Sotrender – tu warto pracować!

Dlaczego warto z nami pracować?

Siedem lat minęło jak jeden dzień. Wiele się w tym czasie u nas pozmieniało – od nazwy narzędzia, jego wyglądu aż do struktury firmy i procesu rekrutacji, z których jesteśmy bardzo dumni i dlatego chcemy opowiedzieć o nich trochę więcej.

Struktura

Sotrendera założyły 3 osoby – Jan, Paweł i Dominik.. Obecnie pracuje u nas ponad 30 osób i nadal rośniemy (sprawdź otwarte rekrutacje). W związku z powiększaniem składu, następowała coraz większa specjalizacja i konieczność podziału na zespoły: Web IT, Data Processing, Product, Sales & Customer Service, Marketing oraz Analysis. W 2018 roku powstał również zespół R&D, którego celem jest realizacja projektu badawczo-rozwojowego dotowanego z programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Każdy zespół ma swojego Team Leadera, dbającego o płynność pracy, wdrażanie koniecznych procesów (np. Kanban w dziale Analiz) oraz rozwój pracowników.

Kim jesteśmy?

Kobiety stanowią 30% wszystkich pracowników w Sotrenderze i dążymy do tego, żeby było ich więcej. Jesteśmy młodym zespołem, ale zatrudniamy coraz więcej osób 35+. Wierzymy, że warto dbać o różnorodność; jesteśmy otwarci na pracowników z innych krajów (w tej chwili na pokładzie mamy dwie takie osoby). Większość nas pracuje na co dzień z naszej siedziby, a od czasu do czasu – z domów czy innych lokalizacji.

Dla części pracowników Sotrender to pierwsza lub druga poważna praca w życiu. Często stawiamy na juniorów, którzy mają szansę się z nami rozwijać i awansować na wyższe stanowiska lub zmieniać zespół w zgodzie ze swoimi zainteresowaniami. Ważne jest dla nas jednak, aby inwestować w doświadczonych pracowników mających kluczowe dla nas kompetencje. Wykorzystają je i rozwiną przy realizacji ambitnych zadań. Będą również mogli odnaleźć się w roli mentorów dla mniej doświadczonych kolegów i koleżanek.

Rekrutacja

Po wielu doświadczeniach, doprowadziliśmy do płynnego i skutecznego procesu rekrutacji. Jeśli prześlesz nam swoją aplikację, a my jesteśmy na tak – możesz spodziewać się następujących kroków:

  • Wstępna rozmowa telefoniczna z osobą odpowiedzialną za proces rekrutacji. To Twój pierwszy kontakt z nami. Na pewno masz dodatkowe pytania, aby upewnić się, że nasze i Twoje oczekiwania są podobne. My też jesteśmy ciekawi, dlaczego myślisz o dołączeniu do naszego zespołu. Ta rozmowa potrwa od 15 do 30 minut.
  • Jeśli i my, i Ty jesteśmy na tak, otrzymasz kilka krótkich zadań ułożonych przez Team Leadera. Jeśli rekrutujesz się do IT,wykonasz je w naszym biurze. Jeśli nie, będziesz mógł to zrobić zdalnie.
  • Nasze pierwsze spotkanie. Gratulujemy, udało Ci się dobrze rozwiązać zadania! Teraz jest czas, żeby się lepiej poznać. W spotkaniu uczestniczyć będzie Team Leader oraz „ha-erka”, z którą już rozmawiałeś/rozmawiałaś. Możemy zaproponować Ci wykonanie dodatkowych, niedługich zadań. Na pewno przygotuj się na pytania o Twoje doświadczenia zawodowe oraz umiejętności wymienione w Twojej aplikacji i w opisie stanowiska. To świetny moment na dopytanie się o zakres obowiązków – masz obok siebie przyszłego przełożonego.
  • Rozmowa z członkiem Zarządu. Brzmi groźnie? Nie masz się czym martwić, to raczej super szansa na odpowiedź na ostatnie pytania – nasze i Twoje. Rozmowa może odbyć się na miejscu albo przez telefon.
  • Spotkanie z zespołem. Uff. Ostatnia prosta. Wreszcie poznasz zespół, do którego możesz dołączyć.
  • Złożenie oferty – jedno małe TAK! dzieli nas od bycia kolegami z pracy ?

Może się okazać, że z jakichś przyczyn Twoje umiejętności i oczekiwania oraz nasze potrzeby nie spotykają się. Możesz mieć pewność, że dostaniesz od nas informację dlaczego nie odrzuciliśmy Twoją aplikację.

Po co nam tyle spotkań? Wierzymy, że decyzja o podjęciu współpracy należy do całego zespołu i kandydata – by była ona świadoma, musi bazować na wystarczającej liczbie informacji. Spotkania dają wszystkim szansę ich zdobycia. Pamiętaj również, że jeśli czas nie jest Twoim sprzymierzeńcem (ponieważ pracujesz na drugim końcu miasta albo godzisz obowiązki rodzica i pracownika), możemy połączyć niektóre etapy (np. 5 i 6).

Rozwój i dbanie o pracowników

Zdajemy sobie sprawę, że rozwój firmy jest niemożliwy bez dobrych i zadowolonych pracowników. Dlatego stawiamy na ich rozwój.

Stworzyliśmy pakiet edukacyjny. W zależności od typu umowy i wymiaru pracy, każda osoba może wykorzystać aż do 2000 zł rocznie na dowolne kursy, szkolenia czy materiały.

Do dyspozycji pracowników oddaliśmy również tzw. joy budget – czyli dodatkowy budżet, który może zostać wydany zgodnie z pomysłem zespołu na np. gry, wspólne wyjścia czy inne rozrywki.

Praca u nas oznacza również konferencje, spotkania i szkolenia. Dzięki różnym zaproszeniom, członkowie wszystkich zespołów mają okazję na wcielenie się zarówno w rolę słuchaczy, jak i prezenterów czy wykładowców.

Wdrożyliśmy również system OKRów (Objectives and Key Results), który pomaga nam wyznaczać różnego typu cele na poziomie firmy, zespołów, a także pojedynczych pracowników.

Pracownicy mają do dyspozycji firmową biblioteczkę, która stale wzbogaca się o ciekawe pozycje dla każdego zespołu.

Sotrender jest też częścią programu Multisport (oznacza to częściową refundację karty). Dodatkowo pracownicy mogą skorzystać z prywatnej opieki medycznej w sieci przychodni Enel-med (kosztami dzielimy się po połowie).

Obecnie w zespole mamy osoby urodzone na 2 różnych kontynentach, stąd też równie często komunikujemy się po polsku co po angielsku – codziennie szlifujemy jego znajomość. Z drugiej strony, polska część ekipy pomaga obcokrajowcom uczyć się polskiego!

Nie zapominamy o wspólnej zabawie – nasz ogródek jest świetnym miejscem na grilla lub kino pod chmurką, a przynajmniej raz w roku organizujemy większą imprezę integracyjną.

Sotrender na co dzień

Lubimy czuć się dobrze w pracy – mamy przestronne biuro w willi na warszawskim Służewie, niedaleko stacji metra. Do dyspozycji mamy też w pełni wyposażoną kuchnię, ekspres do kawy, 2 prysznice (rower to częsty środek komunikacji dla wielu z nas), garaż, duży ogród z grillem, z którego korzystamy jak często się da.

Nasze godziny pracy są mocno elastyczne – pierwsze osoby zaczynają nawet o 5 rano, ostatnie budzą się dopiero koło 11 i do biura docierają w okolicy południa.

Wierzymy, że udało nam się stworzyć przyjazne ludziom środowisko pracy, które pozwala każdemu pracownikowi na rozwój. Ważna dla nas jest dobra atmosfera oraz wspólna chęć rozwijania Sotrendera!

Do góry
Do góry

Podobne posty