Facebook Trends luty 2020 – Facebook w cieniu koronawirusa

Koronawirus, kobiecy manifest Cynthii Nixon oraz bulwersujące zachowanie posłanki Lichockiej w Sejmie – to najgorętsze tematy na Facebooku w lutym.  

Chcecie wiedzieć, jak wyglądały zestawienia w najbardziej interesujących Was kategoriach? Dowiecie się z najnowszego raportu Facebook Trends luty 2020

Koronawirus wciąż numerem 1

W lutym ponownie najszybciej rosnącym profilem na Facebooku był profil Konflikty i katastrofy światowe.

Przyrost w liczbie nowych fanów nie spowodował jednak wzrostu zaangażowania na profilu, a wręcz przeciwnie, spadek o 10%. 

konflikty i katastrofy światowe

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii Wiadomości | Facebook, luty 2020

Przypomnijmy, że profil prowadzony przez Łukasza Boka jest jednym z bardziej wiarygodnych i aktualnych źródeł wiedzy o koronawirusie. Choć jest to wciąż gorący temat, z biegiem czasu będzie mimo wszystko zyskiwał prawdopodobnie coraz mniejsze zaangażowanie użytkowników.

W lutym Łukasz opublikował również post z informacją o uruchomieniu Child Alert, który zebrał ponad 9 tys. udostępnień i był jednym z najbardziej angażujących postów w kategorii Wiadomości

wiadomości luty 2020

Najlepsze posty w kategorii Media, Wiadomości | Facebook, luty 2020

Oburzające zachowanie w Sejmie

Wracając do zestawienia najszybciej rosnących profili, numerem 2. był z kolei profil Macieja Stuhra. 14 lutego opublikował on na swoim profilu wideo nawiązujące do zachowania posłanki Joanny Lichockiej, które miało miejsce w Sejmie na początku miesiąca i wywołało niemałe oburzenie społeczności Facebooka. 

Wideo Stuhra stało się najbardziej angażującym postem w kategorii Kultura i sztuka oraz Osoby, zbierając ponad 180 tys. udostępnień i ponad 173 tys. reakcji. 

Drugi najbardziej popularny post w kategorii Osoby został opublikowany przez Jurka Owsiaka i również dotyczył wspomnianego wydarzenia. 

maciej stuhr wideo

Najlepsze posty w kategorii Osoby | Facebook, luty 2020

Zmiana na prowadzeniu w kategorii Sportowcy

Kategorię Sportowcy niespodziewanie zdominowali w lutym trenerzy personalni

Dziki Trener powrócił ze swoimi viralowymi filmikami, tym razem m.in. w temacie walentynek i tłustego czwartku. Z kolei Qczaj opublikował emocjonujący wpis dotyczący jego doświadczeń życiowych. 

dziki trener

Najlepsze posty w kategorii Osoby, Sportowcy | Facebook, luty 2020

Wśród najlepszych postów miesiąca w tej kategorii dopiero 5. był post Roberta Lewandowskiego, a 7. Piotra Żyły. 

Kobiecy manifest 

Viralem w sieci w minionym miesiącu stało się również wideo Be a Lady They Said z Cynthią Nixon. W nieco ponad 2 minuty aktorka jednym tchem wymienia komunikaty i zarzuty, które nieustannie otrzymuje każda kobieta: jak ma się zachowywać, jak zachowywać się nie powinna, jak się ma ubierać, jak wypowiadać. 

Be a Lady They Said

Najlepsze posty w kategorii Blogi, Moda i uroda | Facebook, luty 2020

Jeśli nie widzieliście jeszcze materiału wideo, koniecznie musicie to nadrobić. W ciągu ostatnich kilkunastu dni był on bardzo często udostępniany przez influencerów na ich profilach na Facebooku oraz Instagramie. 

Podsumowanie lutego – nie tylko na Facebooku 

Skoro już o Facebooku mowa, nie możemy nie wspomnieć o nowościach, które wprowadziliśmy do moderacji w Sotrenderze.
Od teraz, odpowiadając na facebookowe komentarze i wiadomości z poziomu Sotrendera nie tylko będziecie otrzymywać dodatkowo notyfikacje mailowe, ale również automatyczne raporty analityczne dla moderacji. Jeśli dopiero zdecydujecie się na korzystanie z narzędzia, od razu będziecie mieli dostęp do komentarzy z minionych 3 miesięcy

Wypróbuj moderację w Sotrenderze

To wszystko, co przygotowaliśmy dla Was w minionym miesiącu 😉 Nie zapomnijcie sprawdzić pełnego wydania raportu Facebook Trends luty 2020

 

Do góry
Do góry

Podobne posty