Co jakiś czas słychać kolejne przepowiednie, że czas Facebooka dobiega właśnie końca. Gdy jednak spojrzymy na dane, widać trend odwrotny. Na Facebooku nie tylko rejestruje się coraz więcej użytkowników – w Polsce ich liczba zwiększyła się o niecałe dwa miliony – ale także staje się coraz ważniejszym kanałem reklamowym dla marek. W 2016 roku to właśnie ten kanał był najszybciej rosnącym obszarem reklamy w internecie. Jak zatem wyglądał Facebook w minionym roku w Polsce? Dowiecie się tego z naszej infografiki, którą przygotowaliśmy wspólnie z Panem Wizualnym.

Doskonale zdajemy sobie sprawę ze zmian zachodzących na Facebooku i coraz większej roli zasięgu płatnego oraz innych form promocji treści i produktów na platformie. Dlatego w ubiegłym roku ulepszyliśmy badanie płatnej komunikacji, które pomoże ocenić, czy działania promocyjne są dobrze prowadzone oraz sprawdzić, jak marka wypada na tle konkurencji.

Postępująca profesjonalizacja działań na Facebooku nie znaczy, że nie da się już prowadzić działań bez wspomagania się płatną promocją. Dobrze angażująca treść, ma szansę na stani  się wiralem, tak jak to się stało na przykład w przypadku analizowanego przez nas posta Damiana Michałowskiego.

Facebook w Polsce – podsumowanie 2016-infografika

Mierz działania Twojej firmy na Facebooku!Wypróbuj za darmo!

A co Wy zapamiętacie z 2016? Komentujcie i udostępniajcie naszą infografikę!