Facebook Trends lipiec 2018 – poznaj najbardziej angażujące treści

Czy lepszą strategią jest systematyczne budowanie zaangażowania na swoich profilach czy skupienie się na pojedynczych akcjach, które pozwolą wznieść nasze statystyki na wyżyny, przez nasza marka może zostać bardziej zauważona? Przyglądamy się bliżej w lipcowym wydaniu Waszego ulubionego raportu Facebook Trends.

Z ostatniej chwili

Do najlepszych postów miesiąca na Facebooku rzadko należą treści newsowe. Inaczej jednak wyglądało to w lipcu, kiedy to najlepszym postem był wpis dotyczący nieco niecodziennego wydarzenia ze szczytu NATO.

Najlepsze posty na Facebooku | lipiec 2018

Najlepsze posty na Facebooku | lipiec 2018

Warto również zwrócić uwagę na 3 kolejne najlepsze posty miesiąca. Jeden z nich dotyczył zbliżającej się kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego (które zawsze jest angażującym tematem), zaś kolejny to wideo opublikowane na profilu Netflixa, które promuje najnowszy sezon Orange Is the New Black. Nie jesteśmy zaskoczeni, że spotkało się ono z niemałym uznaniem społeczności Facebooka w ostatnich dniach lipca. Jeszcze go nie widzieliście? Koniecznie musicie to nadrobić!

Muzyczne lato

Lipiec to gorący okres zarówno dla organizatorów festiwali muzycznych jak i dla samych festiwalowiczów.

Jedne z największych festiwali muzycznych w Polsce – Open’er Festival, Sunrise Festival czy pierwsza edycja Pol’and’Rock Festival – odnotowały w lipcu znaczny wzrost aktywnych użytkowników na swoich profilach.

Profile w kategorii muzyka pod względem największej liczby Aktywnych użytkowników | Facebook lipiec 2018

Profile w kategorii Muzyka o największej liczbie Aktywnych użytkowników | Facebook lipiec 2018

Moda na festiwale muzyczne, która przyszła do Polski z zagranicy, jak widać ma się bardzo dobrze, czego dowodem są nowo powstające wydarzenia muzyczne w naszym kraju oraz rosnące zainteresowanie tymi już dobrze znanymi.

Mierz swoje działania w social media!

Porozmawiajmy o… kosmetykach

Nie jest niczym nowym, że marki kobiece należą do czołówki najbardziej skutecznych, jeśli chodzi o angażowanie swojej grupy docelowej w mediach społecznościowych. Podsumowanie lipca na polskim Facebooku jest tego doskonałym przykładem. W całej kategorii FMCG pod względem zaangażowania prym wiodły bowiem właśnie marki kosmetyczne.

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii FMCG na polskim Facebooku | lipiec 2018

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii FMCG na polskim Facebooku | lipiec 2018

Facebook Trends lipiec 2018

Dobry news czy jedna dobra produkcja mogą zdziałać w mediach społecznościowych cuda i niekiedy przynieść lepsze efekty niż długoterminowa i systematycznie realizowana strategia. Jednak poleganie jedynie na takich sporadycznych sukcesach może być ryzykowne i zależne od odrobiny szczęścia, którą będziemy mieli… lub nie.

Ciekawi jesteście co jeszcze wydarzyło się na Facebooku w lipcu? Jakie profile odnotowały największe wzrosty i awansy w Waszych ulubionych rankingach? Sprawdźcie w pełnym wydaniu najnowszego raportu Facebook Trends!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty