Facebook Trends lipiec 2017 – Dość “Despacito”

Macie już dość “Despacito”? Przeboju Luisa Fonsi nie może znieść także jeden z polskich jutuberów-kabareciarzy. O kogo chodzi i kto pomaga mu się rozprawić ze znienawidzoną piosenką? Dowiecie się tego z najnowszego wydania raportu Facebook Trends przygotowanego przez Sotrender!

Cyber Marian wzywa na pomoc  Chucka Norrisa

Najlepszy post lipca został udostępniony ponad pół miliona razy, co jest absolutnym rekordem w historii naszych raportów. To krótkie, półminutowe wideo, które demonstruje za pomocą Chucka Norrisa przesyt “Despacito”. Kreatywny pomysł, wykorzystanie ikony popkultury, chwytliwy i aktualny temat, czyżby to była idealna metoda na sukces? W przypadku Cyber Mariana sprawdziła się idealnie – 200 tysięcy reakcji, 76 tysięcy komentarzy, pół miliona udostępnień i awans o 1176 (!) miejsc  rankingu zaangażowania mówi samo za siebie.

Gasiuk-Pihowicz pnie się w górę w Facebook Trends

Od polityki w lipcu nie dało się uciec również na Facebooku. Choć to medium dużo mniej upolitycznione niż Twitter, wśród najlepszych postów miesiąca znalazło się kilka poświęconych protestom przeciwko reformie sądownictwa, czy postulowanej podwyżce podatku na paliwa – te dwa tematy budziły w ubiegłym miesiącu najwięcej emocji. Podobnie, jak na Twitterze na fali protestów najbardziej skorzystała jedna z jego liderek, posłanka Nowoczesnej, Kamila Gasiuk-Pihowicz. W lipcu przybyło jej 48% fanów, dzięki czemu jej strona awansowała o sześć miejsc w zestawieniu najpopularniejszych polityków na Facebooku, wyprzedzając m.in. Barbarę Nowacką, Radka Sikorskiego czy profil Lecha Kaczyńskiego. W rankingu pod względem liczby aktywnych użytkowników, strona Gasiuk-Pihowicz uplasowała się na miejscu dziewiątym w swojej kategorii. Warto także zwrócić uwagę na awans w tej samej kategorii, strony Andrzeja Dudy, który po trochę słabszym okresie na Facebooku, wraca do czołówki najbardziej angażujących polityków.

Raperzy rządzą w Facebook Trends

Najbardziej interaktywne posty w kategorii Muzycy - Facebook Trends lipiec 2017

Najbardziej interaktywne posty w kategorii Muzycy – Facebook Trends lipiec 2017

W tym miesiący postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się muzykom na Facebooku. Najpopularniejsi są niezmiennie Kamil Bendarek i CLEO, którzy mają ponad milion fanów. Zaraz za nimi znajduje się pokaźna reprezentacja raperów – Sobota, Pezet, OSTR i Grubson. Jednak, gdy przyjrzymy się najbardziej angażującym muzykom, ukaż się zgoła inny obraz. Najwięcej aktywnych użytkowników w lipcu było na stronie KęKę, radomskiego rapera, choć ubyło mu ich 20%. Największy przyrost zaangażowanych użytkowników miała strona Taco Hemingwaya, warszawskiego rapera, który pod koniec lipca po miesiącach milczenia wypuścił nowy album.

Zapraszamy do lektury raportu Facebook Trends lipiec 2017!

Do góry
Do góry

Podobne posty