Znajdź influencera odpowiedniego dla swojej marki z badaniem Influence Index

Stanęliście kiedyś przed wyborem influencera do współpracy z Waszą marką? Zrobiliście listę potencjalnych osób, jednak nie potrafiliście podjąć ostatecznej decyzji? Nie byliście pewni współpraca z którym z nich będzie najkorzystniejsza dla Waszej marki?

Przychodzimy z pomocą!

Przedstawiamy badanie Influence Index, które pokazuje siłę marki lub influencera w mediach społecznościowych w porównaniu do innych, wybranych profili.

Jeśli więc zastanawialiście się kiedykolwiek:

  • Który influencer ma najbardziej zaangażowaną społeczność?
  • Jakie są najmocniejsze strony influencera, z którym chcecie nawiązać współpracę?
  • Jak się mówi o danym influencerze? Jak jest postrzegany w sieci?
  • Jak użytkownicy reagują na treści przez niego publikowane?

… nasze badanie jest właśnie dla Was 😉

Chcę poznać szczegóły

Jeśli ciekawi jesteście, jak wygląda najnowsza wersja badania, napiszcie nam maila na adres sales@sotrender.com

Czym jest Influence Index?

Wskaźnik Influence Index (General Influence Index), stworzony przez analityków Sotrendera, składa się z 2 elementów: Individual oraz Dynamical.

influence index

Influence Index

Fit influencerzy – który wypada najlepiej?

Do naszego przykładowego badania wybraliśmy topowych polskich fit influencerów, dla których współpraca z markami jest chlebem powszednim.

Analizę rozpoczynamy od general Influence Index, który informuje o ogólnym potencjale danego influencera wśród innych.

General Influence Index

General Influence Index, badanie Influence Index, Sotrender

Jeśli więc zależy Wam na wyborze obiektywnie najlepszego influencera, polecamy skupić się na tym zagregowanym wskaźniku.

Bazując na naszym przykładowym badaniu fit influencerów, można wywnioskować, że Akop Szostak ma najbardziej zaangażowaną społeczność, a jednocześnie baza jego obserwatorów rośnie najszybciej. Obiektywnie rzecz biorąc, wśród tej grupy influencerów, jego wybór powinien przynieść najlepsze korzyści biznesowe dla marki.

Individual Influence Index informuje z kolei o aktywności fanów, czyli ich zaangażowaniu na poszczególnych profilach.

Individual Influence Index

Individual Influence Index, badanie Influence Index, Sotrender

 

Jeśli głównym wyznacznikiem wyboru influencera w Waszym przypadku jest wysokie zaangażowanie jego obserwatorów, w tym przypadku wybór powinien paść na Akopa Szostaka lub Ewę Chodakowską, ponieważ na ich profilach odnotowuje się największą liczbę aktywności.  

Z kolei Dynamical Influence Index, na który składa się zarówno przyrost liczby fanów jak i ich aktywności (zaangażowanie), informuje o ogólnym zainteresowaniu danym influencerem, jego popularnością w danym okresie.

Dynamical Influence Index

Dynamical Influence Index, badanie Influence Index, Sotrender

 

Z danych wynika, że najbardziej optymalnym wyborem jest ponownie Akop Szostak. Z kolei zainteresowanie Ewą Chodakowską (czyli zaangażowanie jej fanów w stosunku do ich przyrostu) było najmniej korzystne w wybranym okresie. Mogło to być spowodowane np. zbyt dużą jej obecnością w mediach lub osiągnięciem przez nią takiego poziomu popularności, że użytkownicy Internetu zwyczajnie zaczęli szukać innych osób wartych obserwowania. Być może również, treści przez nią publikowane nie były aż tak ciekawe i angażujące jak na innych profilach.

Niezwykle istotnym elementem podczas wyboru influencera w kampaniach marketingowych jest również postrzeganie tej osoby w sieci. Czyli kolokwialnie mówiąc: jak się o nim mówi i jakie wywołuje reakcje.

Sentyment wzmianek

Sentyment wzmianek, badanie Influence Index, Sotrender

W analizowanym przypadku, jedynie na podstawie wydźwięku wypowiedzi, ciężko byłoby wybrać lidera. Analizowani fit influencerzy posiadają stosunkowo podobny stosunek wypowiedzi neutralnych i pozytywnych, a zarazem znikomy tych negatywnych, stąd analiza samego wydźwięku nie przeważyłaby na korzyść żadnego z nich.  

W tym miejscu sygnałem ostrzegawczym powinien być wysoki odsetek negatywnych wypowiedzi, ponieważ nawiązanie współpracy z takim influencerem może wpłynąć na niekorzystne kojarzenie i postrzeganie Waszej marki w przyszłości.

Reakcje na profilu wybranych influencerów, badanie Influence Index, Sotrender

Reakcje na profilu wybranych influencerów, badanie Influence Index, Sotrender

Analizie poddajemy również najpopularniejsze słowa, używane w kontekście wypowiedzi na temat wybranego influencera. Mogą być one kolejnym wyznacznikiem jak się o nim mówi w sieci.  

Najpopularniejsze słowa ze wzmianek, badanie Influence Index, Sotrender

Najpopularniejsze słowa ze wzmianek, badanie Influence Index, Sotrender

 

Analizie poddawane są także wzmianki w podziale na te negatywne oraz pozytywne oraz najpopularniejsze słowa pojawiające się w obu segmentach.

Influence Index – dla każdej platformy

Influence Index jest badaniem przeprowadzanym oddzielnie dla każdego medium: Facebooka, Instagrama oraz Twittera. Adekwatnie więc, wskaźniki używane przy analizowaniu każdej z tych platform, nieznacznie mogą się od siebie różnić. 

Obecnie, gdy liczba influencerów jest tak ogromna, a znaczenie influencer marketingu oraz mikroinfluncerów (którzy są niejednokrotnie silniej zżyci ze swoją społecznością i działają lokalnie) dla biznesu ma wielki potencjał, niezwykle istotne jest podejmowanie przemyślanych, a najlepiej opartych na danych, decyzji.

Nasze najnowsze badanie pozwoli Wam znaleźć uzasadnienie wyboru danego influencera, co przełoży się na sukces planowanej przez Was kampanii oraz wymierne korzyści biznesowe.

Jesteście zainteresowani naszym badaniem? Wystarczy, że dacie nam znać a my się z Wami skontaktujemy!

Chcę poznać szczegóły

Możecie również napisać nam maila na adres: sales@sotrender.com.

Do góry
Do góry

Podobne posty