Mimo wielu, stosunkowo ciężkich, tematów podejmowanych w kwietniu na Facebooku, ich ostateczny wydźwięk był zaskakująco pozytywny. O czym, poza strajkiem nauczycieli, dyskutowali internauci w minionym miesiącu? Sprawdźcie w najnowszym raporcie Facebook Trends kwiecień 2019!

Na wstępie ważna informacja: w kwietniowym wydaniu Facebook Trends niedostępne są wykresy Zaangażowania. Wskaźnik PTAT, który jest przedstawiony na tych wykresach, na skutek błędu po stronie Facebooka nie był zwracany przez API Facebooka od 11 kwietnia. Dlatego też nie ma możliwości przedstawienia wykresów Zaangażowania dla profili facebookowych za kwiecień 2019 roku.

“Nie” dla hejtu

Prawdziwym wiralem stało się w kwietniu wideo opublikowane na profilu Sprite Polska, które dotyczyło życia w zgodzie z samym sobą oraz akceptowania siebie bez względu na oceny innych.

Jak głosi hasło w materiale:

Trzeba szanować siebie nawzajem i swoje wybory.

Wideo spotkało się z niezwykle pozytywnym odbiorem. Nie jest więc zaskoczeniem awans profilu Sprite w kategorii FMCG pod względem liczby aktywnych użytkowników o ponad 300 pozycji oraz liczba udostępnień posta przekraczająca 11 tysięcy.

fmcg aktywni uzytkownicy sprite

Profile o największej liczbie Aktywnych użytkowników w kategorii FMCG kwietniu na Facebooku

Król jest tylko jeden

Oczywiście mowa o najnowszej produkcji Króla Lwa, o której mówi się już od zeszłego roku. Dla wielu z nas to powrót do czasów dzieciństwa, nie dziwi więc zainteresowanie najnowszym zwiastunem odświeżonej wersji Króla Lwa.

top posty film facebook krol lew

Najlepsze posty w kategorii Film na Facebooku w kwietniu

Tata na posterunku

Tatusiowie zaczynają wieść prym w mediach społecznościowych. Ich odmienne, świeże, nieco humorystyczne podejście i spojrzenie, ale także dzielenie się swoimi doświadczeniami, często z nieco innej perspektywy, to coś co nie tylko coraz częściej możemy zobaczyć w mediach społecznościowych, ale co również budzi coraz większe zainteresowanie odbiorców.

Wystarczy spojrzeć na wyniki profilu Tata w Pracy czy stałego bywalca naszych raportów Trends, czyli Blog Ojciec.

rodzicielstwo media blog

Najlepsze posty w kategorii Media | Rodzicielstwo w kwietniu 2019 na Facebooku

Głośno o strajku

W kwietniu na Facebooku oczywiście mówiło się też o strajku nauczycieli, zaś szczególnie aktywni w temacie byli celebryci, którzy dzielili się swoimi przemyśleniami oraz apelami na swoich profilach na Facebooku.

najlepsze posty osoby strajk nauczycieli

Najlepsze posty w kategorii Osoby w kwietniu na Facebooku

Również hashtag #strajknauczycieli znalazł się w TOP3 najczęściej używanych hashtagów w kwietniu na polskim Facebooku.

facebook kwiecień hashtagi strajk

Top hashtagi w kwietniu na polskim Facebooku

Facebook Trends kwiecień 2019

Co jeszcze wydarzyło się w minionym miesiącu? Który profil odnotował największy przyrost fanów? Kto opublikował najlepszy post miesiąca? Dowiecie się tego z najnowszego wydania raportu Facebook Trends!

 

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Team Lead

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate