Nowości tygodnia #24

Nasz kolejny przegląd ze świata mediów społecznościowych to ponownie ukłon w stronę Instagrama, oraz wyjątkowo, również kilku ciekawych nowości w Messengerze.

Instagram

Instagram Checkout

Zakupy na Instagramie przechodzą na inny etap. Dawno ogłaszana funkcja, czyli robienie zakupów bezpośrednio w aplikacji, ujrzała światło dzienne.

Aktualnie została ona udostępniona jedynie kilku firmom w Stanach Zjednoczonych (jak Nike, Zara, Dior, Adidas), jednak w przyszłości z pewnością będzie udostępniana kolejnym profilom.

Instagram Checkout

Instagram Checkout

Wyszukaj, kto polubił Twój post

Na Instagramie pojawia się opcja, która umożliwia wyszukiwanie osób na liście użytkowników, którzy polubili dany post. Obecnie możliwość ta jest już dostępna na urządzeniach z systemem iOS.

Wyszukiwanie osób na liście użytkowników, którzy polubili post

Wyszukiwanie osób na liście użytkowników, którzy polubili post

Wyłącz męczące notyfikacje

Męczą Cię nieustannie wyskakujące notyfikacje z Instagrama? Potrzebujesz się skupić a Instagram nieustannie okazuje się bardziej atrakcyjny? Teraz możesz wstrzymać wszystkie notyfikacji pochodzące z aplikacji na wybrany, predefiniowany, okres.

Wyłączanie notyfikacji na Instagramie

Wyłączanie notyfikacji na Instagramie

IGTV w feedzie

Dalszy rozwój IGTV to wprowadzenie możliwości udostępniania publikowanych treści wideo z IGTV do feedu. Z pewnością zwiększy to ich widoczność oraz świadomość użytkowników o treściach, które są tam publikowane, jednak czy faktycznie przełoży się na ich zwiększoną oglądalność?

Nadchodzące zmiany na Instagramie

  • Live: możliwość dodawania tytułu do prowadzonej relacji Live, niejako na wzór tekstu w Stories [podejrzycie jak to wygląda w tym tweecie]
  • Listy obserwujących oraz obserwowanych: testowana jest opcja sortowania osób, które nas obserwują, lub które my zaobserwowaliśmy, od najnowszych lub od najstarszych
  • Stories: trwają prace nad wprowadzeniem karaoke do Stories

Messenger

Messenger w dzień i w nocy

Męczył Was jasny wygląd Messengera? Od teraz możecie przejść w tryb nocny. Opcja dopiero ma być dostępna z poziomu ustawień aplikacji, jeśli jednak chcecie skorzystać z niej już teraz, wyślijcie znajomym emoji z półksiężycem ?  by przejść na ciemną stronę mocy.

Odpowiedz na wybraną wiadomość 

Męczyły Was wiadomości grupowe, w których nie nadążaliście z odpowiadaniem na wiadomości znajomych? Messenger przychodzi z wygodnym usprawnieniem, które pozwoli odpowiedzieć na wybrane z nich. Wystarczy dłużej przytrzymać daną wiadomość, by obok możliwości zareagowania na nią, pojawiła się również opcja ‘odpowiedz’. Nad Waszą odpowiedzią pojawi się cytowany tekst.

Funkcja 'odpowiedz na wiadomość' na Messengerze

Funkcja ‘odpowiedz na wiadomość’ na Messengerze

Nadchodzące zmiany na Facebooku

  • Archiwizacja Relacji [dostępna wyłącznie dla Stron]
  • Udostępnianie Relacji Strony przez użytkowników
  • Wskaźnik trafności wkrótce będzie występował pod postacią trzech bardziej szczegółowych: rankingu jakości, rankingu wskaźnika aktywności oraz rankingu współczynnika konwersji [dowiedz się więcej]

YouTube

Ciąg dalszy walki z pedofilią

Na YouTube już niedługo nie skomentujecie większości materiałów, w których występują dzieci.

Jak czytamy na portalu Wirtualne Media:

Wyjątkiem będzie niewielka liczba kanałów, które aktywnie je moderują i podejmują dodatkowe kroki w celu ochrony dzieci.

To dopiero początek zmian w celu ochrony dzieci oraz nieletnich. Skąd decyzja o podjęciu takich kroków? Dowiecie się z tego artykułu.

LinkedIn

Nowe opcje targetowania

W ostatnim czasie na LinkedInie pojawiły się nowe opcje targetowania reklam:

  • Interest targeting – klasyczne targetowanie po zainteresowaniach
  • Bing search data – uzupełnienie targetowania po zainteresowaniach, do którego dochodzi np. historia wyszukiwań z wyszukiwarki Bing
  • Lookalike audiences – grupy podobnych odbiorców na podstawie własnych baz (rozwiązanie znane z Facebooka)
  • Audience templates – wybór predefiniowanych grup odbiorców (szczególnie przydatne dla marketerów, którzy nie posiadają własnych baz)

Premiera reklam na Tik Toku

Reklamy wkraczają również na Tik Toka. To chyba naturalna konsekwencja rozwoju aplikacji oraz jej rosnącej popularności.

Nowe funkcje na Twitterze

Niezastąpiony TechCrunch informuje, że Twitter pracuje nad funkcją umożliwiającą ukrywanie tweetów. Ma działać ona podobnie do wyciszania czy blokowania użytkowników.

Przypominamy również, że 2. kwietnia z rynku zniknie Google+.

via GIPHY

Do góry
Do góry

Podobne posty