Choć YouTube większości z nas zapewne kojarzy się głównie z odtwarzaniem Muzyki, to ta kategoria zajmuje w kwietniowym raporcie Trends dopiero 4. miejsce. Czołówkę zestawienia branż zajęli natomiast Gracze, którzy mocni są zarówno pod kątem liczby subskrybentów, ilość wyświetleń jak i aktywności pod publikowanymi materiałami.

Co jeszcze w YouTube piszczało w kwietniu? Zapraszamy do zapoznania się z kwietniowym raportem YouTube Trends!

Nowości dla rodziców

W tym miesiącu wśród naszych youtubowych kategorii pojawiły się kolejne nowości. Jedną z nich jest kategoria Rodzicielstwo, której więksi gracze posiadają rzeczywiście bardzo duże kanały i są realną mocą w polskim Internecie i parentingowej rzeczywistości. Stawkę otwiera kanał █▬█ █ ▀█▀ – MegaDyskont.pl – zabawki i bajki dla dzieci, a zaraz za nim znajdują się LEGO Polska oficjalny i Pampers Polska.

Kategoria Rodzicielstwo w YouTube Trends Kwiecień 2017.

Czołówka kategorii Rodzicielstwo w YouTube Trends Kwiecień 2017.

 

Hello, it’s me

Kategoria Rodzicielstwo to nie jedyna nowość w kwietniowym zestawieniu. Kolejną kategorią, która chcemy Wam przedstawić jest Telekomunikacja. Jak możecie zobaczyć poniżej, ale też po prostu przechodząc do nowego raportu – jest ona bardzo silna i aktywna na YouTube. Zdecydowany prym pod kątem liczby subskrybentów wiedzie tu Play, ale w ostatnim miesiącu nie angażował tak dobrze jak  TMobilePL, który to ‚uwolnił internet’ dla klientów innych sieci i ogłosił to serią materiałów wideo.

Telekomunikacja zawitała do YouTube Trends Kwiecień 2017.

Telekomunikacja zawitała do YouTube Trends Kwiecień 2017.

Zmiany w raportach

Pamiętajcie też, że YouTube Trends zyskały nowe metryki, aby lepiej oddać dynamikę tego medium. W rankingu pod względem Wyświetleń dodaliśmy średnią liczbę wyświetleń filmów kanału w ciągu trzech dni od publikacji  i procentowy miesięczny przyrost liczby wyświetleń kanału (zamiast liczby wyświetleń na subskrybenta oraz wyświetleń od momentu założenia kanału). Taka zmiana pozwoli na łatwiejszą identyfikację kanałów o wiralowym potencjale.

MIERZ DZIAŁANIA NA YOUTUBE!Zobacz więcej

W Aktywnościach znajdziecie sumę aktywności (komentarze, kciuki w dół, kciuki w górę) oraz ich średnią liczbę na wideo kanału. Zrezygnowaliśmy z rankingu Najlepiej oceniani i zastąpiliśmy go zupełnie nowym wykresem Negative Feedback, prezentującym liczbę łapek w dół oraz odsetek negatywnych ocen kanału.

Sprawdź pozostałe zmiany i nowości w raportach Trends.

Zgłoś profil do YouTube Trends!

Cały czas dodajemy nowe kategorie i profile do naszego raportu. Jeśli znacie profile, które powinny znaleźć się w YouTube Trends, użyjcie formularza, który znajduje się na dowolnej stronie raportu, lub napiszcie na adres trends@sotrender.com.

Szukasz kategorii? Sprawdź czy jest już w naszych raportach Trends:

Co jeszcze wydarzyło się w kwietniu na polskim YouTube? Sprawdź YouTube Trends!