W lutym na Twitterze można zauważyć spore spadki aktywności – powodem może tu być zapewne coraz częstsze korzystanie z dobrodziejstw poprawiającej się pogody i dłuższego dnia przez polskich Twitterowiczów. Nie dość, że obserwowane przez nas profile rzadziej publikowały nowe tweety (ich liczba spadła prawie o 8 procent), to w dodatku o wiele trudniej było im też uzyskać polubienia od użytkowników tego medium (tu aż o 13 procent mniej). W dodatku luty na Twitterze był tak różnorodny, jak różnorodne były najczęściej używane w tym miesiącu hashtagi:

Co działo się jeszcze na Twitterze w lutym?  Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends luty 2017 przygotowanego przez Sotrender!

Twitter murem za Szwagrzykiem

Na początku lutego gruchnęła wieść, iż prof. Krzysztof Szwagrzyk, zastępca prezesa IPN oraz p.o. dyrektora Biura Poszukiwań i Identyfikacji, podał się do dymisji – powodem tej decyzji miało być blokowanie prac związanych z identyfikacją genetyczną żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Ta informacja wstrząsnęła polskimi Twitterowiczami na tyle, że hashtag #SzwagrzykMusiZostać był najczęściej używanym hashtagiem 16 lutego.


Przetasowania wśród dziennikarzy

Choć wśród dziennikarzy największe profile raczej się nie zmieniają i na podium możemy zobaczyć Tomasza Lisa, Jarosława Kuźniara i Mateusza Borka, to już wśród najbardziej angażujących i najczęściej wspominanych profili możemy zaobserwować spore zmiany w każdym miesiącu. Na szczególne uznanie (dzięki skokom o czasem nawet kilkadziesiąt oczek) zasługuje w lutym Mateusz Święcicki – którego znaleźć można wysoko w stawce nie tylko w kategorii Dziennikarze, ale też Profile polskojęzyczne (miejsce 11) i Ludzie (miejsce 8)

twitter trends luty 2017

Najczęściej wspominane profile z kategorii Dziennikarze

twitter trends luty 2017

Najbardziej angażujące profile w kategorii Dziennikarze

Tweetujesz = kibicujesz

Oczywiście nie można zapominać, że na Twitterze aż roi się od kibiców piłki nożnej, co zdecydowanie można zauważyć po najpopularniejszych tweetach w danych dniach miesiąca. W lutym były to #FCBS04 (Bayern Monachium vs FC Schalke), #FCBHSV (Bayern Monachium vs Hamburg SV), #BSCFCB (Hertha Berlin vs Bayern Monachium) oraz #LEGRCH (Legia Warszawa vs Ruch Chorzów) – jak widać na polskim Twitterze jest dość sporo fanów niemieckiej ligi.

Najczęściej używane hashtagi w lutym

Najczęściej używane hashtagi, luty 2017

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends!

MIERZ DZIAŁANIA NA TWITTERZE!Zobacz więcej