Facebook Trends czerwiec 2019 – w czasie rzeczywistym

Cześć lato! Niespecjalnie mówiło się o Twoim nadejściu na Facebooku, tak jak o innych kalendarzowych wydarzeniach, jak Dzień Dziecka czy Dzień Ojca. Za to już w czerwcu rozmawialiśmy dużo więcej o Openerze oraz cieszyliśmy się z wielu sukcesów sportowych naszych drużyn. 

Zapraszamy na nasze subiektywne podsumowanie wydarzeń na polskim Facebooku w czerwcu

Sprawy rodzinne celebrytów

Nie jest niczym nowym, że życie prywatne celebrytów to od zawsze temat bardzo interesujący dla Polaków. Miniony miesiąc na Facebooku był tego doskonałym przykładem. Kuba Błaszczykowski został ojcem, Arkadiusz Milik oświadczył się swojej wybrance, a Ewa Farna urodziła dziecko. Oczywiście zebrali niemałe zaangażowanie pod swoimi postami, w których informowali o wspomnianych wydarzeniach. 

Sportowcy, najlepsze posty, Facebook czerwiec 2019

Sportowcy, najlepsze posty, Facebook czerwiec 2019

 

Real Time zawsze w cenie 

Są marki, które naprawdę potrafią w real-time marketing. W czerwcu zdecydowanie zaliczył się do nich Tefal, z prostą, aczkolwiek kreatywną grafiką, odnoszącą się do wysokich temperatur w naszym kraju. 

tefal patelnia facebook

Top posty w kategorii FMCG w czerwcu na Facebooku

Drugą marką był x-kom, który w swoim wideo sparodiował jedną z polskich gwiazd Internetu w słynnym już dziś mierzeniu rzeczy iPhonem. W materiale, oprócz jabłuszek, wykorzystano oczywiście produkty ze sklepu x-kom. To świetny przykład, jak w prosty sposób i niskim kosztem można stworzyć naprawdę ciekawy i fajny w odbiorze kontent, który zyska zaangażowanie odbiorców.

elektronika, zaangażowanie, xkom

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii Elektronika, Facebook czerwiec 2019

Warto zauważyć, że w obydwu przypadkach, w bardzo naturalny i nienarzucający się sposób marki wykorzystały własne produkty. 

Nie bądź chamem 

Nie możemy nie wspomnieć o genialnej kampanii OLX Polska, która od czerwca krąży w social media. Jako firma zajmującą się analizą mediów społecznościowych, znając skalę hejtu w sieci, bardzo doceniamy kampanie, które promują tak proste, aczkolwiek tak istotne, kwestie jak uprzejmość i bycie dobrym dla drugiej osoby, nawet jeśli jesteśmy anonimowi. 

Jedna z kreacji reklamowych kampanii “W sieci nie bądź chamem” OLXa była drugim najlepszym postem miesiąca na polskim Facebooku w czerwcu. 

najlepsze posty, olx polska, facebook

Najlepsze posty na Facebooku w czerwcu 2019

Który z materiałów wideo stał się Waszym ulubionym i najbardziej skradł Wasze serca? 😉 

Polska duma 

Czerwiec obfitował również w sportowe emocje i wiele sukcesów Polaków na tym polu. 

Odbywały się mecze fazy grupowej w ramach Mistrzostw Europy U21 2019, polskie siatkarki i siatkarze brali udział w meczach Final Six Ligi Narodów, rozegrano także mecz eliminacji mistrzostw Europy 2020 Polska – Izrael. 

sport, najlepsze posty

Najlepsze posty w kategorii Sport na Facebooku w czerwcu

 

Facebook Trends czerwiec 2019 

Czym jeszcze żył Facebook w minionym miesiącu? Co opublikowały Wasze ulubione marki? Czy były najlepsze w swojej kategorii? Dowiecie się z pełnego wydania raportu Facebook Trends czerwiec 2019

 

Do góry
Do góry

Podobne posty