Sierpień na Instagramie był bardzo podobny do lipca – dominowała tematyka wakacyjna. Najlepszy post miesiąca to zdjęcie Roberta Lewandowskiego z urlopu. Również wakacyjna była aktywność użytkowników. W porównaniu do czerwca obserwowane przez nas profile opublikowały o 10% mniej, a liczba polubień spadła o 7% w porównaniu do lipca. Co jeszcze działo się na Instagramie w sierpniu? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Instagram Trends przygotowanego przez Sotrender!

Igersi wszystkich miast łączcie się

Najwięcej aktywności w kategori Instagramersi - Intagram Trends sierpień 2016

Najwięcej aktywności w kategori Instagramersi – Intagram Trends sierpień 2016

Wokół Instagram przez kilka lat wyrosła bardzo silna społeczność, instagramersi, bardziej znani jako igers. Igersi spotykają się, wspierają, robią wspólne zdjęcia. Prawie każde większe miasto czy region ma profil swojej społeczności igersów. Od dzisiaj w Instagram Trends możecie sprawdzić, która z nich jest najsilniejsza. W premierowym zestawieniu kategorii najwięcej obserwujących zanotował profil igerswroclaw, przed igerspoland i igerswarsaw. Natomiast najbardziej aktywnych użytkowników miały oprócz Wrocławia profile instagramersów z Krakowa i Gdańska.

Mierz działania na Instagramie w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

Modowe blogi w Instagram Trends

Najwięcej obserwujących w kategorii Moda - blogi - Instagram Trends sierpień 2016

Najwięcej obserwujących w kategorii Moda – blogi – Instagram Trends sierpień 2016

Jedną z najsilniejszych kategorii w raportach Instagram Trends jest “Moda – blogi”. Blogerki (a także blogerzy) modowe są już niejednokrotnie prawdziwymi celebrytami. Wystarczy wspomnieć liderki naszych rankingów – Maffashion, Jessicę Mercedes i Deynn. Każdą z nich obserwuje na Instagramie ponad pół miliona użytkowników. W sierpniu zanotowaliśmy jeden awans w rankingu pod względem liczby użytkowników – profil GlamPauli zaczęło obserwować ponad 17 tysięcy nowych użytkowników, co zaowocowało awansem o jedno oczko, na szóste miejsce. W rankingu aktywności profil GlamPauli nalazł się tuż za podium.

Zgłoś profil do Instagram Trends!

Cały czas dodajemy nowe kategorie i profile do naszego raportu. Jeśli znacie profile, które powinny znaleźć się w Instagram Trends, wypełnijcie ten formularz lub napiszcie na adres trends@sotrender.com.

Pobierz raport Instagram Trends sierpień 2016!