Styczniowe emocje zdecydowanie opadły już na Facebooku, w podsumowaniu lutego sprawdzimy więc, co słychać u czołowych polskich celebrytów.

Szlachetny czyn Błaszczykowskiego

Wisła Kraków oraz jej problemy były bardzo medialnym tematem w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Klub, który stał przed ryzykiem relegacji z Ekstraklasy, otrzymał ratunek z rąk Kuby Błaszczykowskiego. Piłkarz, silnie związany z klubem, wspomógł go środkami pieniężnymi opiewającymi na ponad milion złotych. Ponadto, zgodnie z podpisanym na początku lutego półrocznym kontraktem z Wisłą, piłkarz miesięcznie będzie otrzymywał minimalną, niemal symboliczną, pensję w wysokości 500 zł.

Post Kuby Błaszczykowskiego opublikowany na Facebooku

Post Kuby Błaszczykowskiego opublikowany na Facebooku

Cała sytuacja była głośno komentowana w świecie piłkarskim, stąd Błaszczykowski na swoim profilu odnotował wzrost zaangażowania oraz aktywnych użytkowników. Zdobył oczywiście również mnóstwo niezwykle pozytywnych komentarzy ze strony swoich fanów.

Profile sportowców o największej liczbie Aktywnych użytkowników, luty 2019

Profile sportowców o największej liczbie Aktywnych użytkowników, luty 2019

Królowa jest tylko jedna

Magda Gessler, bo o niej oczywiście mowa, w lutym również odnotowała znaczny wzrost liczby aktywnych użytkowników na swoim profilu.

Średni wskaźnik Interactivity Index, który w styczniu wyniósł ok. 6 700, na profilu Magdy Gessler w lutym urósł do ok. 25 580 (dane z aplikacji Sotrender).

Co więc celebrytka publikowała na swoim profilu w minionym miesiącu? Posty bardzo personalne, z rodziną, przyjaciółmi czy czworonożnymi domownikami.

Najlepsze posty opublikowane na profilu Magdy Gessler w lutym 2019 roku

Najlepsze posty opublikowane na profilu Magdy Gessler w lutym 2019 roku

Polska scena muzyczna

Największy awans w kategorii Muzyków w minionym miesiącu odnotowała Agnieszka Chylińska, a wszystko za sprawą opublikowania nieco kontrowersyjnego wideo z zaproszeniem na jej zbliżający się koncert w Koninie.

Najlepsze posty w kategorii Muzycy i zespoły

Najlepsze posty w kategorii Muzycy i zespoły | Facebook Trends luty 2019

Z kolei Paweł Domagała, jedno z bardziej gorących nazwisk ostatnich miesięcy, uplasował się na 2. miejscu wśród najlepszych postów w tej samej kategorii. Wspomniany post dotyczył nieco nietypowego i nieplanowanego występu artysty. Zobaczcie sami.

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii Muzycy i zespoły w lutym na Facebooku

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii Muzycy i zespoły w lutym na Facebooku

Facebook Trends luty 2019

Co jeszcze wydarzyło się w lutym na polskim Facebooku? Co słychać w polityce, finansach czy kulturze? Dowiecie się z pełnego wydania raportu Facebook Trends luty 2019!

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Specialist

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate 🎓