Waszej uwadze najbardziej angażujący post września w tej właśnie kategorii, który opublikowano na profilu Nadleśnictwa Baligród. Był to równocześnie najbardziej angażujący profil w całej kategorii. Gratulujemy! 

Nadleśnictwo Baligród Facebook

Najlepsze posty na Facebooku w kategorii Organizacje rządowe i samorządowe, wrzesień 2020

Facebook wrzesień 2020

Wrzesień na Facebooku wyglądał z naszej perspektywy stosunkowo spokojnie, jednak z pewnością wyniki niektórych profili i ostateczne rankingi w interesujących Was kategoriach wzbudzą szybsze bicie Waszych serc. 

Zachęcamy więc do analizy pełnego wydania raportu Facebook Trends wrzesień 2020. 😉 

Pamiętajcie również, że nasza baza jest na bieżąco aktualizowana. Jeśli więc uważacie, że jakiegoś profilu brakuje w zestawieniu zachęcamy do jego zgłoszenia poprzez formularz znajdujący się w poszczególnych kategoriach. 😉 

 

Do góry
Do góry

Podobne posty