YouTube Trends sierpień 2017 – Siła kontrowersji

“Nieważne, jak, ważne, żeby mówili” – tą zasadą kieruje się coraz więcej twórców na polskim YouTube. Kto w ubiegłym miesiącu wywował najwięcej kontrowersji, a czyje wideo Polacy ogladali najchętniej? Dowiecie się tego z najnowszego wydania raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender!

Otsochodzi łączy siły z Taco Hemingwayem

Najlepsze wideo na polskim YouTube - YouTube Trends sierpień 2017

Najlepsze wideo na polskim YouTube – YouTube Trends sierpień 2017

Najpopularniejszym wideo miesiąca był nowy singiel rapera Otsochodzi, “Nie wiem”, który do współpracy zaprosił Taco Hemingwaya. Wakacyjny numer tak się spodobał użytkownikom YouTube’a, że został wyświetlony w sierpniu ponad sześć milionów razy. To pierwszy kawałek Otsochodzi z takim wynikiem, czyżby pomogła mu tutaj popularność gościa? To bardzo możliwe, Taco jest jednym z najchętniej słuchanych polskich raperów, co doskonale widać było w ciągu kilku dni po premierze jego najnowszego albumu “Szprycer”, o czym pisaliśmy przy okazji poprzednich raportów Trends.

Nie do końca udany powrót Ahusa na YouTube

Vlogi i YouTuberzy z największą liczbą łapek w dół - YouTube Trends sierpień 2017

Vlogi i YouTuberzy z największą liczbą łapek w dół – YouTube Trends sierpień 2017

Po kilku miesiącach przerwy na YouTube wrócił Ahus, jeden z bardziej wyrazistych komentatorów youtube’owej sceny. Jednak powrót niezbyt mu się udał. Film “POLSKI YOUTUBE I JEGO WIDZOWIE” otrzymał 13 tysięcy łapek w dół. Dlaczego aż tyle? Moga to być łapki od widzów Remigiusza Maciaszka, czyli Rocka, którego cykl “Rock obraża youtuberów” mocno skrytykował Ahus. Czy to początek kolejnej dramy na polskim YouTube? Czas pokaże.

Kontrowersja zawsze w cenie

Najchętniej oglądane wideo w kategorii Vlogi i YouTuberzy - YouTube Trends sierpień 2017

Najchętniej oglądane wideo w kategorii Vlogi i YouTuberzy – YouTube Trends sierpień 2017

Kto jest królem kontrowersji na polskim YouTube? Kandydatów jest wielu, ale ten tytuł należy do Anieli Bogusz, czyli Seksmasterki. W sierpniu wróciła na pierwsze miejsce w rankingu pod względem liczby łapek w dół – kanał otrzymał ich prawie 84 tysiące, czyli 53% wszystkich sierpniowych ocen. Jednocześnie, najnowszy film Seksmasterki – “Kissing Challenge z Nanami Chan” został wyświetlony ponad dwa miliony razy w ciągu czterech dni, co jest jednym z rekordów polskiego YouTube. Jak widać, nie trzeba być fanem danego twórcy, by uwaznie śledzic poczynania. O skali zainteresowania Seksmasterką świadczą także liczne filmy komentujące jej działalność, które pojawiają się po prawie każdym jej wideo.

Zapraszamy do lektury sieprniowego wydania raportu YouTube Trends!

 

Do góry
Do góry

Podobne posty