Koronawirus, kobiecy manifest Cynthii Nixon oraz bulwersujące zachowanie posłanki Lichockiej w Sejmie – to najgorętsze tematy na Facebooku w lutym.  

Chcecie wiedzieć, jak wyglądały zestawienia w najbardziej interesujących Was kategoriach? Dowiecie się z najnowszego raportu Facebook Trends luty 2020

Koronawirus wciąż numerem 1

W lutym ponownie najszybciej rosnącym profilem na Facebooku był profil Konflikty i katastrofy światowe.

Przyrost w liczbie nowych fanów nie spowodował jednak wzrostu zaangażowania na profilu, a wręcz przeciwnie, spadek o 10%. 

konflikty i katastrofy światowe

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii Wiadomości | Facebook, luty 2020

Przypomnijmy, że profil prowadzony przez Łukasza Boka jest jednym z bardziej wiarygodnych i aktualnych źródeł wiedzy o koronawirusie. Choć jest to wciąż gorący temat, z biegiem czasu będzie mimo wszystko zyskiwał prawdopodobnie coraz mniejsze zaangażowanie użytkowników.

W lutym Łukasz opublikował również post z informacją o uruchomieniu Child Alert, który zebrał ponad 9 tys. udostępnień i był jednym z najbardziej angażujących postów w kategorii Wiadomości

wiadomości luty 2020

Najlepsze posty w kategorii Media, Wiadomości | Facebook, luty 2020

Oburzające zachowanie w Sejmie

Wracając do zestawienia najszybciej rosnących profili, numerem 2. był z kolei profil Macieja Stuhra. 14 lutego opublikował on na swoim profilu wideo nawiązujące do zachowania posłanki Joanny Lichockiej, które miało miejsce w Sejmie na początku miesiąca i wywołało niemałe oburzenie społeczności Facebooka. 

Wideo Stuhra stało się najbardziej angażującym postem w kategorii Kultura i sztuka oraz Osoby, zbierając ponad 180 tys. udostępnień i ponad 173 tys. reakcji. 

Drugi najbardziej popularny post w kategorii Osoby został opublikowany przez Jurka Owsiaka i również dotyczył wspomnianego wydarzenia. 

maciej stuhr wideo

Najlepsze posty w kategorii Osoby | Facebook, luty 2020

Zmiana na prowadzeniu w kategorii Sportowcy

Kategorię Sportowcy niespodziewanie zdominowali w lutym trenerzy personalni

Dziki Trener powrócił ze swoimi viralowymi filmikami, tym razem m.in. w temacie walentynek i tłustego czwartku. Z kolei Qczaj opublikował emocjonujący wpis dotyczący jego doświadczeń życiowych. 

dziki trener

Najlepsze posty w kategorii Osoby, Sportowcy | Facebook, luty 2020

Wśród najlepszych postów miesiąca w tej kategorii dopiero 5. był post Roberta Lewandowskiego, a 7. Piotra Żyły. 

Kobiecy manifest 

Viralem w sieci w minionym miesiącu stało się również wideo Be a Lady They Said z Cynthią Nixon. W nieco ponad 2 minuty aktorka jednym tchem wymienia komunikaty i zarzuty, które nieustannie otrzymuje każda kobieta: jak ma się zachowywać, jak zachowywać się nie powinna, jak się ma ubierać, jak wypowiadać. 

Be a Lady They Said

Najlepsze posty w kategorii Blogi, Moda i uroda | Facebook, luty 2020

Jeśli nie widzieliście jeszcze materiału wideo, koniecznie musicie to nadrobić. W ciągu ostatnich kilkunastu dni był on bardzo często udostępniany przez influencerów na ich profilach na Facebooku oraz Instagramie. 

Podsumowanie lutego – nie tylko na Facebooku 

Skoro już o Facebooku mowa, nie możemy nie wspomnieć o nowościach, które wprowadziliśmy do moderacji w Sotrenderze.
Od teraz, odpowiadając na facebookowe komentarze i wiadomości z poziomu Sotrendera nie tylko będziecie otrzymywać dodatkowo notyfikacje mailowe, ale również automatyczne raporty analityczne dla moderacji. Jeśli dopiero zdecydujecie się na korzystanie z narzędzia, od razu będziecie mieli dostęp do komentarzy z minionych 3 miesięcy

Wypróbuj moderację w Sotrenderze

To wszystko, co przygotowaliśmy dla Was w minionym miesiącu 😉 Nie zapomnijcie sprawdzić pełnego wydania raportu Facebook Trends luty 2020

 

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Team Lead

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate