Facebook Trends lipiec 2020 – kulturalne lato

Lipiec był wciąż jeszcze miesiącem pełnym politycznych emocji związanych głównie z wyborami prezydenckimi i wiele najbardziej angażujących treści dotyczyło właśnie tego tematu. 

Społeczności Facebooka nie umknął jednak także fakt zbliżania się kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego. Tego też dotyczył najlepszy post na Facebooku w lipcu, który opublikował Filip Chajzer. 

W swoim czterominutowym wideo postanowił, wraz z przyjaciółmi, przybliżyć historię Powstania Warszawskiego i zachęcał swoich fanów do jego udostępniania, by zwiększać świadomość dotyczącą tego wydarzeniami także za granicą naszego kraju. Efekt? Ponad 86 tys. udostępnień. 

Nie mniej jednak, w ostatnich tygodniach zdecydowanie dało się już odczuć klimat wakacji. Profile związane z podróżami, spędzaniem czasu wolnego, jak również poświęcone różnym regionom Polski i świata cieszyły się coraz większym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Podobnie wyglądało to na stronach poświęconych szeroko pojętej kulturze. 

Powrót Taco Hemingway’a

Taco Hemingway zdecydowanie nie należy do artystów, którzy wykazują dużą aktywność na swoich kanałach social media. Zazwyczaj “pojawia się” na nich, by poinformować fanów o zbliżającej się nowej płycie lub premierze najświeższego singla. Nie inaczej było w minionym miesiącu. 

Tym samym Taco znalazł się na wysokim, drugim, miejscu pod względem liczby Aktywnych użytkowników w kategorii Muzycy i zespoły

taco hemingway facebook

Profile w kategorii Muzycy i zespoły o największej liczbie aktywnych użytkowników, Facebook, lipiec 2020

Warto zauważyć, że dwa najlepsze posty w kategorii Muzycy i zespoły dotyczyły wciąż wyborów prezydenckich. 

Czytelnicze lato

Lato to idealny moment na nadrobienie książkowych zaległości w przyjemnych okolicznościach przyrody. Dlatego też sporo się działo nie tylko na profilach największych polskich wydawnictw, ale także w całej kategorii Literatura w lipcowych Trendsach. 

Oczywiście jedne z najbardziej angażujących postów opublikowała Olga Tokarczuk, w których poruszała głównie kwestie społeczno-polityczne. 

olga tokarczuk facebook

Najlepsze posty w kategorii Literatura, Facebook, lipiec 2020

Z kolei na profilach wydawnictw popularnością cieszyły się nie tylko premiery najnowszych tytułów, ale także powracające spotkania literackie. 

Dla przykładu, profil Wydawnictwa W.A.B. awansował o 6 pozycji pod względem Aktywnych użytkowników – głównie za sprawą spotkań autorskich z Janiną Bąk, autorką książki “Statystycznie rzecz biorąc” oraz bardzo wyczekiwaną premierą książki “Zdrada doskonała”. 

wydawnictwo W.A.B., Facebook

Profile wydawnictw literackich na polskim Facebooku, Aktywni użytkownicy, lipiec 2020

Kinowe premiery

Była muzyka, była literatura. Odżył również film.

Rzeczywistość po-pandemiczna umożliwiła ponowne otwarcie instytucji kulturalnych, w tym kin, a to oznacza także powrót premier kinowych. Pod koniec miesiąca miała miejsce jedna z nich – animowana wersja Scooby-Doo. 

Zainteresowanie nią na profilu Warner Bros. Pictures przełożyło się na wzrost zaangażowania o ponad 1000%. 

warner bros pictures facebook

Awans o 22 pozycje profilu Warner Bros. Pictures w lipcu 2020 na Facebooku

Facebook Trends lipiec 2020 

Atmosfera wakacyjna zachęciła nas by przyjrzeć się nieco innym niż zazwyczaj kategoriom z naszego raportu Trends. Jeśli jednak ciekawi Was, jak radziły sobie na Facebooku Wasze ulubione, lub konkurencyjne, marki, zachęcamy do zapoznania się z pełną wersją raportu. 😉

Do góry
Do góry

Podobne posty