Styczniowe emocje zdecydowanie opadły już na Facebooku, w podsumowaniu lutego sprawdzimy więc, co słychać u czołowych polskich celebrytów.

Szlachetny czyn Błaszczykowskiego

Wisła Kraków oraz jej problemy były bardzo medialnym tematem w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Klub, który stał przed ryzykiem relegacji z Ekstraklasy, otrzymał ratunek z rąk Kuby Błaszczykowskiego. Piłkarz, silnie związany z klubem, wspomógł go środkami pieniężnymi opiewającymi na ponad milion złotych. Ponadto, zgodnie z podpisanym na początku lutego półrocznym kontraktem z Wisłą, piłkarz miesięcznie będzie otrzymywał minimalną, niemal symboliczną, pensję w wysokości 500 zł.

Post Kuby Błaszczykowskiego opublikowany na Facebooku

Post Kuby Błaszczykowskiego opublikowany na Facebooku

Cała sytuacja była głośno komentowana w świecie piłkarskim, stąd Błaszczykowski na swoim profilu odnotował wzrost zaangażowania oraz aktywnych użytkowników. Zdobył oczywiście również mnóstwo niezwykle pozytywnych komentarzy ze strony swoich fanów.

Profile sportowców o największej liczbie Aktywnych użytkowników, luty 2019

Profile sportowców o największej liczbie Aktywnych użytkowników, luty 2019

Królowa jest tylko jedna

Magda Gessler, bo o niej oczywiście mowa, w lutym również odnotowała znaczny wzrost liczby aktywnych użytkowników na swoim profilu.

Średni wskaźnik Interactivity Index, który w styczniu wyniósł ok. 6 700, na profilu Magdy Gessler w lutym urósł do ok. 25 580 (dane z aplikacji Sotrender).

Co więc celebrytka publikowała na swoim profilu w minionym miesiącu? Posty bardzo personalne, z rodziną, przyjaciółmi czy czworonożnymi domownikami.

Najlepsze posty opublikowane na profilu Magdy Gessler w lutym 2019 roku

Najlepsze posty opublikowane na profilu Magdy Gessler w lutym 2019 roku

Polska scena muzyczna

Największy awans w kategorii Muzyków w minionym miesiącu odnotowała Agnieszka Chylińska, a wszystko za sprawą opublikowania nieco kontrowersyjnego wideo z zaproszeniem na jej zbliżający się koncert w Koninie.

Najlepsze posty w kategorii Muzycy i zespoły

Najlepsze posty w kategorii Muzycy i zespoły | Facebook Trends luty 2019

Z kolei Paweł Domagała, jedno z bardziej gorących nazwisk ostatnich miesięcy, uplasował się na 2. miejscu wśród najlepszych postów w tej samej kategorii. Wspomniany post dotyczył nieco nietypowego i nieplanowanego występu artysty. Zobaczcie sami.

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii Muzycy i zespoły w lutym na Facebooku

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii Muzycy i zespoły w lutym na Facebooku

Facebook Trends luty 2019

Co jeszcze wydarzyło się w lutym na polskim Facebooku? Co słychać w polityce, finansach czy kulturze? Dowiecie się z pełnego wydania raportu Facebook Trends luty 2019!

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Team Lead

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate