Wygląda na to, że coraz krótsze dni i ciągle padający deszcz wpłynęły na liczbę komentarzy na polskim Facebooku, która drugi miesiąc z rzędu rośnie. W październiku na jeden post przypadało o 72 procent więcej komentarzy niż w sierpniu.

Co jeszcze działo się na Facebooku w październiku? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Fanpage Trends przygotowanego przez Sotrender!

Czystka na Facebooku?

Największe strony na polskim Facebooku - Fanpage Trends październik 2016

Największe strony na polskim Facebooku – Fanpage Trends październik 2016

Zauważyliśmy, że największe strony na polskim Facebooku straciły po kilka tysięcy fanów. Czyżby Facebook ponownie usuwał nieaktywne konta? Na razie nie ma żadnej oficjalnej informacji na ten temat, ubytki liczby fanów są też dużo mniejsze niż przy okazji poprzedniego sprzątania serwisu. A może to dopiero początek działań urealniających popularność stron na Facebooku?

Hotele z coraz lepszą obsługą klienta na Facebooku

Obsługa klienta w branży Hotele i Spa - Fanpage Trends październik 2016

Obsługa klienta w branży Hotele i Spa – Fanpage Trends październik 2016

Bardzo cieszy nas, że kolejne branże przywiązują dużą wagę do obsługi klienta na Facebooku. To coraz ważniejszy aspekt obecność firm i marek w mediach społecznościowych, o czym pisaliśmy na naszym blogu niejeden raz. Jeszcze w lipcu na pytania klientów odpowiadała zdecydowana mniejszość stron hoteli, ale już w październiku aż 15.

Wydatki reklamowe na Facebooku

Facebook Share of Spend na tle branży.

Facebook Share of Spend na tle branży. Dane przykładowe.

W pierwszej połowie 2016 roku rynek reklamy w mediach społecznościowych urósł w Polsce o 75% .Większość wydatków trafia do Facebooka i jego rola w torcie reklamowym będzie tylko rosła. Dlatego warto wiedzieć, jak promuje się konkurencja, jakie efekty osiąga i ile wydaje na reklamę. Jest to możliwe dzięki naszemu nowemu, ulepszonemu badaniu płatnej komunikacji na Facebooku. Po więcej informacji zapraszamy do specjalnego wpisu na naszym blogu.

Pobierz raport Fanpage Trends październik 2016!

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.