Mała wielka zmiana, czyli nowa nawigacja w Sotrenderze

W ostatnim czasie skupialiśmy się na nieustannym rozwoju naszej aplikacji, dodawaniu nowych funkcji i wykresów. Jednak w rozmowach z Wami, naszymi użytkownikami, zauważyliśmy, że niektóre funkcje narzędzia ukrywaliśmy na tyle skutecznie, że część z Was nigdy do nich nie dotarła.

W tym właśnie tkwi wartość rozmów z użytkownikami aplikacji: dowiadujemy się o trudnościach, z których sami nie zdajemy sobie sprawy. To właśnie skłoniło nas do wprowadzenia małych, acz istotnych dla Was, użytkowników, usprawnień, które dziś przedstawiamy. 

Z łatwością wybierzecie profil do analizy 

Zacznijmy od menu, czyli elementu, który uległ największej zmianie. 

Od razu możecie zauważyć, że poszczególne sekcje w menu otrzymały odświeżone i bardziej czytelne ikony

Bardziej estetyczna i łatwiejsza w obsłudze jest również lista obsługiwanych na Waszym koncie profili. 

wybór profilu do analizy, sotrender

Nowy widok wybierania profili

 

… oraz zagłębicie się w dane 

Kolejną zmianą jest widok menu podczas analizy konkretnego profilu. 

menu, sotrender

Nowy widok rozwijalnego menu

 

Rozwijalne menu pod każdą sekcją (Odbiorcy, Zasięg i zaangażowanie oraz Treści) to nie tylko jasna informacja, w jakim miejscu w narzędziu się znajdujemy, ale również, jakie jeszcze dane są dostępne do analizy

Mamy nadzieję, że dzięki temu zmienionemu wyglądowi menu, od teraz nie będziecie mieli problemów ze znalezieniem wszystkich wartościowych funkcji i wykresów w Sotrenderze, w tym np. Strategii komunikacji 😉 

Jeśli zastanawiacie się, czym jest Strategia komunikacji, odpowiedź znajdziecie w jednym z wpisów na naszym blogu. Pokrótce, jest to wykres, który otrzymujecie po dodawaniu odpowiednich tagów do opublikowanych postów, dzięki czemu możecie monitorować efektywność postów z danej grupy tagów. 

Dodatkowo dzięki funkcji podświetlania w menu przejrzyście widać, w którym miejscu aplikacji się obecnie znajdujemy

Sprawdź, jak nowe menu sprawdza się w praktycznym użyciu. 

Raportuj jeszcze sprawniej

Raportowanie i porównanie otrzymały również odświeżony widok. Ponieważ są to przez Was najczęściej wykorzystywane funkcje naszego narzędzia, uznaliśmy, że warto jest maksymalnie uprościć ich wygląd i usprawnić korzystanie z nich. 

Od razu po wybraniu zakładki Raportowanie możecie bezpośrednio z menu przejść do stworzenia nowego raportu pojedynczego lub zaplanowania raportu cyklicznego

Dodatkowo, użytkownicy, którzy po raz pierwszy korzystają z Sotrendera, zobaczą ekran wprowadzający do raportów, gdzie można m.in. zobaczyć przykładowy raport oraz oczywiście przejść do stworzenia swojego pierwszego. 

raportowanie, sotrender

Nowy widok raportowania w Sotrenderze

 

Podobna zmiana zaszła w przypadku Porównania. Już z poziomu menu możecie przejść od razu do listy stworzonych dotychczas porównań lub stworzyć nową grupę. 

porównanie, sotrender

Nowy widok menu w sekcji Porównanie

 

Wskazówka:
Pamiętajcie, że w celu stworzenia raportu porównawczego konieczne jest najpierw stworzenie grupy porównawczej w zakładce Porównanie. 

Wprowadzone zmiany to ukłon zarówno w stronę nowych jak i obecnych użytkowników aplikacji: 

  • użytkownicy, którzy znają już dobrze nasze narzędzie mogą od razu z poziomu menu przejść do sekcji, która ich interesuje: stworzenia raportu czy nowej grupy porównawczej, dzięki czemu szybciej wykonają pożądaną akcję;
  • z kolei nowi użytkownicy od razu widzą, jakie możliwości są dostępne w danej sekcji, dzięki czemu łatwiejsze jest rozpoczęcie korzystania z Sotrendera. 

Dodaj nowe profile 

Jeśli zastanawiasz się, gdzie od teraz znajdziesz opcję dodawania profili, skieruj się do prawego górnego rogu w narzędziu. Przycisk dodaj profil umieściliśmy obok ustawień konta

dodaj profile, sotrender

Zmiana umiejscowienia przycisku do dodawania nowych profili

No to co, zaczynamy? 

Ułatwieniem dla nowych użytkowników będzie z pewnością również nowy widok wprowadzający, dzięki któremu: 

  • łatwiej zrozumiecie działanie narzędzia, 
  • poznacie jego główne funkcjonalności,
  • otrzymacie check listę z kolejnymi krokami,  które pomogą poznać narzędzie i wykorzystać pełnię jego możliwości. 
Ekran wprowadzający dla nowych użytkowników

Ekran wprowadzający dla nowych użytkowników

Choć wprowadzone dziś zmiany wydawać się mogą mało istotne, po rozmowach z Wami, wierzymy, że będą miały realny wpływ na większą satysfakcję i przyjemność podczas korzystania z Sotrendera. 

Mierz swoje działania w social media

Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące nowej nawigacji w narzędziu, nasz Customer Success Team jest jak zawsze do Waszej dyspozycji na czacie, mailowo (support@sotrender.com) bądź telefonicznie (22 415 23 33). 

Do góry
Do góry

Podobne posty