Mamy nadzieję, że dotarła już do Was wiadomość tego tygodnia – od teraz w Sotrenderze dostępna jest możliwość moderowania komentarzy pod postami oraz reklamami na Facebooku. Byliśmy bardzo pochłonięci tą zmianą, stąd nieco dłużej musieliście czekać na sierpniowe wydanie raportu Facebook Trends. Mamy nadzieję jednak, że najnowsza funkcja w naszym narzędziu Wam to wynagrodzi 😉

W tym miejscu możemy również zdradzić, że Wasz ulubiony raport wkrótce także przejdzie pewną “dobrą zmianę” 😉 

Co jednak wydarzyło się na Facebooku w sierpniu? Zapraszamy na nasze subiektywne podsumowanie oraz pełne wydanie najnowszego raportu

Biedronka kontra Żabka

Powrót Gangu Słodziaków do Biedronki po raz kolejny stał się hitem również na Facebooku. Ich premiera mogła konkurować tylko z real-time marketingiem od Żabki, nawiązującym do nowego sezonu produkcji Netflixa, Orange is the New Black.

gang słodziaków

Markety i sklepy sieciowe | Najlepsze posty, Facebook sierpień 2019

Mimo jednej świetnej kreacji Żabki, w sierpniu Biedronka miała jednak niemalże dwukrotnie większą wartość Interactivity Index, czyli łącznego zaangażowania pod swoimi treściami niż Żabka.

zaangażowanie, biedronka

Strony o największym zaangażowaniu w sierpniu na Facebooku w kategorii Markety i sklepy sieciowe

Tatrzańskie wydarzenia

Tatry były w sierpniu ponownie najbardziej komentowanym regionem Polski na Facebooku. Tym razem niestety było to spowodowane głównie tragicznymi wydarzeniami, jakie miały w drugiej połowie miesiąca.

Jak zwykle facebookowicze byli podzieleni na dwa obozy: jedni krytycznie komentowali zachowanie turystów, drudzy byli empatycznie i obiektywnie nastawieni do całej sytuacji. 

Profil Tatromaniaka, gdzie na bieżąco relacjonowane były wszystkie wydarzenia, ponownie przeszedł prawdziwe oblężenie, osiągając zaangażowanie pod postami, jakiego nie powstydziłaby się żadna agencja. 

tatromaniak

Najlepsze posty w kategorii Regiony, Facebook sierpień 2019

Proceder 

Jedną z najbardziej wyczekiwanych przez fanów produkcji filmowych w najbliższym czasie jest film “Proceder”, który opowiada historię zmarłego w 2018 roku rapera Tomasza Chady. 

3 z 4 najlepszych postów miesiąca w kategorii Muzycy i zespoły dotyczyły właśnie premiery nadchodzącego filmu. 

film proceder

Najlepsze posty w kategorii Muzycy i zespoły, Facebook sierpień 2019

Facebook Trends sierpień 2019

W sierpniu miała miejsce również 75. rocznica Powstania Warszawskiego, facebookowicze dyskutowali także o płonących lasach Amazonii, a politycy zintensyfikować swoje działania na Facebooku wraz ze zbliżającymi się wyborami. Sprawdźcie sami, co jeszcze się wydarzyło. Wszystkie szczegóły znajdziecie w pełnym wydaniu raportu Facebook Trends

 

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Team Lead

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate