Najczęściej w styczniu oglądano nowe, rapowe teledyski – Bedoesa oraz Rasmentalismu, które zostały wyświetlone odpowiednio 3 i 2,9 mln razy. Czas pokaże, czy ktoś z nich okaże się fenomenem na miarę Quebonafide, który zdominował ubiegły rok. Co jeszcze działo się na YouTube w styczniu, kto wzbudza największe kontrowersje, a jaki kanał był debiutem miesiąca? Dowiecie się tego z najnowszego wydania YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender!

Współpraca youtuberów z Netflixem


Chyba jednym z najgłośniejszych wydarzeń na polskim YouTube na początku roku była szeroka współpraca Netfliksa z polskimi twórcami. W jej ramach powstał miniserial “Czarne lusterko” promujący premierę kolejnego sezonu przebojowego serialu “Czarne lustro”. W akcji wzięli m.in. Martin Stankiewicz i Krzysztof Gonciarz, ale najpopularniejszy odcinek nakręciła Grupa Filmowa Darwin.

Najpopularniejsza muzyka w YouTube Trends

Najpopularniejsze wideo na polskim YouTube - YouTube Trends styczeń 2018

Najpopularniejsze wideo na polskim YouTube – YouTube Trends styczeń 2018

Nie tylko Rasmentalism i Bedoes wypuścili w styczniu nową muzykę. Również idol polskich nastolatek, Dawid Kwiatkowski, uszczęśliwił swoje fanki nowym singlem – “Jesteś”, który został wyświetlony w ubiegłym miesiącu prawie 3 miliony razy. Po dłuższej przerwie od muzyki spowodowanej występami w KSW oraz przygotowaniami do “Tańca z Gwiazdami” wrócił Popek, jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej muzyki. Tym razem Popek postanowił pokazać swoje spokojniejsze, sentymentalne oblicze piosenką “Prawie 4-dychy”, nagraną z MaroMaro, youtuberem i gitarzystą, znanym z metalowych i rockowych coverów Gangu Albanii.

Śpiewające dzieciaki podbijają YouTube Trends

Najpopularniejsze wideo w kategorii Media Tradycyjne - YouTube Trends styczen 2018

Najpopularniejsze wideo w kategorii Media Tradycyjne – YouTube Trends styczen 2018

Podobnie, jak na Instagramie, również na YouTube The Voice Kids okazało się ogromnym sukcesem. Z ponad dwudziestoma sześcioma milionami wyświetleń, kanał uplasował się na 11. miejscu zestawienia wszystkich polskich kanałów na YouTube i całkowicie zdominował media tradycyjne. Siedem z piętnastu najpopularniejszych wideo w tej kategorii to właśnie występy uczestników programu.

Miniony rok na YouTube

Jak wyglądał ubiegły rok na YouTube? Jak zawsze było dużo youtuberskich konfliktów, imprezowej muzyki i mnóstwo opublikowanych treści. Z naszej infografiki dowiecie się, kto zaliczył najbardziej spektakularny wzrost, komu przybyło najwięcej subskrybentów, a czyje wideo oglądaliście najchętniej.

Zapraszamy do lektury najnowszego raportu YouTube Trends!

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.