Na czym polegają ostatnie zmiany w API Instagrama i Facebooka?

4 kwietnia Facebook bez wcześniejszej zapowiedzi wyłączył dostęp do niektórych danych w API Facebooka oraz Instagrama. Jest to zmiana, która dla wielu narzędzi służących do zarządzania profilami oraz analizy ich statystyk, będzie istotnym wyzwaniem. Na szczęście zakres ograniczeń, które dotkną użytkowników Sotrendera jest niewielki.

Jakie zmiany dotyczące Instagrama są widoczne już teraz?

  • Aktualnie nie ma możliwości dodawania nowych profili Instagram do Sotrendera.
  • Dla profili dodanych wcześniej dostępne są dane do 4 kwietnia ok. godz. 20.
  • Nowe dane dla profili Instagram nie są obecnie pobierane.

Czego użytkownicy Sotrendera mogą się spodziewać?

  • Przywrócimy możliwość pobierania danych dla profili własnych Instagramowych.
  • W tym celu konieczna będzie ponowna autoryzacja każdego z profilów własnych. W momencie dodania autoryzacji pobieranie danych zostanie automatycznie wznowione.
  • Integracją z nowym API Instagrama – w przyszłym tygodniu rozpoczniemy proces autoryzacji dostępu do nowego API dla Sotrendera.

W związku z nowym API Instagrama niemożliwe będzie od teraz monitorowanie profili konkurencyjnych.

Ważną informacją jest, że w dalszym ciągu posiadamy wszystkie dane historyczne profili Instagramowych, które znajdują się w naszej bazie. Klienci Sotrendera mają do nich niezmiennie dostęp po zalogowaniu do narzędzia.

Mierz swoje działania w social media!

Pewne ograniczenia dotknęły również aplikacji korzystających z API Facebooka. W przypadku Sotrendera nie przewidujemy jednak żadnych problemów w dostępie do danych. Jedyną zmianą w aplikacji jest konieczność dodawania nowych profili poprzez podanie linku do profilu, a nie wpisanie jego nazwy, ze względu na wyłączenie przez Facebooka opcji wyszukiwania.

Opisane wyzwania dotykają większości aplikacji analitycznych, które korzystają z dostępu do API Instagrama. W Sotrenderze integrację z nowym API Instagram zaczęliśmy już 2 miesiące temu. W prace te niektórzy z naszych klientów byli zaangażowani udzielając nam szczegółowych wywiadów na temat swoich potrzeb analitycznych. Dzięki tym wysiłkom okres kiedy nasi użytkownicy odczują zmiany będzie możliwie najkrótszy.

Niebawem dla naszych klientów dostępne będą dużo szersze statystyki Instagram Insights oraz długo wyczekiwane funkcjonalności dotyczące Stories. Nowe API Instagrama oznaczać będzie zatem lepsze możliwości analityczne dla naszych użytkowników. Tymczasem dziękujemy za Waszą cierpliwość wobec zmian, które Facebook, a wraz z nim Sotrender przechodzi w związku ze zwiększonym naciskiem na prywatność danych użytkowników sieci społecznościowych.

Zapraszamy do odsłuchania relacji live z CEO Sotrendera Janem Zającem, który opowiadał o ostatnich zmianach wprowadzonych przez Facebooka, ich skutkach na działanie aplikacji takich jak Facebook oraz Instagram oraz dostępie do danych z nich pochodzących.

Dołącz do nas!

Dołącz do nas!

Więcej informacji o ostatnich zmianach w API znajdziecie na oficjalnej stronie Facebooka.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub wątpliwości w związku z ostatnimi zmianami na Facebooku oraz Instagramie, zachęcamy do kontaktu z naszym działem Obsługi Klienta (support@sotrender.com).

Do góry
Do góry

Podobne posty