Zastanawiacie się, jaki był październik na Instagramie? Prawie taki sam, jak wrzesień. Obserwowane przez nas profile opublikowały średnio 27, 5 posta, czyli prawie tyle samo, co we wrześniu. Natomiast użytkownicy częściej angażowali się w komunikację, zostawiali pod postami średnio 8% więcej komentarzy i 3% więcej polubień.

Co jeszcze działo się na Instagramie w październiku? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Instagram Trends przygotowanego przez Sotrender!

Marki na Instagramie

Największe profile w kategorii Marki - Instagram Trends październik 2016

Największe profile w kategorii Marki – Instagram Trends październik 2016

Najpopularniejszym markowym profilem na Instagramie jest Top Model Polska, który obserwuje ponad 2415 tysięcy użytkowników, czyli 30 tysięcy więcej niż we wrześniu. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się odpowiednio profile LOCAL HEROES i New Balance Poland. Największy wzrost wśród czołowej piętnastki marek pod względem liczby obserwujących zanotował profil Sinsay, który awansował o pięć miejsc na szóstą pozycję, zyskując ponad 11 tysięcy nowych obserwujących. W rankingu interaktywności aż o sześć miejsc awansował profil Gym Hero, który uplasował się na miejscu drugim zaraz za Top Model Polska.

Mierz działania na Instagramie w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

Arek Milik wraca do gry

Najbardziej interaktywne posty na Instagramie - Instagram Trends październik 2016

Najbardziej interaktywne posty na Instagramie – Instagram Trends październik 2016

Arek Milik, napastnik włoskiego klubu Napoli i reprezentacji Polski, w meczu kadry z Danią nabawił się ciężkiej kontuzji. Na szczęście wraca do zdrowia, życzymy jak najszybszej rekonwalescencji. Jego post na Instagramie, w którym informuje o udanej operacji był drugim najbardziej interaktywnym postem miesiąca w Instagram Trends. Lepszy był tylko partner Milika z reprezentacji, król pola karnego (i polskiego Instagrama) Robert Lewandowski.

Telewizja 2.0 – wideo w internecie

Procentowy udział formatu wideo w komunikacji stron na Facebooku

Procentowy udział formatu wideo w komunikacji stron na Facebooku

Prawie wszyscy oglądamy wideo w social media. Połowa Polaków korzysta z YouTube, największego medium społecznościowego (bo przecież YouTube nie jest już tylko platformą do wrzucania filmów). W ciągu czterech lat liczba użytkowników YouTube w Polsce wzrosła o sześć milionów – do 18.9 miliona. Jak przez 10 lat od uruchomienia YouTube i wideo w internecie się zmieniło? Dowiecie się tego z naszego specjalnego wpisu.

Zgłoś profil do Instagram Trends!

Cały czas dodajemy nowe kategorie i profile do naszego raportu. Jeśli znacie profile, które powinny znaleźć się w Instagram Trends, wypełnijcie ten formularz lub napiszcie na adres trends@sotrender.com.

Pobierz raport Instagram Trends październik 2016!

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.