Przegląd tygodnia #14 – Monetyzacja treści na Facebooku

Facebook wprowadza nowe opcje reklamowe, które łączą się z nadchodzącą monetyzacją treści. Jeszcze nie wiemy, kiedy usługa wejdzie oficjalnie do Polski, jednak platforma opublikowała na swoim blogu wpis z reklamowymi nowościami, które pojawią się w Facebook Watch. Co jeszcze zmieniło się w ubiegłym tygodniu w mediach społecznościowych? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Nowości na Facebooku

Jeszcze więcej możliwości dla reklamodawców

Niedawno pisaliśmy o nowych opcjach reklamowych Facebooka, czyli reklamach w Facebook Stories oraz Facebook Creative Shop. Jednak platforma nie zwalnia tempa prezentując trzy kolejne nowości

  • In-Stream Ads, czyli reklamy wyświetlające się w środku filmu podczas przeglądania Newsfeedu oraz na początku lub w środku wideo na Facebook Watch. Reklamy będą pojawiały się tylko na filmach spełniających wymogi monetyzacji (o których piszemy poniżej).
  • In-Stream Reserve Categories. Jest to doskonała opcja dla reklam premium skierowanych szczególnie do młodszych, trudniej osiągalnych widzów. Usługa jest obecnie dostępna dla wybranych reklamodawców z USA.
  • ThruPlay. Pozwala reklamodawcom optymalizować i płacić tylko za obejrzane reklamy. Funkcja ThruPlay jest dostępna dla wszystkich miejsc docelowych wideo w serwisach Facebook, Instagram i Audience Network. W najbliższych tygodniach będzie włączona dla reklamodawców na całym świecie, w tym w Polsce.

Nowe sposoby na monetyzację treści

Nowe możliwości dla reklamodawców łączą się z nadchodzącą do Europy monetyzacją treści. Już niedługo twórcy będą mogli zarabiać na platformie dzięki autorskim treściom wideo.

Więcej informacji dotyczących warunków jakie musi spełnić Strona, aby mogła zarabiać na Facebooku znajdziecie tutaj.

Kolejny krok Facebooka w świat hardware’u

Według portalu Cheddar, w przyszłym tygodniu Facebook ogłosi nowe, inteligentne urządzenie o nazwie “Portal”. Obecnie nie ma żadnych oficjalnych zdjęć produktu, ale uważa się, że Portal wygląda jak “Echo Show” firmy Amazon. Produkt będzie prawdopodobnie zawierać duży ekran dotykowy, kamerę szerokokątną, mikrofony, głośniki i będzie w stanie rozpoznać twarze, wykorzystując istniejącą technologię Facebooka.

Badanie multiscreeningu

Aż 94% mieszkańców USA podczas oglądania telewizji ma przy sobie telefon. W związku z tym Facebook przeprowadził badanie w 6 krajach (Brazylii, Francji, Niemczech, Indonezji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych), które pokazało, że aż 31% badanych podczas oglądania telewizji przeglądało różne aplikacje społecznościowe. Ponad połowa z nich przeglądała Facebooka, Instagrama lub używała Messengera i WhatsApp’a. Co więcej, aż 28% osób przeglądających media społecznościowe robi to podczas trwania programów, natomiast ponad połowa gdy są to reklamy.

Wiek także stanowi istotną różnicę. Aż 60% badanych w wieku 18-24 lat przeglądało swoje smartfony w trakcie trwania reklam telewizyjnych. Natomiast osoby powyżej 45 roku życia robiły to w 41% przypadków. Więcej na temat badania znajdziecie tutaj.

Nowości na Instagramie

Instagram “pożycza” kolejne funkcje

Nowy sposób dodawania hashtagów na Instagramie

Nowy sposób dodawania hashtagów na Instagramie

Jakiś czas temu pisaliśmy o możliwości dodawania muzyki do Stories na Instagramie – funkcji, która stała się popularna dzięki aplikacji Tik Tok (Musical.ly). Platforma testuje teraz kolejną “zapożyczoną” od Tik Toka funkcję. Jest nią możliwość dodawania hashtagów z listy bez konieczności ich ręcznego wpisywania. Liczba hashtagów będzie z pewnością limitowana tak jak do tej pory, czyli maksymalnie 30 tagów na 1 post.

Nowości na Snapchacie

Reklamuj się na święta na Snapie

Podczas gdy Facebook ma problemy z dotarciem do młodych użytkowników Snapchat cieszy się ogromną popularnością wśród nastolatków i młodszych użytkowników. W związku z gorącym okresem bożonarodzeniowym platforma dodaje nowe funkcje reklamowe, aby żaden młody użytkownik nie miał wątpliwości, co chciałby dostać pod choinkę.

Nowe formaty reklamowe na Snapchacie

Nowe formaty reklamowe na Snapchacie

Po pierwsze, Snapchat udostępnia reklamowe “kolekcje” wszystkim reklamodawcom za pośrednictwem samoobsługowej platformy do kupowania reklam. Po kliknięciu w wybrany produkt z kolekcji zostaniemy przeniesieni na stronę, gdzie będziemy mogli dokonać zakupu. Oprócz tego Snapchat dodaje także nowe narzędzie, które umożliwi reklamodawcom przesyłanie plików katalogowych z produktami, które następnie będą mogli wykorzystać w kolekcjach i innych reklamach.

Do góry
Do góry

Podobne posty