Witamy ponownie w naszym cyklu rozmów z Klientami Sotrendera! Po agencji 121PR, przyszedł czas na Socjomanię, firmę konsultingowo-szkoleniową, dla której digital marketing to chleb powszedni. Jak wykorzystują Sotrendera w swojej codziennej pracy? Które funkcje naszego narzędzia są dla nich najbardziej przydatne? Sprawdzamy!

Szymon Lisowski, Socjomania

Szymon Lisowski, Socjomania

Jesteśmy klientem Sotrendera od… już niespełna 6 lat!

Zdecydowaliśmy się na korzystanie z Sotrendera, ponieważ…
Ułatwia analizę danych pochodzących z zarządzanych profili, ale także pozwala przeprowadzić audyt konkurencyjnych podmiotów.

Najbardziej cenimy w Sotrenderze…
Otwartość obsługi klienta i chęć pomocy za każdym razem, gdy pojawiają się problemy lub wątpliwości (dzięki za włączenie kilku dodatkowych funkcji! 😉 ).

Najczęściej analizujemy profile na platformie… Facebook.

Ulubiona funkcjonalność w aplikacji Sotrender…
Analiza najbardziej zaangażowanych użytkowników oraz najpopularniejszych treści.

Mierz swoje działania w social media!


3 wskaźniki w Sotrenderze, których nie wyobrażam sobie nie sprawdzić każdego dnia:
Korzystamy z Sotrendera przy okazji projektów, więc nie analizujemy ich każdego dnia, jeśli jednak miałbym wymienić 3, to są to:

  • Aktywności użytkowników i ich podział
  • Udział zaangażowanych użytkowników
  • Zależności między zasięgiem, częstotliwością a aktywnościami

Jak korzystanie z Sotrendera wpłynęło na jakość, efektywność Waszej pracy?
Sotrendera bardzo często wykorzystujemy w procesie tworzenia strategii digital na etapie audytu działań Klienta i jego bezpośredniej konkurencji. Narzędzie pozwala nam lepiej poznać branżę, w której działa Klient oraz ocenić efektywność przyjętych linii komunikacyjnych przez różne marki.

Z jakiej funkcji najczęściej korzystacie?
Na etapie tworzenia person, bardzo wartościowa jest dla nas funkcja analizy najbardziej zaangażowanych użytkowników oraz ich profili, co pozwala na wyciąganie dodatkowych insightów.
Sotrender pomaga nam także w analizie profili uczestników naszych szkoleń, co pozwala nam zidentyfikować błędy i dostosować wcześniej szkolenie do poziomu wiedzy uczestników.

Największa korzyść korzystania z Sotrendera to…
Optymalizacja czasu potrzebnego na dokonanie analizy oraz przejrzyste wykresy i zestawienia.

Polecam Sotrendera każdemu, kto…
Prowadzi audyty działań marek w mediach społecznościowych, chce przygotować odpowiednią strategię komunikacji i na bieżąco analizować rezultaty podjętych działań.

Socjomania to firma konsultingowo-szkoleniowa z zakresu digital marketingu. Prowadzą szkolenia oraz projekty konsultingowe, dokonują audytów działań w digitalu i projektują strategie. Oficjalny partner Digital Marketing Institute w Polsce oraz współzałożyciel Service Design Network Poland Chapter.

Mierz swoje działania w social media!

O Autorze

Klaudia Żyłka

Marketing Team Lead

Instagram, dogs, books and food lover. Former student at Warsaw University and Malmö University. Improving her marketing skills every day. Proud owner of DIMAQ certificate