Tematyka wakacyjna zdominowała Instagrama, najpopularniejszym hashtagiem miesiąca był #summer. Dlatgo nie zdziwcie się, jeśli zobaczycie wyjątkowo dużo zdjęć z wypoczynku. Lato spowodowało mniejszą aktywność wśród użytkowników platformy – obserwowane przez nas profile opublikowały średnio o 8% mniej postów niż w czerwcu.

Co jeszcze działo się na Instagramie w lipcu? Tego dowiecie się z najnowszego wydania Instagram Trends przygotowanego przez Sotrender!

Lewandowscy znów najlepsi w Instagram Trends

Najlepsze posty Instagram Trends lipiec 2016

Najlepsze posty Instagram Trends lipiec 2016

Sportowe małżeństwo ponownie nie miało sobie równych na Instagramie. Robertowi przybyło ponad pół miliona nowych obserwujących w ubiegłym miesiącu, a Anna przeskoczyła Ewę Chodakowską, stając się najpopularniejszą polską trenerką na platformie. Także ich posty znalazły się na na podium zestawienia pod względem interaktywności – oba to pożegnanie z EURO 2016 po przegranej w karnych z Portugalią (późniejszym mistrzem kontynentu).

Piwna rewolucja na Instagramie

Najpopularniejsze profile w kategorii piw - Instagram Trends lipiec 2016

Najpopularniejsze profile w kategorii piw – Instagram Trends lipiec 2016

Jedną z w dwóch nowych kategorii w raporcie jest Piwo. Dwa najpopularniejsze profile to Żywiec i Lord Sommersby, które obserwuje odpowiednio 4 173  i 4 144 użytkowników. Zaraz za nimi plasuje się browar kontraktowy Doctor Brew z 2 702 obserwujących. Co, ciekawe, w piętnastce najpopularniejszych piwnych profili przeważają inicjatywy kontraktowe i rzemieślnicze, a nie największe piwne marki.

Mierz działania na Instagramie w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

Edukacja w Instagram Trends

Najbardziej interaktywne profile uczelni wyższych - Instagram Trends lipiec 2016

Najbardziej interaktywne profile uczelni wyższych – Instagram Trends lipiec 2016

Druga z nowych kategorii w lipcowym wydaniu Iraportu to Uczelnie wyższe. Najpopularniejszy profil prowadzi krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza i prowadzi także w innych zestawieniach. Do niej należy także najbardziej interaktywny post miesiąca w kategorii.

Zgłoś profil do Instagram Trends!

Cały czas dodajemy nowe kategorie i profile do naszego raportu. Jeśli znacie profile, które powinny znaleźć się w Instagram Trends, wypełnijcie ten formularz lub napiszcie na adres trends@sotrender.com.

Pobierz raport Instagram Trends lipiec 2016!

 

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.