Facebook Trends styczeń 2018 – noworoczne sportowe sukcesy

Na Facebooku zaczęliśmy rok na sportowo! Emocje z pewnością na długo nie opadną, ponieważ luty to z kolei miesiąc Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang. Nie jesteście fanami sportów zimowych? Nic nie szkodzi, przeniesiemy się również w nieco cieplejsze klimaty.

Zapraszamy na styczniowe wydanie raportu Facebook Trends!

Zmiany w raportach Trends

Zmiana facebookowego API zdopingowała nas do wprowadzenia serii zmian w raportach Facebook Trends. Część z nich wynika z nowego API, a część to efekt naszych dyskusji, informacji od Was i zmian w samym Sotrenderze oraz w mediach społecznościowych. Od tej edycji raportu wskaźnik “Zaangażowani użytkownicy” zmienia się w “Liczbę aktywności”. Druga zmiana – wymuszona przez nowe API – to brak profili globalnych w Trendsach. Co to oznacza? Nie znajdziecie już w przyszłych raportach marek, które mają jedną, globalną stronę na wszystkie kraje świata z podziałem treści na regiony. Efektem wprowadzonych zmian jest brak trendów (czyli spadków i awansów) w styczniowym raporcie, ponieważ zmieniły się wskaźniki i analizowane profile.

Mierz swoje działania w social media!

Polskie podium w Facebook Trends

Kamil Stoch był niewątpliwie najbardziej angażującym sportowcem w styczniu. Nie tylko wygrał turniej Czterech Skoczni (i wszystkie konkursy w cyklu), ale otrzymał również tytuł Sportowca Roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego. Odbył się również drużynowy konkurs w Zakopanem, który, ku uciesze wszystkich fanów, wygrali polscy skoczkowie.

Nie tylko Kamil Stoch, ale również Piotr Żyła, odnotował duży wzrost w zaangażowaniu na swoim profilu.

skoki narciarskie, kamil stoch, piotr żyła

Osoby o największym zaangażowaniu na Facebooku w styczniu 2018 roku

Za nami kolejne sukcesy polskich skoczków – tym razem na Igrzyskach Olimpijskich, z pewnością więc usłyszymy o nich jeszcze w kolejnych wydaniach raportów Trends.

Legendarny Rajd Dakar

Rajd Dakar to w polskich realiach temat stosunkowo mało medialny. Z pewnością ma to związek z rzadkimi w tej dziedzinie sukcesami polskich sportowców. Odbywający się w styczniu 40. już Rajd Dakar zakończył się niemałym sukcesem duetu – Kuby Przygońskiego i Toma Colsoul navi. Ich niespodziewane 5. miejsce w klasyfikacji generalnej całego rajdu spotkało się z niezwykle entuzjastyczną reakcją fanów na Facebooku.

Profil Team Orlen, który relacjonował na bieżąco całe wydarzenie osiągnął aż 445% przyrost w zaangażowaniu użytkowników. 

motoryzacja, facebook trends, orlen team

Profile o największym zaangażowaniu w kategorii Motoryzacja | styczeń 2018

Również profil Emocje do pełna, należący z kolei do grupy Lotos, odnotował ponad 100% więcej zaangażowania niż w poprzednim miesiącu. Z pewnością było to związane ze wspomnianymi wcześniej sukcesami polskich skoczków narciarskich, których Lotos jest sponsorem.

Mierz swoje działania w social media!

Co jeszcze wydarzyło się na polskim Facebooku?

Sprawdźcie w najnowszym wydaniu raportu Facebook Trends styczeń 2018!

Do góry
Do góry

Podobne posty