Wrzesień był kolejnym miesiącem, w którym zanotowaliśmy spadek aktywności obserwowanych przez nas profili, które opublikowały średnio 5 % mniej postów niż sierpniu. Najlepszy post miesiąca opublikował jak zawsze Robert Lewandowski.

Co jeszcze działo się na Instagramie we wrześniu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Instagram Trends przygotowanego przez Sotrender!

Najpopularniejsi w Instagram Trends

Największe polskie profile na Instagramie - Instagram Trends wrzesień 2016

Największe polskie profile na Instagramie – Instagram Trends wrzesień 2016

Czołówka najpopularniejszych profili na Instagramie wygląda tak samo, jak w poprzednich miesiącach. Najwięcej użytkowników obserwuje profil Roberta Lewandowskiego. We wrześniu do jego instagramowej społeczności dołączyło prawie ćwierć miliona nowych użytkowników! To oznacza, że zdjęcia najlepszego polskiego piłkarza ogląda ponad 7 milionów ludzi. Na drugim i trzecim miejscu znajdują się Suchar Codzienny i Joanna Kuchta. Jedyną nowością w pierwszej piętnastce najpopularniejszych polskich profili na Instagramie jest profil DEYNN.

Mierz działania na Instagramie w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

Najwięcej aktywności użytkowników - Instagram Trends wrzesień 2016

Najwięcej aktywności użytkowników – Instagram Trends wrzesień 2016

Również podobnie jak przed miesiącem największe zaangażowanie użytkowników wywoływały post Suchara Codziennego. Mimo że obserwuje go około siedem razy mniej użytkowników niż Lewandowskiego, to jego użytkownicy są dużo bardziej zaangażowani w komunikację.

Wyznanie brata dilera

We wrześniu również analizowaliśmy niezwykle popularny post na Facebooku. Tym razem było to wyznanie brata “dilera”. W ciagu jednej doby, post zobaczyło ponad milion osób. Postanowiliśmy tym razem sprawdzić, czy wirusowość daje się przewidzieć. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury wpisu!

Zgłoś profil do Instagram Trends!

Cały czas dodajemy nowe kategorie i profile do naszego raportu. Jeśli znacie profile, które powinny znaleźć się w Instagram Trends, wypełnijcie ten formularz lub napiszcie na adres trends@sotrender.com.

 

Pobierz raport Instagram Trends wrzesień 2016!