W tym roku były aż dwie majówki. Co ciekawe, nie spowodowało to znaczącego spadku aktywności na Facebooku. Wręcz przeciwnie, analizowane przez nas strony opublikowały o 3, 5 % więcej treści niż w kwietniu, a użytkownicy również częściej je lubili i udostępniali w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Co jeszcze działo się na Facebooku w maju? Zapraszamy do lektury najnowszego wydania raportu Fanpage Trends przygotowanego przez Sotrender!

Podział mediów w Fanpage Trends

Największe branże na Facebook - Fanpage Trends maj 2016

Największe branże na Facebook – Fanpage Trends maj 2016

Postanowiliśmy podzielić kategorię media na dwie grupy – media tradycyjne (radio, telewizja, prasa) oraz internetowe. Największe strony mediów tradycyjnych to Radio Eska, Eska TV i Disney Channel Polska. Najlepiej natomiast angażuje strona tvnowskiego serialu Szkoła, której udało się zachęcić do interakcji 42% swoich fanów (czyli niespełna 318 tysięcy użytkowników. W mediach internetowych niepodzielnie rządzi Wiedza bezużyteczna, która nie tylko jest największą stroną w kategorii, ale także najbardziej angażującą. Jednak najlepszy post w tej branży opublikowała strona fit.pl. Obie branże znalazły się na szczycie zestawienia porównującego wszystkie obserwowane przez nas branże na Facebooku.

Mierz działania na Facebooku w Sotrenderze!Wypróbuj za darmo!

 

Koniec sezonu Ekstraklasy w Fanpage Trends

Najbardziej angażujące strony w kategorii kluby piłkarskie - Fanpage Trends maj 2016

Najbardziej angażujące strony w kategorii kluby piłkarskie – Fanpage Trends maj 2016

Maj to tradycyjnie koniec zmagań na ligowych boiskach, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej klubom piłkarskim. Najwięcej fanów ma strona Legii Warszawa, przed Lechem Poznań i Wisłą Kraków, a pierwszą piętnastkę zamyka Polonia Warszawa, walcząca o awans do II ligi. Spoza Ekstraklasy wśród największych klubów piłkarskich znalazły się także strony Arki Gdynia, Zawiszy Bydgoszcz i Widzewa Łódź. To zmieni się od nowego sezonu, ponieważ Arka awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej i post, w którym klub świętuje awans był drugim najlepszym postem w kategorii, a sama strona klubowa zanotowała wzrosty w rankingach zaangażowania i interaktywności. A już za chwilę Euro 2016 we Francji i jeszcze więcej piłkarskich emocji!

Letnie festiwale okiem Sotrendera

festiwale header

Festiwal muzyczny to świetny i coraz popularniejszy sposób na spędzenie urlopu. Dobrze o tym wiemy w Sotrenderze i dlatego postanowiliśmy sprawdzić obecność polskich festiwali na Facebooku. Sprawdźcie, czego się dowiedzieliśmy!

Zapraszamy do lektury najnowszego raportu Fanpage Trends!

 

O Autorze

Michał Wieczorek

Content Marketing Specialist

Baltic linguist, marketer, and music journalist in his free time. A big fan of good food and even better music.