YouTube Trends listopad 2018 – Nie zawsze warto budzić kontrowersje

Internetowi twórcy biją rekordy w zdobywaniu negatywnych reakcji. Jak się okazuje publikowanie kontrowersyjnych treści to nie zawsze najlepszy pomysł, żeby zyskać popularność i uznanie wśród odbiorców. Szczególnie źle jest to widziane, jeśli dobór tematyki jest naprawdę słabo trafiony, jak w listopadzie miało to miejsce ze Świętem Niepodległości. Czy już wiecie, o kogo chodzi?

Co poza tym na YouTube w ubiegłym miesiącu? Dowiecie się tego z najnowszego wydania raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender!

Król Bedoes I

Zdecydowanym liderem listopada był duet Bedoes & Kubi Producent – az trzy z ich teledysków znalazły się w czołówce najczęściej wyświetlanych filmów miesiąca, a “Janosik” z gościnnym udziałem Golec uOrkiestry z ponad pięcioma milionami wyświetleń znalazł się na miejscu pierwszym.

Nowy rekord negatywnych reakcji

Kanały z największa liczbą łapek w dół w listopadzie 2018 - YouTube Trends listopad 2018, Sotrender

Kanały z największa liczbą łapek w dół w listopadzie 2018 – YouTube Trends listopad 2018, Sotrender

144 323 – tyle łapek w dół otrzymało w listopadzie wideo Sióstr Godlewskich. To aż 94% wszystkich ocen wystawionych kanałowi w ubiegłym miesiącu. Jeśli jeszcze nie domyślacie, co było powodem, gratulujemy, to znaczy, że wytrzymaliście cały miesiąc bez internetu. Musimy Was wyrwać z błogiej nieświadomości, Siostry zabrały się za hymn Polski, a ich wersja, no cóż… liczba łapek w dół i pierwsze miejsce w rankingu Negatywnych reakcji mówią same za siebie.

A skoro jesteśmy przy negatywnych reakcjach, PNTCMZ Football uplasował się w tym samym rankingu z ponad 75 tysiącami łapek w dół (56% wszystkich ocen). Warto też spojrzeć na końcówkę czołowej dwudziestki, gdzie znajdziemy awansujące o kilkaset miejsc kanały Agnieszki Chylińskiej oraz Rembola – wzrosty w liczbie negatywnych reakcji można przypisać odpowiednio najnowszemu singlowi Chylińskiej “Mam zły dzień” oraz wideo, w którym Rembol krytykuje polskich youtuberów.

Nadchodzą święta

Podobnie, jak na Facebooku, na YouTube już w listopadzie pojawiał się temat świąt. Co prawda nowa wersja “Coraz bliżej święta” w wykonaniu Katarzyny Nosowskiej nie trafiła do zestawienia najpopularniejszych wideo (przede wszystkim dlatego, że miała premierę pod sam koniec listopada), to znajdziemy w nim świąteczny skecz Kabaretu Neo-Nówka, “Polska wigilia”.

Zapraszamy do lektury najnowszego raportu YouTube Trends!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty