Facebook Trends wrzesień 2017 – czyli jak przetrwać jesień

Po okresie wakacyjnym i rozpoczęciu nowego roku szkolnego marki robią wszystko by ponownie przypomnieć o sobie i zarazem przyciągnąć do siebie klientów z powrotem – firmy odzieżowe wypuszczają jesienne kolekcje, stacje telewizyjne promują swoje nowe ramówki, markety przygotowują specjalne oferty i promocje, księgarnie zachęcają do siebie nowymi pozycjami. Dla wielu marek Facebook jest jednym z głównych źródeł wysyłania tych komunikatów do klientów.

Sprawdźcie, o czyich kampaniach i działaniach we wrześniu było najgłośniej na polskim Facebooku. Jak co miesiąc zapraszamy do lektury najnowszego raportu Facebook Trends wrzesień 2017!

Polacy przed telewizory!

Koniec wakacji i okres jesienny to pora, gdy stacje telewizyjne wprowadzają swoje nowe ramówki. We wrześniu telewizyjne nowości i powroty ulubionych programów odbiły się dość głośnym echem na polskim Facebooku. Przodowały głównie programy stacji TVP2: M jak Miłość oraz The Voice of Poland i TVN: m.in. Kuba Wojewódzki oraz Mam Talent. Bardzo duży wzrost w kategorii Programy TV – Zaangażowanie odnotował również serial Belfer (przyrost o 4749%), co było spowodowane wypuszczeniem do sieci zwiastuna zbliżającego się 2. sezonu serialu, oraz program Rolnik szuka żony 😉

programy tv, zaangażowanie, facebook, facebook trends, belfer, mam talent, tvn

Facebook Trends wrzesień 2017 | Zaangażowanie w kategorii Programy TV

W porównaniu do sierpnia kategoria Programy TV odnotowała we wrześniu aż 80% więcej zaangażowania i uplasowała się ostatecznie na 15. miejscu w kategorii branż (14 pozycji w górę).

zestawienie branż, facebook, facebook trends, programy tv

Zestawienie branż | Facebook Trends wrzesień 2017

Wart odnotowania jest również wzrost o 33 pozycje profilu Listy do M (na miejsce nr 5) w kategorii Kultura i sztuka – Aktywni użytkownicy (z przyrostem 252%). Z pewnością jest to spowodowane zbliżającą się premierą filmy Listy do M 3 i wypuszczeniem do sieci oficjalnego zwiastuna produkcji. W okresie okołoświątecznym może być to gorąca pozycja w polskich kinach.

kultura, sztuka, facebook, facebook trends, listy do m

Facebook Trends wrzesień 2017 | Aktywni użytkownicy w kategorii Kultura i sztuka

… i po naklejki!

Nie mogliśmy nie wspomnieć o jednym z najgłośniejszych tematów ostatniego miesiąca, czyli popularnych biedronkowych świeżakach!

Akcja zbierania naklejek w celu zdobycia wymarzonego pluszaka porwała Polaków, co znalazło swoje odzwierciedlenie również w podsumowaniu września na Facebooku.

biedronka, świeżaki, facebook, facebook trends, supermarkety, wrzesień

Najlepsze posty w kategorii Supermarkety | Facebook Trends wrzesień 2017

“Świeżakowe” posty należały do najlepszych postów w kategorii Supermarkety. Biedronka odnotowała również duży wzrost (o 148%) w kategorii zaangażowanie plasując się ostatecznie na 1 pozycji.

biedronka, lidl, facebook, facebook trends, zaangażowanie, świeżaki

Zaangażowanie w kategorii Supermarkety | Facebook Trends wrzesień 2017

Zaczytani w sieci

Niesprzyjająca aura zmusza częściej niż latem do zostawania w domu a Internet wydaje się być stworzony do ‘zabijania’ naszego wolnego czasu. Czego tam nie ma – śmieszne memy, filmy, seriale, blogi, vlogi, mniej lub bardziej poważne artykuły…

We wrześniowym wydaniu Facebook Trends widać, że w sieci byliśmy dużo bardziej aktywni niż miesiąc wcześniej. 11 oczek w górę odnotowały blogi parentingowe, 1 oczko w górę dla portali internetowych oraz 2 dla vlogów i Youtuberów. Szczególną uwagę użytkowników Facebooka zwróciły profile: SA Wardęga – który opublikował nowe wideo poświęcone polskiej policji (co dało mu 1318% wzrost aktywnych użytkowników) oraz blog parentingowy na macierzyńskim (przyrost o 860% aktywnych użytkowników i o 1007% zaangażowania).

zestawienie branż, facebook, facebook trends, blogi parentingowe

Zestawienie branż a aktywni użytkownicy | Facebook Trends wrzesień 2017

Co jeszcze wydarzyło się na polskim Facebooku w minionym miesiącu? Sprawdźcie szczegóły w najnowszym raporcie Facebook Trends wrzesień 2017!

MIERZ, OPTYMALIZUJ, RAPORTUJ!Zobacz więcej

Do góry
Do góry

Podobne posty