Nie ma żadnych wątpliwości, że treści wideo są najbardziej angażujące w mediach społecznościowych. Platformy prześcigają się w promowaniu i tworzeniu nowych sposobów na konsumpcję tego rodzaju treści, czego przykładem są zeszłotygodniowe nowości. Zapraszamy do kolejnego wydania przeglądu #SocialMediaNews!

Nowości na Facebooku

Nowe etykiety dla komentarzy

Facebook testuje opcje etykiet w komentarzach pod postami. Gdy inni użytkownicy, którzy nie są naszymi znajomymi, zaangażują się pod tym samym postem co my, wyświetlone zostaną o nim informacje, jak np.wspólne miejsce zamieszkania lub ukończenie tej samej szkoły. Pytanie jednak brzmi, czy w związku z RODO funkcja będzie dostępna w Europie?

Nowy kreator wideo

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy na temat Facebook Creative Shop dzięki któremu w łatwy sposób za pomocą smartfona można przekształcać zdjęcia w wideo. Nie trzeba było długo czekać na poradnik opublikowany przez Facebook Business, z którego dokładnie można się dowiedzieć jak stworzyć tego rodzaju treści. Według platformy wideo to obecnie najskuteczniejszy środek przekazu. Facebook zaznacza także, że reklama wideo osiąga najwyższe wyniki, gdy jest dostosowana do urządzeń mobilnych. Facebookowy poradnik można znaleźć tutaj.

Przypinanie komentarzy

Kolejna aktualizacja w grupach na Facebooku. Nowa opcja ma umożliwić administratorom grup przypięcie najważniejszych i najciekawszych komentarzy pod postem. Według Facebooka funkcja ma zwiększyć zaangażowanie użytkowników i przyspieszyć dyskusję wokół określonego tematu.

Facebook usuwa kolejne zainteresowania z Menedżera Reklam

Facebook pozbywa się kolejnych 5000 zainteresowań z opcji dostępnych w ramach targetowania reklam, w celu wyeliminowania dyskryminacji rasowej.

Jak wyjaśnia Facebook:

„Naszym celem jest ochrona ludzi przed dyskryminującą reklamą na naszych platformach. Właśnie dlatego usuwamy ponad 5000 opcji kierowania reklam, aby zapobiec ich niewłaściwemu użyciu. Opcje zostały wykorzystane w legalny sposób w celu dotarcia do osób zainteresowanych danym produktem lub usługą. Jednak uważamy, że minimalizacja ryzyka nadużycia jest najważniejsza. Dzięki usunięciu zainteresowań wykluczona zostanie możliwość wykorzystywania takich informacji jak:  pochodzenie etniczne lub religia „.

Nowości na Instagramie

Rekomendacje profili

Instagram testuje nowy proces rekomendowania treści, wyświetlając posty z kont podobnych do obserwowanych. Narzędzie to jest powiązane z powiadomieniem „All Caught Up”, czyli “Jesteś na bieżąco”, które Instagram wprowadził w zeszłym miesiącu. Teraz, gdy zobaczysz wszystkie najnowsze posty, Instagram automatycznie zaproponuje Ci podobne treści, które mogą Cię zainteresować, a które dotychczas pojawiały się się w Explore Feed.

Nowości na LinkedIn

Nowa wyszukiwarka ofert

LinkedIn wprowadził zmiany mające ułatwić znalezienie najbardziej odpowiednich, rekomendowanych stanowisk pracy. Aplikujący będzie mógł także uzyskać więcej informacji na temat oczekiwań finansowych. Od tej pory można przeglądać szczegóły zleceń, zapisywać interesujące oferty i wyświetlać najważniejsze informacje – takie jak wielkość firmy oraz  liczba aplikujących.

LinkedIn dodaje również bardzo pożądaną funkcję – możliwość filtrowania pracodawców, oferujących pracę zdalną.

 

O Autorze

Natalia Sisik

Junior Analyst

Singing Tiktoker ? Tik Tok 257k ? www.nataliasisik.pl