Choć styczeń na YouTube upłynął o wiele spokojniej i mniej aktywnie niż poprzednie miesiące wśród użytkowników publikujących treści – to prawdopodobnie zimowy sen zmusił jego użytkowników do znajdywania aktywności nie wymagających wychodzenia z domu. Stąd też zapewne wyniki takich filmików, jak “Spróbuj się nie zaśmiać #19 Brzuszki”, który polubiło 32.2 procent wyświetlających go osób, przy około 100 tysiącach wyświetleń!

Podobnie jak na Twitterze (o czym możecie przeczytać tutaj), na YouTubie też mocny ślad w styczniu odcisnęła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Co jeszcze działo w styczniu na YouTube? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu YouTube Trends przygotowanego przez Sotrender!

Let’s Play!

Marki co roku prześcigają się w wymyślaniu coraz to lepszych akcji, które mogłyby zorganizować razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – ale skoro cel szczytny, to jak moglibyśmy negatywnie to odbierać? W tym roku polskim YouTubem zawładnął teledysk “Stary Człowiek i Może”, który Play nakręcił razem ze znanymi z polskiego YouTube’a postaciami (takimi jak Maciek Dąbrowski, Ewa Red Lipstick Monster, Blowek, Naruciak, Gimper i Isamu). Ta akcja, która miała “konwertować” ilość obejrzeń filmu na złotówki przekazane przez firmę na WOŚP, zasiliła konto Orkiestry ponad 230 tysiącami złotych. To się nazywa moc Internetu!

Nowości, nowości

W tym miesiącu po raz pierwszy będziecie mogli też zapoznać się z nową kategorią w YouTube Trendsach – od stycznia zagościła w nich Motoryzacja. Z pewnością każdy fan czterech kółek i szybkiej jazdy znajdzie w zestawieniu jakiś kanał dla siebie. Na pierwsze miejsce wśród kanałów z największą ilością odsłon od razu wysunął się kanał Miłośnicy czterech kółek – zrób to sam, któremu po piętach depcze Moto Doradca i Marek Drives.

youtube trends styczeń 2017Poznaj pozostałe kanały nowej kategorii!

Zapraszamy do lektury raportu YouTube Trends styczeń 2017!

Mierz działania na YouTubie w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!