Co łączy Marcina Gortata, prezydenta Andrzeja Dudę i Jurka Owsiaka? To właśnie oni przejęli polskiego Twittera w styczniu! Zaczynając od #SylwesterZAndrzejemDuda – najbardziej popularnego hashtaga 1 stycznia, przez #NBAVote, który od początku głosowania na koszykarzy mających wziąć udział w meczu NBA All Stars (czyli od 25 grudnia) przez cały czas przewija się w naszych zestawieniach, aż po #MasterCardGrazWOSP królującego na polskim Twitterze w trakcie 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Co działo się jeszcze na Twitterze w styczniu?  Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends styczeń 2017 przygotowanego przez Sotrender!

twitter trends styczen 2017

Najpopularniejsze hashtagi danego dnia – styczeń 2017

Siła Internetu

Pod koniec grudnia zakończył się proces pomiędzy Karolem Tenderą a niemiecką telewizją ZDF, która użyła sformułowania “polskie obozy zagłady”. Zgodnie z wyrokiem telewizja miała zamieścić na stronie internetowej oficjalne przeprosiny, jednak ukazały się one w miejscu, które nie pozwalało na zobaczenie ich od razu po trafieniu na stronę. Internet, za namową profilu Żelazna Logika, zareagował używając hashtaga #GermanDeathCamps, który miał zwracać uwagę na całą sprawę i zniechęcać do mówienia o “polskich obozach zagłady”. Dlatego też ten właśnie hashtag był najczęściej używanym na Twitterze 25 i 26 stycznia – użyło go wtedy łącznie około 3000 użytkowników.

 

twitter trends styczen 2017 2

Najpopularniejsze hashtagi 25 i 26 stycznia 2017

Siłę Internetu widać też w wielkim sukcesie facebookowego wydarzenia “Sylwester z Andrzejem Dudą”, który doszedł aż na Twittera. Ciężko nie zauważyć, jak ta mniej znana użytkownikom strona Internetu – pełna copypast i memów – wychodzi z podziemia. 🙂

Kolejny Finał za nami

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie przeszedł – jak już było wspomniane na początku – bez echa na Twitterze. Master Card już po raz czwarty zorganizował akcję “Master Card gra z WOŚP”, podczas której przekazywał datki za każdy wpis na Twitterze i Instagramie zawierający hashtag #MasterCardGrazWOSP. Dlatego właśnie to ten hashtag był tak popularny 15 i 16 stycznia, a sam profil Mastercard Polska wskoczył o 104 oczka wyżej w zestawieniu najbardziej angażujących marek.

twitter trends styczen 2017 3

Marki – najbardziej angażujące profile (styczeń 2017)

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Twitter Trends!

Mierz działania na Instagramie w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!